דיון רישמי בנושא השואה ( בבקשה בלי שום הומור שחור) - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון רישמי בנושא השואה ( בבקשה בלי שום הומור שחור)

DEMON HUNTER

Recommended Posts

אם משעמם לך , לך לפורום שונאי ישראל - חפש בפורטל גרמני .

(או אם אתה רוצה, תלמד לשון וכתיב , או בעצם איך לכתוב במקלדת ולהקיש את האותיות הנכונות)

???

לא משעמם לי ואני לא שונא את ישראל, לא טוב לי פה...

והדבר האחרון שאתה יכול להגיד עלי זה שאני לא יודע לכתוב.

ובקשר לתלונה שלך... מה לעשות...בסוף קניתי לפטופ- עם ההורים שלי לימולדת.

נשלח על ידי: ~DarK NaF~ נשלח ב: היום בשעה 01:19:48

השואה היא נושא שצורם לרובנו (אם לא לכולנו)...

לכן בקשר לטקסים "משעממים" בשמש...רק מתוך כבוד למועד חשוב זה ולאנשים ז"ל אשר נספו...ניתן לעבור זאת בפחות סבל וזלזול...

פרט לכך, חשוב לשמור על המורשת ויש להזכיר מועד זה בהזדמנויות רבות...כי כפי ששמתם לב - גם לא נותרו הרבה עדים שיספרו ויזכירו עד כמה נוראים המאורעות שקרו...

(אחרי הטקס אני אומר את זה ....) אם בטקס: המורה (הסידיסטית ביותר...) צועקת על התלמידים מאחורי הקלעים, שהם לא עשו את זה טוב, וכל שנייה יש ציפצופים מההגברה, ושאין לא שומעים כלום, שהתפאורה לא קשורה בכלל, ונופלת כל 2 דקות. וזה אותו תקס בדיוק כמו שנה שעברה....

נשלח על ידי: captaincaveman נשלח ב: היום בשעה 01:33:14

לגבי החלק הראשון.... נראה לי שאתה ומערכת החינוך ממילא לא הולכים טוב ביחד, או שסתם החלק במוח שאחראי על שליטה במה שהפה (או הידיים במקרה הזה) מוציא בשביתה.

אם זה המצב אני מבין את הדברים שציטטתי בחלק השני. אם זה משהו אחר אז גם אני מקווה שלא תהיה פה כשתגדל, ואם כבר אז למה לחכות? סע מפה כבר עכשיו הרי עם גישה כזאת בטח בצבא לא תשרת. טיסה נעימה וברוך שפטרנו!

יש אנשים שהולכים עם מערכת החינוך.......? (3/4 מהמורים שלי לא......)

אני לא נוסע כי אין לי כסף..... ותודה.

במשך אלפי שנים העם העיברי ניסה להפוך את הארץ הזאת למדינה ריבונית ויהודית ואתה סתם כך אומר אני אעזוב תיתבייש לך ממש חוצפה רק תחשוב על כל ההשקעה המלחמות ( כולל מה שבתנ''ך ) הדם והיזע שהושקעו כדי להקים את המדינה הזאת.

מה לעשות, לא הצליחו....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אורח Ghost_Dogg

מה????

אתם שומעים מה אתם מאשימים את הבן אדם?

אני אישית לא מבין מה הקשר בין לראות טקס עלוב בבית ספר, שאף אחד לא השקיע בו כלום לבין זילזול ולהיות אנטי-ציוני\ישראלי.

הוא צריך לזלזל בטקסים עצמם, כי הם ראוים לזלזול, במטרה של הטקס ובמה הוא אמור להעביר וללמד, זה כבר משהו אחר, משהו הרבה יותר גדול שצריך לכבד.

אני גם חושב בדיוק ככה, אני עומד בצפירה, ואני מהרהר טוב טוב בכול מה שקה(שידוע לי בכול אופן), וכן, אני לא סובל את הטקסים האלה.

אז?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר זלזול

היום נתנו לכל הבי"ס בשעה השנייה שיעור חינוך כדי לדבר על השואה

המחנכת שלי נכנסה

אמרה כמה משפטים על השואה

ועל כמה שמתו שם הרבה אנשים

ואז אמרה לי דרור איפה היית אתמול

ומשם התחילה לדבר על עניינים שקשורים לבי"ס.

מערכת החינוך היום, היא לא מערכת חינוך, היא מערכת לימוד

משרד החינוך (=לימוד) צריך להחליט, או שהוא מפריד את החינוך מהלימוד בשלב התיכון

או שהוא מלמד את המורים להתנהג כמו בני אדם.

בקשר אליך און, שמעתי כמה פעמים שאתה שונא דוסים... אתה לא מתכוון ללכת לצבא, ואתה שונא את המדינה

בעצם

אתה לא ציוני בדיוק כמוהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים. הטקס שהיה בבית ספר שלי, היה כמעט זהה לשנה שעברה. לא עושים כלום, יושבים שעה וחצי בחוץ, בחום, וסתם. וגם בכתות, לא נפתחים דיונים חכמים בנושא השואה, ההשפעה שלה על החברה, המשמעות שלה לגבי העליה, החשיבות שלה לעיצוב דמות הישראלי וכו'. אין נסיון במערכת החינוך לפתח חשיבה יצירתית, מסועפת, עמוקה, אלא ליצור תלמיד למופת - לא אלים, לא מקלל, מלקק למורה, לא חושב יותר מדי (לפחות לא בזמן השיעור), לא מנסה לשנות, עושה שיעורים, עונה את התשובות בול כמו בספרים, שאחרי זה ילך ליחידה מובחרת -> היי טק --> אישה + 2.4 ילדים, בית קרקע וכלב.

רווחת התלמידים זה הדבר היחיד שמערכת החינוך שמה את הזין הקטן שלה עליו. אם הוא לא מת (או כל דבר אחר שמאפשר תביעה) בשטח ביצפר, הוא חסר משמעות. המערכת מיוצרת בשביל לעשות בגרויות טובות, ולהראות תלמיד למופת.

הייתי חייב להוריד את זה מהחזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה הטקסים ראויים לזלזול?

טקסים נועדו לתת כבוד לכל האנשים שנספו בשואה, הטקסים נערכים רק לזכרם.

כשאתה מזלזל בטקס, אתה מזלזל בכבודם של אותם אנשים, וזה דבר שלא ייעשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא. אני הולך כל שנה ליד ושם. אני דואג לא לשכוח. אני בא ממשפחה של חסידי אומות העולם, וחצי מהמשפחה של סבתא שלי לא הספיקה לעלות מפולין. היחיד שניצל עשה את זה רק כי הוא היה כנר גאון, והכריחו אותו לנגן בכניסה למחנה. את אשתו והילדים רצחו. הוא לא נגע בכינור מאז.

אני דווקא חושב שהטקסים האלה מבזים את הזכרון. ההשקעה בהם היא לא יותר מיומיים, והם מבישים.

ושתעיז שוב להגיד שאני מזלזל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח Ghost_Dogg

למה הטקסים ראויים לזלזול?

טקסים נועדו לתת כבוד לכל האנשים שנספו בשואה, הטקסים נערכים רק לזכרם.

כשאתה מזלזל בטקס, אתה מזלזל בכבודם של אותם אנשים, וזה דבר שלא ייעשה.

אני התייחסתי לנקודה הזאת, ואתה מכניס לי עכשיו מילים לפה.

אני לא מזלזל בשואה, אני בחיים לא אזלזל בכזה דבר, גם אם לא הייתי יהודי.

הוא צריך לזלזל בטקסים עצמם, כי הם ראוים לזלזול, במטרה של הטקס ובמה הוא אמור להעביר וללמד, זה כבר משהו אחר, משהו הרבה יותר גדול שצריך לכבד.

נכון, הם נערכים לזכרם, ואני לא מכליל את כול הטקסים, לפחות הטקסים שאני הייתי בהם מעלים זילזול.

הטקסים האלה, הצורה בהם הם נעשים, בלי טיפת מחשבה, בלי טיפת מאמץ, הם אלה שמזלזלים בכול הנושא, לא אני.

אני את הכבוד שלי נותן ליהודים שהיו בשואה, אם הם שרדו אותה ואם הם לא. אני כול שנה ביום השואה מקדיש לעצמי כמה זמן בשביל להרהר בכול הנושא הזה.

אל תגיד שאני מזלזל, זה אחד הנושאים שאני בכלל לא מקל בהם ראש ואני גם אף פעם לא אקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע איך זה בבתי הספר האחרים, אבל אצלנו כל שנה מי שעושה את הטקס זה המשלחת של י"א לפולין (יש בזה קצת אפליה, אבל זה לא הנושא כאן). בכל מקרה ברגע שנתונים לחבר האלה לעשות את הטקס הוא כבר יותר טוב, כי מעבירים אותו אנשים שיותר מחוברים לרגשות שלהם ויודעים אולי להעביר יותר טוב את הנושא בגלל הקירבה שלהם והמסע.

גם לנו הייתה שעת מחנך וחבל שרק שעה, אנחנו דווקא דיברנו על לקחי השואה - שלנו ושל העולם - ועברנו להקבלות אפילו של ימינו - בקיצר היינו צריכים עוד שעה.

נחוזר לנושא הטקסים, הטקס השנה היה מה לעשות לא מוצלח, הוא לא העביר משהו אלא סתם לדקלם טקסטים בעברית גבוה, הטקס שהיה לנו שנה שעברה לעומת זאת, היה טקס מושקע טוב וכמו שצריך שגורם לך יותר לחשוב.

אני כן מסכים שמערכת החינוך כיום היא יותר מערכת לימוד וזה כנראה בעיקר בגלל מחסור בכוח-אדם איכותי, הרבה בסוף המחנך/כת היא זאת שמשפיעה הכי הרבה, כל התוכניות שבעולם לא ישנו את זה - אם המחנכת טובה התוכנית תועבר טוב, אם המחנכת לא- התוכנית תמאס.

גם - די קשה לרוב לא לזלזל בטקס שלפעמים הוא כל שנה אותו דבר (בחטיבה) ובמיוחד אם הטקס עשוי רע. (אצלנו בתיכון לפחות יש אודיטוריום אז אין בעית שמש, חום וכו') גם בקשר לחינוך - אם אני תלמיד בא"י ויש לי יום לימודים של 10 שעות שמתוכם אני לומד כרגיל 8, זה מראה על הניסיון של הטמעת מורשת וכל זה - זה לא בסדר וצריך להקדיש לימים כאלה פעילויות מיוחדות שיכללו את כל היום שיהיה אפשר להספיק משהו.

בכל מקרה זה מה יש ואני לא ממש רואה פיתרון טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח Ghost_Dogg

בהחלט.

טקסים ממשלתים לרוב נעשים בטוב טעם, מראים את כול הכבוד שמגיע לאותם אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר אליך און, שמעתי כמה פעמים שאתה שונא דוסים... אתה לא מתכוון ללכת לצבא, ואתה שונא את המדינה

בעצם

נכון אני שונא את הכפייה הדתית, את זה שאני לא יכול לנסוע ברכבת לים, את זה שסוגרים כבישים (לדוגמא, בקרית ים, יש 2 כבישים חד סטריים מופרדים בשטח דיי גדול, וביום שבת, סוגרים את אחד הצדדים והצד השני הופך להיות דו סטרי בקטע מסויים= הרבה מאוד תאונות), שאני יבין ...אתה אוהב את זה...?

אני כן מתכונן ללכת לצבא, אבל אני לא מתכונן לשרת שירות קרבי, ולא בגלל שאני לא יהיה ללכת עם רובה צלפים ולצלוף בערבים.. אלא בגלל שאני+ ספורט= לא הולך ביחד...

אני לא ציוני, מסיבות אחרות לגמרה, ואני לא כופה את עצמי על אף אחד.

בהחלט.

הצורה שמזכירים אותם, דיי מזעזעת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה????

אתם שומעים מה אתם מאשימים את הבן אדם?

אני אישית לא מבין מה הקשר בין לראות טקס עלוב בבית ספר, שאף אחד לא השקיע בו כלום לבין זילזול ולהיות אנטי-ציוני\ישראלי.

אני גם חושב בדיוק ככה, אני עומד בצפירה, ואני מהרהר טוב טוב בכול מה שקה(שידוע לי בכול אופן), וכן, אני לא סובל את הטקסים האלה.

אז?

פחות הפריעה לי העובדה שהוא מזלזל בטקס ויותר הזלזול במדינה...

מילים כמו:

ולעמוד עם דגל מחורבן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעצם

נכון אני שונא את הכפייה הדתית, את זה שאני לא יכול לנסוע ברכבת לים, את זה שסוגרים כבישים (לדוגמא, בקרית ים, יש 2 כבישים חד סטריים מופרדים בשטח דיי גדול, וביום שבת, סוגרים את אחד הצדדים והצד השני הופך להיות דו סטרי בקטע מסויים= הרבה מאוד תאונות), שאני יבין ...אתה אוהב את זה...?

אני כן מתכונן ללכת לצבא, אבל אני לא מתכונן לשרת שירות קרבי, ולא בגלל שאני לא יהיה ללכת עם רובה צלפים ולצלוף בערבים.. אלא בגלל שאני+ ספורט= לא הולך ביחד...

אני לא ציוני, מסיבות אחרות לגמרה, ואני לא כופה את עצמי על אף אחד.

בהחלט.

הצורה שמזכירים אותם, דיי מזעזעת...

מסתבר השתרד הזה נפתח לכבוד יום השואה (ואני אוסיף מספר דברים בסוף ), אבל אתה כותב ומנסה להסביר לנו מי אתה , מה אתה , איפה תהיה - אבל מסתבר שזה באמת לא מעניין אותי , ואני חושב רבים אחרים פה . הבאת דעה אישית (ניסית לחכות את "הנימה אישית " שלי וגרמת לעצמך מבוכה לא קטנה בצורת הכתב הזוועתית שלך ) מזעזעת רבים מאיתנו . עזוב אותך אתה ממש לא Issue . שכח מזה .

לגבי מערכת החינוך - יום השואה , יום הזיכרון לחללי מערכות , עם כל הטיפשות וההתנהגות המטופשת של המורים המפיקים וכל הקולגות האחרות - עדיין הנושא חשוב מאוד . עוד מעט לא ישארו ניצולי שואה שייספרו ויידחפו לנו בראש מה עשו להם הגרמנים בשנות מלחה"ע ה-2 , ולכן אני טוען שחשוב שנקבל את "שטיפת המוח " על מעשי הזוועה של הגרמנים . כן כן אני מתכוון "שטיפת מוח " תרתי משמע.

גם לאחר שאנחנו עוזבים את הצבא ואין לנו "מסגרת " שמזכירה לנו את השואה , חשוב להשתתף , לצפות , להאזין , לכל המשדרים על ימי הזיכרון ! .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...