ללכת על מפרט נוכחי חזק או לתת את האופציה לשדרג בעתיד? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ללכת על מפרט נוכחי חזק או לתת את האופציה לשדרג בעתיד?

zone glide

Recommended Posts

יש לי דילמה...

האם להשקיע במחשב שכביכול יהיה קצת אוברקיל בשבילי... נניח 3900X וגם 32GB ..

ואז זה יחזיק לי אמנם הרבה יותר זמן בעתיד..

או.. שפשוט ללכת על משהו שאמור לספק אותי ואז בכל כמה שנים פשוט לשדרג... ולקבל דור חדש יותר... שאולי יהיה חזק יותר ממה שיש לי..

הכוונה היא האם להשקיע עכשיו מאוד על המחשב או שפשוט לחסוך ועם הזמן פשוט לשדרג ולקבל דורות חדשים בכל פעם..

דור ישן שהוא עדיין חזק, זה יהיה שווה משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני למדתי מניסיון שעדיף לרכוש את המוצרים המשתלמים ביותר באותה נקודת הזמן, מה שנקרא "Sweet Spot".

זה גם מאוד תלוי בצרכים שלך, אם המחשב מיועד לפרנסה זה כבר סיפור אחר.

בדרך כלל מה שמחזיק המון זמן זה הספק-כוח, דיסקים, ומארז.

מעבד לגיימינג מספיק 3700X המשחקים עדיין לא מנצלים את כל הליבות.

כרטיס מסך ה-Sweet spot היום זה 5700X רדאון. כרטיסי לא משתלמים במיוחד, אלא מכן אתה עובד על תכנות של אדובי.

אני מאמין שהדור הבא של כרטיסי NV יהיה בהרבה יותר בשל לטכנולוגיית RAYTRACING במשחקים מאשר היום.

16GB ראם מספיק למשחקים, 32 אם יש לך עבודה בפוטשופ ועריכת , אנימציה תלת וכד'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן להיום זה מספיק אין ספק.. אבל השאלה היא מה יקרה הלאה... בטח למשחקים ייקח הרבה מאוד זמן לתמוך ב-8 ליבות אפילו...

אולי ככה המחשב יסחוב עוד הרבה שנים גם כשזה נוגע למשחקים... אבל החיסרון הוא שיהיו דורות חדשים יותר מן הסתם.. אבל אולי הרכיבים שלי עדיין יבצעו טוב יותר גם מאשר הדורות החדשים?

זו התלבטות...

למה לדעתך RT לא משתלם היום? אגב מעניין במה זה מועיל.. רק גראפיקה טובה יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך מה להתלבט, תמיד יש חומרה חדשה טובה יותר.

ההבדלים בין מעבד יקר למעבד זול לא כל כך מורגשים במציאות כמו שרואים את זה בגרפים של כל אתרי הביקורת.

בדרך כלל ככל שאתה עולה ברזולוציה של המשחק הנטל פחות נופל על המעבד, זה העיקרון.

לדעתי מעבד כמו 3700X יהיה טוב לגיימינג לעוד 10 שנים לפחות, כרטיס מסך כמו 2080RTX TI יסחוב רזולוציה של 1440P לעוד 5 שנים לפחות,

וברזולוציה של 1080P לפחות 10 שנים, לפחות 3 שנים.

לי יש כרטיס 1080 שעדיין סוחב את רוב המשחקים ב-1080P וגם 1440P.

זה מאוד תלוי במשתמש. מי שמתפשר על הגדרות גרפיות יכול למשוך עם המחשב עוד כמה שנים, אבל...

יש כאלו שהם "זונת גרפיקה" שמחשב חדש  מהיר לא יחזיק להם 3-4 שנים.

אתה מבין, זה מאוד תלוי במשתמש עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע היום יש לי בכלל i3 שזה כבר די ישן... 

המשחקים אמנם עובדים לי אבל אני צריך להתפשר על הגראפיקה וזה לא עובד רע כ"כ.. 

אבל גראפיקה גבוהה זה יתרון לא קטן.. ואני חושב שכן הייתי רוצה לשחק בגראפיקה גבוהה במשחקים..

כרגע אני כמעט ולא .. אולי זה כי המחשב לא חזק כ"כ..

3700X למשך 10 שנים? אתה באמת חושב? זה פשוט הזוי..

ואני חשבתי ללכת על 2070S או 5700XT עם ה-3900X (כנראה) פלוס 32GB ..

כי כרטיס יקר יותר יהפוך גם את העסק ליקר יותר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשלה את עצמך, הכרטיסים של NVIDIA טובים יותר בהכל מאשר .

פשוט הם יקרים יותר מהעדר תחרות. ומציעים יותר פיצ'רים גם ליוצרי תוכן.

לא סתם אני ממליץ פה על כרטיסי NV רק למי שגם משחק ויוצר תוכן יחד.

למי שרק משחק, כרטיסי בהרבה יותר משתלמים לנטו גיימינג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהכל? אני ממש לא בטוח..

כנראה לעריכה זה כן.. אבל גם אז.. יש הבדל כזה קריטי?

גם הדרייברים של טובים יותר... וכנראה שעם הזמן הכרטיס יהיה עדיף על 2070S בגלל משופרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הבדל פרקטי בגיימינג בין 3700X ל3900X היום. יהיה בעתיד? אולי,  עד אז ייתכן שגם ה3900X יהיה מעבד מיושן שאמנם בעל 12 ליבות אבל יהיה חלש משמעותית ממעבדי 12 ליבות מודרניים. לא קונים רייזן 9 לגיימינג. קח את ההבדל ושים אותו על גוף נורמלי ל3700X שיאפשר לו להגיע לביצועים טובים יותר מאשר סטוק.

כנ"ל 32 ג'יגה לעומת 16. מתישהוא נצטרך 32 לגיימינג. עד אז נהיה עמוק בדור הDDR5 אם לא 6 ושוב ה32 שלך יהיו מיושנים, עם מהירות נמוכה ולא נתמכים ע"י אף פלטפורמה מודרנית.

אין ביטוחים ולא קונים שום דבר מתוך מחשבה של future proofing לטווח ארוך. טווח קצר של שנה-שנתיים אפשר לחשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא? הרי שקונים מחשב חדש כל התכלס זה לחשוב גם קדימה..

למרות שזה גם חלק מהשיקול שלי..

אם להביא מחשב חזק שיחזיק הרבה זמן אבל כנראה יתיישן (למרות שעדיין יישאר חזק, ולא בטוח שאצטרך לשדרג בכלל)

או ללכת על מפרט מותאם בערך שאותו אוכל לשדרג עם הזמן (למרות שאני פחות מאמין, כי אני לא רואה את עצמי מחליף את הלוח והמעבד בשדרוג שלי.. אולי כרטיס מסך כן אפשר לשדרג אבל פלטפורמה זה כן מורכב יותר.. וכנראה שאביא כבר מחשב חדש אחרי תקופת זמן..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חושבים קדימה בגבולות ההגיון... כמה קדימה אתה חושב? כמה זמן עד שמשחקים יתחילו להשתמש ב12 ליבות 24 תרדים? להערכתי אתה מסתכל פה יותר שנים קדימה ממחזור חיים טיפוסי של לוח אם + מעבד + . עוד 5-6 שנים לא תחליף אותם? ולזמן הזה גם רייזן 3600 ישרת אותך היטב, בטח 3700X.

אולי אתה לא מבין כמה תעשיית הגיימינג רחוקה מזה, היום משחקים בודדים בכלל מנצלים 6 ליבות. עד שזה יקרה המעבד שלך כבר ייחשב מיושן בגלל שמעבדים מודרנים יתנו ביצועים הרבה יותר טובים פר-.

אם אתה נעול על זה לך על זה...  לדעתי, לא קונים רייזן 9 לגיימינג. זו לא הנישה של המעבד הזה ולדעתי זו אפילו חוסר אחריות כספית לקנות מפלצת כזאת לגיימינג. אם אתה מתעקש לבזבז כסף קח את ההפרש זרוק אותו על כ.מסך יותר חזק אלא אם כבר יש לך 2080TI. זרוק אותו על AIO מצוין שיאפשר למעבד להגיע לבוסטים שלו בעקביות כי טמפ' חשובה למעבדים האלה, שיוכל לשמש גם את המעבד הבא שלך אם כבר אנחנו אובססיביים לfuture proofing. כל דבר אחר.

תמיד הרבה יותר חכם ושפוי לקנות חומרה שאמורה לשרת אותך 3,4 שנים ואז להשתדרג מאשר להתפרע ולקוות שהיא תשרת אותך 10 שנים, זה לא יקרה. בהפרש בין 2 האופציות אתה קונה כבר עוד מחזור חיים של חומרה מהסוג הראשון. אני בכלל עבור גיימינג לא הייתי עולה מעל ה3600, שים לו איכותי וזכרון מהיר (3200-3600Mhz) ושכח ממנו ל4-5 שנים הבאות, אף משחק לא יוריד אותו לברכיים בזמן הזה אלא אם אתה מנסה לשחק על 200+ FPS. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...