נושא שונה: צריך עזרה בבניית גוף תאורה פשוט. - עמוד 3 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נושא שונה: צריך עזרה בבניית גוף תאורה פשוט.

blackman10

Recommended Posts

לכל לד אתה צריך נגד של 100 אוהם כי אחרת הלדים ישרפו לך , ואתה לא יכול לשלב צבעים של נגדים ! מה שאתה קונה זה מה שיש !

אם אתה ארוצה עזרה אז תדבר איתי באייסיקיו אני אנסה כמה שאוכל להסביר לך ולעזור בבניה של זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

1. את קצה החוט האדום אתה מלחים לנגד כן, את הנגד אתה מחבר לחלק התחתון של הצינור השמאלי (ע"י ההברגה). את הרגל הארוכה של הלד אתה מבריג בחלק העליון של הצינור השמאלי - אין צורך שהרגל תיגע פיזית בנגד מכיוון שצינור המתכת יוצר ביניהם קשר חשמלי...

2. אותו דבר בצינור הימני רק עם חוט שחור ורגל רצקה של לד (שוב אין צורך במגע פיזי ממש בין החוט ללד - זה תפקיד המחבר...).

- אכן את החוט השחור אתה מחבר לאחד החוטים בשחורים שבמולקס ואת האדום לאדום של המולקס (5V) - שמתאים כמובן לנגד של 100אוהם.

- נראה לי שהתכוונת לשאול אם אתה יכול להשתמש בלדים בצבעים שונים ולא נגדים - נכון? - בכל מקרה - כן - אפשר להשתמש בלדים בצבעים שונים, זה היתרון של חיבור במקביל...

רק לא לשכוח - נגד לכל חיבור אדום (ז"א נגד לכל לד...) -> 5 לדים = 5 נגדים!

אל תתבייש לשאול עד שתהיה בטוח שהבנת, לא היינו רוצים שבגלל שלא היית בטוח אכן תשרוף משהו ;)

אגב אם יש ברשותך את האמצעים - תוכל לצלם את מה שעשית לפני שתחבר וכך נוכל לוודע עבורך שאכן הכל בסדר ואתה תוכל להיות רגוע לחלוטין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת תודה לכולכם על העזרה, אני עכשיו הבנתי איך לעשות את הכל.

בקשר למה ששאלתי: אני שוב התבלבלתי, התכוונתי לדים בצבעים שונים, ולא נגדים.

רק לא הבנתי מה זאת אומרת: "את הרגל הארוכה של הלד אתה מבריג בחלק העליון של הצינור השמאלי "?

איך אני צריך להבריג? שמתי לב שעל החלק השחור המרובע הזה (שיש לו שתי צינורות) יש 4 חורים. לזה אתם מתכוונים? אני פשוט מכניס בורג לכל חור ומתחיל להכניס את הבורג למקום שלו (אחרי ששמתי מתחת לצינור את מה שצריכים לשים)?

אני צריך להבריג ממש חזק? או להשאיר את הבורג קצת רפוי?

ד"א: איזה צבעים אתם חושבים שאני צריך לשים ביחד? אני מתכוון לצבעים של הלדים. אני לא רוצה צבע אחיד אחד, זה יהיה קצץ משעמם (יש לי מאוורר לדים כחול דרך אגב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו שאני חושב שהייתי צריך לעשות כבר מקודם. לא נראה לי כ"כ שהבנת את מבנה המחבר, אז הנה כמה שיהפכו את הכל ליותר ברור...

connector6.jpgconnector5.jpg

גם פירקתי אחד מהצדדים למענך...

connector4.jpgconnector3.jpg

connector2.jpgconnector1.jpg

שוב, כמו שאתה רואה מדובר בצינור מתכת, שבשני הקצוות שלו ברגים. הברגים מאפשרים לך להחזיק משהו בצינור חזק שלא יברח, ובעצם הצינור יותר חיבור בין שני הדברים הללו... בכל צינור כזה - בקצה התחתון אתה מחבר חוט או נגד ובקצה העליון את רגל הלד המתאימה... את החיבור אתה ע"י הכנסת החלק לצינור וסגירת הבורג עליו...

יותר ברור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה וההשקעה שלכם.

עכשיו, אני כבר בטוח שהבנתי ב-100% איך לבנות את גוף התאורה.

אבל שכחתם להמליץ לי על איזה צבעים לשלב? צבעים של לדים הכוונה.

יש לי מאוורר לדים כחול, איזה צבע נראה לכם ילך איתו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלק האומנותי זה כבר שיקול שלך.....

קח איזה צבעים שבא לך.....

נראה לי שעם מאוורר כחול יתאים אולי אדום, או ירוק......

או שתלך על מראה אחיד ותעשה הכל כחול....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוצמת ההארה תלויה (מן הסתם...) בלדים....

אם תשים 5 לדים של UB חזק, המארז יואר יפה....

אם תשים 2 לדים רגילים, תאיר אולי את השקע של ה-IDE.......

פשוט לך לפי המדריך.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוצמת ההארה תלויה (מן הסתם...) בלדים....

אם תשים 5 לדים של UB חזק, המארז יואר יפה....

אם תשים 2 לדים רגילים, תאיר אולי את השקע של ה-IDE.......

פשוט לך לפי המדריך.....

אני שם חמש לדים רגילים.

מה זה לדים UB?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מאד תלויי איפה שאתה קונה , המחיר בחנויות של הארץ הוא בין 5 ל 10 שקלים ושזה גם גנבה ויש שלוקחים אפילו יותר .

אני הייתי ממליץ לך להזמין מאריהב או דרך האתר השני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקנה מהחנות בחו"ל' date=' זה יצא לך יותר זול.

לפני שידעתי מחירים לקחו לי על  "אולטרא ברייט" 15 שקל!!!

[/quote']

נכנסתי לאתר של החנות שבחו"ל היום בבוקר (לא זוכר מאיפה הבאתי לינק), ראיתי שם שבכלל מנהלים אותה שני סטודנטים. אתם חושבים שכדאי לקנות משם עם הוויזה? היה שם שלהם (במידע על האתר) שגרם לי עוד יותר לפקפק באתר עצמו.

מישהו פה הזמין מאצלם? עשו בעיות? הם בטוח עושים הזמנות לישראל?

וכמה עולה כל משלוח? ובבקשה תנו לי שוב לינק לאתר שלהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...