נהגים שימו לב, הנשק החדש של המשטרה - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נהגים שימו לב, הנשק החדש של המשטרה

darkman

Recommended Posts

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

dunno the exact prices but by what I heard road 6 costs 15 nis all the way or something like that. that's insane in the US for the lenth of all Israel you pay 0.25/0.5$

and regarding a post a few pages back, as far as I know from what I read in the last 2 days, the valentine 1 is only a detactor (both laser and rader) and a laser detactors are useless, because you got only 0.3 second to respond. if you got a laser scramble, then you have a defance against laser traps

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

dunno the exact prices but by what I heard road 6 costs 15 nis all the way or something like that. that's insane in the US for the lenth of all Israel you pay 0.25/0.5$

לא מדויק

קודם כל בכביש 6 כל האורך המחיר הוא משהו כמו 30 שקל

וחוצמזה אולי בארה"ב אתה משלם סכום נמוך, אבל תזכור שקטע באורך הוא עדיין רק קטע מתוך כביש הרבה יותר ארוך, אז תשווה קטע מול קטע

חוצמזה תסעו באירופה על כבישי אגרה-המחירים לא הרבה יותר זולים. אבל מה, אין מה להשוות מבחינת איכות הכביש (ואני מדבר לא בהכרח על הכביש עצמו [אספלט], כי דווקא פה השקיעו בחוצה , אלא על תחנות עצירה וריענון, עליה וירידה מהכביש, התראות, מהירויות מותרות [באיטליה למשל מותר 150, אבל אתה עוקף ניידת שבעצמה נוסעת 170 ואף אחד לא עושה לך כלום], התנהגות כביש-מי שעוקף חוזר ישר ימינה, משאיות ואוטובוסים נוסעים רק בצד ימין ויש להם מהירויות מותרות אישיות לרכב וכו').

למי שדיבר על מצלמות-לנהגים: תזהרו במיוחד מכביש באר-שבע-ת"א, יש שם המון מצלמות שמוחבאות בעצים וכאלה אחרי סיבובים, אז אל תתפתו להגיע ל-120/130 שהכביש הזה מאפשר בכיף (נסעתי שם שלשום ויומיים לפני זה, ורק בפוקס הצלחתי להאט קצת (להגיע ל-100 ככה...) לפני המצלמות, וגם זה כי ישב לידי מישהו שהכיר את הכביש).

בנוגע להגבלות מהירות-מי שטוען שזה נכון, תסבירו לי למה לעזאזל מותר בכביש 6 רק 110? או בת"א-ב"ש רק 90 (אני חושב)? אלה כבישים שבכיף סוחבים 120 במינימום.

ודבר אחרון, בקשר למשטרה: שני מקרים שקרו לי בימים האחרונים, וממחישים את הטמטום והחוסר אכפתיות (מילים יפות להגיד שהם [הם=בכירים וקובעי מדיניות] לא זורקים זין על מה שקורה):

מקרה I: אני נוסע בכביש ב"ש-דימונה. כביש מצוין, 2 נתיבים לכל כיוון, הפרדה בנויה וכו'. פתאום עוקפת אותי איזה אונו ב-150. ושלא תבינו לא נכון, אני על 120..... בכל מקרה, אני ממשיך לנסוע. אחרי איזה קילומטר אני קולט מישהו רץ בצד הכביש. אני חושב לעצמי שזה נראה די מוזר וממשיך לנהוג. פתאום אני קולט את האונו עוצרת, ומתחילה לנסוע רוורס בנתיב שלי (!!) אם לא הייתי בולם ולוקח את ההגה שמאלה, הייתי נכנס בו ב-120 קמ"ש כשהוא עוד נוסע אחורה.

מקרה II: אני יושב במכונית ואנחנו מגיעים לאיזה צומת שכוחת אל בדרך ממצפה רמון לב"ש. אבל מה? בצומת יש "עצור". וכמובן, מי עומד בתחנה שאחרי הפניה ימינה אם לא שוטר... הנהג שלפנינו עוצר, וממשיך לנסוע. למרבה הפלא (yeah right) השוטר עוצר אותו לבדיקה. אנחנו ככה עוברים בשקט מצהד שמאל וממשיכים לנסוע.

מה הפואנטה? במקום לתפוס את האדיוטים כמו ההוא באונו (שלדעתי צריך להוציא אותו במקום ולירות בו על סכנה לשלום הציבור), השוטרים מתמקדים בלתפוס אנשים שלא עצרו לגמרי ב"עצור" אלא רק עמדו בשקט שניה ובדקו את הצומת. ולא חסרים מקרים של אדיוטים כאלה. כאילו, פאק, אני 3 חודשים על הכביש וכבר נתקלתי במשהו כמו 10-15 חארות כאלה, שממש מסכנים את עצמם ואת מי שנוסע לידם (וזה בלי להזכיר אדיוטים אחרים אבל קצת פחות מסוכנים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Off Topic אם אתה רק שלושה חודשים על הכביש, אז עם כול הכבוד, אני לא חושב שכדאי שתיסע 120 קמ"ש ידידי...

מה שכן אני מסכים איתך ב120% בנוגע לשוטרים והמצבים שתיארת (שניהם!) קורים הרבה... ואם אתה הספקת לראות 10-15 חארות ב-3 חודשים אז תחשוב כמה אני הספקתי לראות בכמעט 4 שנים (עוד מעט) על הכביש, מתוכם 3 שנים גם בצבא כנהג בוס/יחידה ככה שהשעות "טיסה" (אולי אפילו בלי מרכאות... ;D ;) ) שצברתי הן רבות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Off Topic אם אתה רק שלושה חודשים על הכביש, אז עם כול הכבוד, אני לא חושב שכדאי שתיסע 120 קמ"ש ידידי...

תרשה לי לחלוק עליך. ברגע שאתה מתרגל לאוטו, וזה אוטו טוב (נסעתי על סקודה אוקטביה של בנדוד של אבא שלי....), נסעתי על כביש 6 משהו כמו 140 ואתה בקושי מרגיש את זה. ואני בטוח שאתה מכיר את ב"ש-ת"א, ויודע שאין בעיה לנסוע עליו מהר. וזה לא קשור אם אני 3 חודשים או 4 שנים, אתה לא ראית אותי נוהג והייתה לי שליטה גם ב-120. חוצמזה שלא נסעתי רצוף על מהירות כזאת (מצלמות וכאלה, בכל זאת אני רוצה לשמור על הרשיון...) אלא בד"כ על 100-115, ולפעמים, כשיש הזדמנות (או בעקיפה בישורת וכאלה... ;)) אז מגיעים לקצת יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רוצה לערער על יכולת הנהיגה שלך אבל אני בטוח שזה גם מה שהבחור באונו חשב, הוא חשב שהוא בשליטה וחשב שהוא לא מסכן אף אחד...

הרי אם אנשים היו מרגישים שהם מאבדים שליטה מראש ומאטים היו הרבה פחות תאונות...

אני אישית עם 7 חודשים על הכביש וגם נוסע על 110 בכבישים מהירים (אגב חלקם מוגבלים ל60-70 אבל באמת שאפשר לעשות שם 90 בלי לסכן אף אחד, למען האמת על 60 יצפרו לך ללא הפסקה..)

אני משתדל ל"התאפק" כמה שיותר אבל לפעמים בגלל זקנים שנוסעים 80 בשמאלי או אנשים שהחליטו שהכביש הדו נתיבי צר מידי ונוסעים באמצע גם אני עושה דברים שהייתי מגדיר מסוכנים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רוצה לערער על יכולת הנהיגה שלך אבל אני בטוח שזה גם מה שהבחור באונו חשב, הוא חשב שהוא בשליטה וחשב שהוא לא מסכן אף אחד...

הייתי אומר שאני יכול להבדיל בין לעבור קצת (נגיד.... ;) ) את המהירות, לבין לעשות מה שהאדיוט עשה.....

ואתה בעצמך אומר שיש מקרים שדורשים לעבור קצת את המהירות המותרת.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען האמת בישראל של היום נהיגה במהירות המותרת יותר מסוכנת מנהיגה במהירות מופרזת עד 110-120...

נהג שלא קשוב עלול להגיע מהר מידי למישהו שנוסע ב90...

ובנוסף הכל תלוי בתנאי הכביש, אונו באירופה מגיעה גם ל160-170 אני לא מאמים שמה שהבחור עשה היה בטיחותי (בעיקר בגלל אנשים שנוסאים לאט יותר, תנאי הכביש ואני מאמין שהוא היה צעיר חסר ניסיון)

ברור שהרוורס הוא השיא..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שאנשים לא מבינים את זה שהם נהגים מעאפנים וחושבים שהם ישלטו על הרכב ב-120 והם לא, הם פשוט לא, הם בטוחים שהם מיכאל שומאכר במיוחד אם יש להם איזה עם מנוע טיפה יותר גדול מהרגיל אז בכלל, והכי גרוע באמת זה אלה שקיבלו רישיון שלשום ובטוחים שהם נהגים מ.ע.ו.ל.י.ם.

נהג שלא קשוב ולא עירני יהיה לא קשוב ולא עירני בכול מהירות. שלא לדבר על אנשים שעושים דברים אחרים בזמן הנהיגה - כששירתתי בצבא,בחיפה,הייתי נוסע ממחלף נתניה לחיפה עם המפקד שלי, ואם לא הייתי כבר רגיל לדברים האלה הייתי נדהם מה אנשים עושים - האישה שמתאפרת ליד חדרה, עובד ההייטק עם הרכב חברה שלו שמתגלח בזמן הנסיעה ליד הירידה לזיכרון, הנהג מונית שקורא עיתון(!!!) תוך כדי נהיגה ליד מחלף עתלית. לא חסר מפגרים כאלה. פייר אותי מעצבן אפילו שחברה שלי נוהגת עם רק יד אחת על ההגה והיא עוד תופסת אותו מלמטה.מעצבן אותי! אבל לא יעזור היא כבר התרגלה לצערי.

דיברת על תנאי הכביש? הכבישים בישראל פשוט איומים ונוראים! אני יודע שזה סטייליסטי לקטר על המדינה אבל זה פשוט נכון, הכבישים בארץ פשוט גרועים והרבה מאוד כבישים לכול אורכה ורוחבה של הארץ (ונהיגה לאילת למשל,אישרה את זה...).

בנוגע לאונו - לא בטוח שהוא היה צעיר וחסר ניסיון. יכול להיות, אבל גם יכול להיות שהוא היה בעל ניסיון ומכאן הוא חשב שהכביש של אבא שלו. וזאת הבעיה הכי גדולה. אנשים בטוחים שלפחות אבא שלהם סלל את הכביש ביחד עם שאר חלוצי המדינה ושיש להם זכות אבות על הכביש במיוחד על הנתיב השמאלי ואם זה במהירות 90 שכולם נוסעים 110, הרי זה משובח!!

בנוגע לרוורס, חבל שהאונו לא ראה איזה משאית במראה מתקדמת לכיוונו ואני מבטיח לך שזו הייתה ההחלפת הילוכים מרווס לראשון הכי מהירה שראית בחיים ;D סליחה על הרוע לב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגובה ל-shibby: תראה, לא איכפת לי שהוא עוקף אותי, אם זה כזה כביש דו-נתיבי, עם שטח הפרדה בנוי, והמון כביש ושדה ראיה.

כל עוד הוא לא מסכן אותי או אנשים אחרים, שידפוק לעצמו את האוטו (בכל זאת, האוטו שהוא נסע בו לא בדיוק בנוי לזה...) בכיף.

אבל הרוורס..... והעצירה באמצע הכביש מלכתחילה..... כמה טיפש אפשר להיות?!

תגובה ל-Drx: זה נכון שרוב הכבישים בארץ על הפנים, ואתה צריך להתאים את הנהיגה שלך לכביש.

אבל הכבישים שהזכרתי דווקא במצב טוב מאוד.

וחוצמזה,

נהג שלא קשוב ולא עירני  יהיה לא קשוב ולא עירני בכול מהירות.

בדיוק. אבל גם להיפך.

בנוגע לרוורס, חבל שהאונו לא ראה איזה משאית במראה מתקדמת לכיוונו ואני מבטיח לך שזו הייתה ההחלפת הילוכים מרווס לראשון הכי מהירה שראית בחיים  ;D סליחה על הרוע לב...

אני בכלל לא בטוח. מי שמסוגל לעשות דבר כ"כ מטומטם, כנראה גם לא יסתכל אחורה כדי לראות את המשאית....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...