Help with big upgrade - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Help with big upgrade

Emmanuell

Recommended Posts

Hey so im upgrading my , what i plan on keeping from my old build (please let me know if i shouldn't for some reason)

• Noctua NH-U14S CPU Cooler
  • Gigabyte GTX970 (this will be replaced soon )
  • Seagate Desktop SSHD 1TB
  • Samsung 850 EVO 250GB
  • SeaSonic Platinum-760 760W Active PFC 12cm Fan Modular SS-760XP2
  • Antec P100 Mid Tower Black Case

i plan on buying -

• 3700X ( will use stock cooler meanwhile)
  • Asus PRIME -P

now i need some general advice if this is good or i should change anything and some proper help with picking .
besides knowing that more mhz and less CLI is better i dont know much about .

now it says that the motherboard supports up to 3200mhz and above that it says that i supports it but with (OC) ,

so if just buy a 3600mhz one will it work out of the box ?

what more important , mhz or CLI ?

i'm looking at -

G.Skill Ripjaws V 2x8GB 3200Mhz CL16 Kit

Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3200MHz CL16 Kit

HyperX FURY Black 2x8GB 3200MHz CL16 Kit

or Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3600MHz CL18 Kit if 3600 mhz is fine and better than cli16

dont think ill OC the since i barely know how to do that , i will OC the CPU once i get the mouting kit for Noctua

these are all from KSP since its close to my home but i can go to antoher place if its worth it

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא מתכנן לעשות OC כבד אתה לא תרגיש בהבדל בין הסוגים השונים של הram תקח את מה שזול או מה שנראה לך יפה.

אישית מכיוון שהמחירים דיי זולים עכשיו לא הייתי קונה פחות מ3000 היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קנה קיט של 3200, ואת הזול מביניהם. לא צריך 3600. לוח האם אומר שהוא תומך במהירות עם OC בסוגריים כי צריך להדליק XMP בשביל לעבוד במהירות הזו. בגדול כאשר מדובר בקיט פופולרי וסטנדרטי זה כל מה שתצטרך לעשות. בשביל להיות בטוח עדיף לקחת שהמקט שלו מופיע ברשימת הזכרונות הנתמכים של הלוח פה -

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM4/PRIME_X570-P/Memory_QVL_3rd_Gen_AMD_Ryzen_Processors_X570_0722.pdf

לא חובה אבל אין סיבה לא לעשות. וסתם מתוך עניין יש סיבה מסוימת שאתה קונה לוח X570?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחיר לא כזה דומה, בין זה ל3200 של GSKILL שרשמת זה הפרש של 50 שח... בשביל הפרש ביצועים שלא תרגיש בשום מקום חוץ ממבחנים סינטטיים, אם בכלל אפילו שם. ואם אתה פתוח להזמין מאמזון החסכון בכלל עצום כי את ה3200 של קורסייר אפשר לקנות שם באזור ה70 דולר, מתחת לרף המע"מ.

אישית לא הייתי משלם את ההפרש הזה אבל זה לשיקולך. התזמונים לא מעניינים במיוחד לביצועים בפועל, תכוון לCL16 עבור 3200 וCL18 אם זה 3600.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכנן להשתמש בPCI 4? כי אחרת אין באמת סיבה לקנות , תוכל לחסוך שם כמה מאות ועוד קצת מהזיכרון ולשדרג רכיב משמעותי שישפיע על חווית השימוש כמו כרטיס מסך או מעבד או לחלופין עוד איחסון או סתם כסף לבילויים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוחות של בציפסט הזה כנראה הכי מתאימים לאוברקלוק. החסרון הוא לא מעט דיווחים על באגים בביוס שלהם. בפלונטר מוכרים לוח B450 MAX של , שאלה רפרושים של הלוחות B450 שלהם עם תמיכה ברייזן 3 מהמפעל.

https://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=B450-GAMING-PLUS-MAX&cart=1569708107456830434

אבל לדעתי קודם צריך להבין פה משהו... יש מעט מאוד מרווח לOC ברייזן 3, ושום סיבה אמיתית לעשות אותו. כבר נותנת לך כמעט כל מה שניתן להוציא מהשבב, מהמפעל. רק לדאוג לקירור טוב כדי שיגיע לבוסטים. מי שעושה OC זה בעיקר בשביל הספורט. 

אני לא הייתי חושב בכיוון של לוח שיתמוך באוברקלוק כבד, אם אפשר לקחת את ההפרש (המשמעותי) הזה ולשים אותו בצד לרכישת הכ.מסך הבא לדוגמא, כמו שנאמר פה. אפשר גם לא ללכת על הMAX הזה בכלל אלא על משהו קצת יותר זול יותר או שנראה לך יותר מבחינת פיצ'רים, ולבקש מהחנות לעדכן ביוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתכלס אני לא צריך שום פיצ'ר מיוחד, פשוט קראתי ולא רציתי להתעסק עם הפלאש של הביוס גם אם הוא פשוט לביצוע. אני מניח שעם הקירור של לא תהיה בעיה לשים את המעבד של 4.3 בשקט ( זה לא משמעותי?) 

ברור לי שאפשר לחסוך עוד כמה מאות שקלים על הזמנה מחו'' ל אבל פשוט נכוותי מספר פעמים עם דואר ישראל

השאלה גם אם זה עוזר לי למשהו עתידי, במידה ואני אשדרג עוד כמה שנים אז zen3  אולי עדיין יהיו על אותו צ'יפסט ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מעבדי k של שלך תתפרע כל עוד הקירור טוב. אין את המרווח הזה.

עם עדכון ביוס לא צריך להתעסק אם מבקשים מהחנות לעשות. נראה לי הגיוני שאם אתה קונה ומעבד מחנות, הם ידאגו שהם יעבדו ביחד. אבל אולי באמת ברשת גדולה כמו KSP לא עושים, אני לא יודע. מנסיון אישי אני יודע שTMS עושים, בטוח שגם פלונטר וחנויות אחרות יותר קטנות.

צ'יפסט חדש יש עם כל סדרה חדשה של מעבדים, מה שרלוונטי זה התושבת. לפי דבריה של AMD, מסתמן שהדור הבא של רייזן גם יהיה על תושבת , אבל הוא יהיה האחרון. כל עוד יהיה על הוא ייתמך ע"י B450. כך שלהסתכל יותר מדי קדימה מבחינת אופק שדרוג לא ממש צריך להיות שיקול, וזו לא סיבה לקחת X570. אתה לוקח מעבד שישרת אותך 5 שנים לפחות בכיף, עד שתרצה להחליף התושבת תהיה שונה בכל מקרה, יהיה כבר ומי יודע מה עוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...