שירים שמזכירים לי את הילדות... - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שירים שמזכירים לי את הילדות...

Fkl0ster

Recommended Posts

רובינו כאן צעירים, בשנות העשרה, על סוף שנות ה-20 שלהם. הדבר שהכי מזכיר לי את הילדות, הרבה יותר מתמונות, אלו שירים. כאודיופיל חובבן, השירים נטמעו בי בקלות, עוד מילדותי. כל פעם שאני שומע שיר שכזה, אני מתמוגג ונזכר בהווי של שנות ה-80 בישראל. חוף הים הישן עם דלי וכף משחק לי בחול, הנקניקיה עם חרדל בחנות, הנסיעות לדודים בקיבוץ, המכוניות והכבישים, שנות התום של ילדותי. השנים שחלפו ולא יחזרו לעולם...

כמובן ששירים אשר שמעתי מאוחר יותר לראשונה, בגיל ההתבגרות, מזכירים לי את התקופה ההיא בחיים, אשר לא רחוקה ממני בצורה משמעותית, BTW.

הנה שני שירים שכרגע עולים לי לראש ומכניסים אותי לנוסטלגיה בצורה עצבנית:

עברי: אריס סאן - צלילי הליל

לועזי: Somethings Gotten Hold Of My Heart של Gene Pitney & Marc Almond

מישהו עוד מכיר את התקופה כאן? ואולי אפילו את השירים הספציפיים הללו?

אתם מוזמנים לחלוק את השירים שמזכירים לכם את הילדות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 120
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

Simply Red, Queen, Genesis, Dr. Alben, Green Jelly, Samantha Fox, Cyndie Lauper, Ace Of Base, East 17, The Cure...

אלו פחות או יותר האמנים שמזכירים לי את הילדות, ששמעתי על חוף הים מהקפה ההוא בחוף תופים בת"א (צמוד לדולפינריום) זמן קצר אחרי שעליתי ארצה ב-92 והשיר הזה... Let's come together, שכחתי מי אותו. האמנים והשירים האלו מחזירים אותי אחורה בזמן, למתי שת"א היתה אחרת ממה שאני מכירה אותה עכשיו, יותר צבעונית, יותר שמחה והייתה אוירה נעימה בחוץ (או שסתם מישהו עישן משהו ואני הרחתי... אולי סתם דמיינתי אבל נדמה לי שהיה משהו באויר אז).

קישקשתא anyone?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Merrymoon, אני חושב שאת מתכוונת ל Sweet Harmony...

הנה ה 2 סנט שלי בנושא:

R.E.M. - Everybody Hurt

Pet Shop Boys - Go West

Scorpions - Wind Of Change

Bon Jovi - Always

Cranberries - Zombie

אתניקס - שיר ישן

אתניקס - כתם הפרי

יזהר אשדות - צילו של יום קיץ

אלון אולארצ'יק - היא הולכת בדרכים

זהו מה שעולה לי עכשיו... :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Culture Beat - Mr. Vain

Snap - Do you see the light

Robin S - Show Me Love

Capella - You got to let the music

Mo-Do - einz, vei, polizei

Ramirez - כל הקטעים שלהם.

Scooter, Urban Cookie Collective, 4 Non blondes, Jam & Spoon, 2 broz on the 4th floor ועוד ועוד ועוד... בכלל, כל התקופה עליה גדלתי, תקופת היורודאנסים המשובחת, "האלקטרונית התמימה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Merrymoon, אני חושב שאת מתכוונת ל Sweet Harmony...

לי דווקא נראה שהכוונה היא

SO HAPPY TOGETHER - THE TURTLES

בכלל תקופה אדירה שממש עושה טוב להזכר בה....

BTW

95% מאוסף הMPים(כ4 ג'יגה) שלי הוא שירים ההתקופה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, התכוונתי ל-סוויט הארמוני, עם הקליפ עם הבחור ההוא שמוקף בבחורות ערומות ובעצמו לובש את חליפת יומולדת...

וואי, השירים שהזכרתם פה, ממש במקום. ואיך יכולנו לשכוח את Skatman??? הסבא החמוד הזה שהיה מברבר כזה מהר... חחחח... ;D גם מקרנה היה לא רע. אם טי וי הישן בכלל, אהבתי, את האמריקאי והאירופאי רק שבאמריקאי היה יותר מטאל ואלטרנטיבי ובכלל הם היו מגוונים. באירופאי הם היו מאז ומעולם מריצים את אותם שירים 20 פעם ביום עד שהיו יוצאים מכל החורים ובלי חידושים בכלל. כל מיני להקות גאראג' מטאל גם עשו לי את זה בימים ההם. מישהו מכיר להקה שקוראים לה Varga? הם היו בביוויס ובאטהד פעם. ומה עם Ugly Kid Joe - Cats in the cradle או Beck - Loser.

אלו היו ימים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח voodooman

חבל שגיליתי את הלהקה מאוחר מדי אבל אני גדלתי ועדיין שומע ומת אל QUEEN !! הלהקה הכי טובה שיש לפחות לפי דעתי!! ;)

כמובן גם SNAP לא שמעתי אותם בפעם הראשונה לפני כמה שנים ואהבתי!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Cats in the cradle שיר חזק!

עכשיו אני שומע את Total Eclipse Of The Heart... גם משו טוב...

יו איך יכלתי לשכוח את זה?? (ת'חתולים). שיר שווה.

"Little boy blue and the man on the moon" ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור לי איפה כולם כאן גדול ומתי הם עלו ארצה אבל אני לא מבין למה כל השירים כאן בלועזית...

אצלי בבית שמעו קלאסי, שנאתי את זה למרות שהורים שלי כל הזמן אמרו שזה יחדור גם אלי.

כן בטח!

אז זהו, שכן...

לא לקח לזה הרבה זמן, אבל אני עדיין לא שומע את השטויות שהורים שלי שומעים; אני שומע יותר קלאסי "הארד-קור" (קיים!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...