מהירות לא יציבה בתשתית הוט - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהירות לא יציבה בתשתית הוט

אסי קפנר

Recommended Posts

אני מבקש את עזרתכם...

אני מחובר לתשתית של וספק פרטנר למהירות עד 100 מגה.

אני כבר למעלה משנה עם הסידור הזה בדירה, ידוע לי שההוטבוקס גרוע באלחוטי ולכן קניתי tplink vr600, הוטבוקס הוגדר במצב ברידג' ואליו מחובר הvr600 (במצב ראוטר בלבד) ודרכו אני מחובר באלחוטי וקווי.

פתאום יש חוסר יציבות בגלישה - גם הורדה גם העלאה. זה מתבטא במהירות שעולה ויורדת מידי כמה שניות (גולש על 90 ופתאום נפילה ל20 ואפילו פחות ואז עלייה חזרה ל90 וחוזר חלילה).

איך אני יכול לבודד את הבעיה? לפני שאני פונה להוט לתמיכה, הייתי רוצה להבין מאיפה הבעיה מגיעה עד כמה שאפשר, עם איזה כלים אפשר לבדוק ולמה לשים לב?

חייב לציין שביצעתי כבר איפוס מלא לכל המכשירים by the book מה שנקרא, כולל ניתוק כבל rf והחזרה של כל המערכת בצורה מסודרת...הבעיה ממשיכה

תודה על כל עזרה שתבוא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של thasson

לפי מה שהבנתי התלונות על הנתב הזה הן רק בגרסה הראשונה, אני קניתי את הגרסה השנייה ובמשך שנה האינטרנט היה מעולה, רק עכשיו אני חווה בעיות... אז אני חושב שהבעיה לא בדגם הנתב

אבל תודה בכל מקרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נפילות כאלו בהחלט יכולות להיות בעיות של הראוטר, נסה להשתמש בשל לכמה ימים. 

נסה גם להתחבר עם המחשב קווית כדי לבדוק אם הבעיה רק באלחוט. 

אם הבעיות ממשיכות דבר עם , יתכן ויש ניחות בקו יגיע טכנאי ויתקין לך מגבר. כמו כן אם יש אפשרות (זה לא פשוט לקבל) תתעקש על הוטבוקס 2 במידה ויש 1. למרות המקובל ש 1 לא בעייתי כמודם בלבד מנסיוני האישי 2 יותר טוב גם בזה. 

אגב מאז שהוט חילקו 200/5 לכולם אכן יש עומס על התשתיות שלהם, בפרט בשעות העמוסות, ואין מה לעשות, אין אלטרנטיבה. 

אגב לא ברור למה קנית את ה הוא מיועד למודם ראוטר, לתשתית אין צורך אלא בראוטר בלבד ויש הרבה אפשרויות. אלא אם כן אתה רוצה גמישות בניוד לבזק. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנתב של עוד יותר גרוע, אם אני מוציא אותו ממצב ברידג' אני מקבל חוסר יציבות עוד יותר גרוע...

התייאשתי מלפנות אליהם, טכנאי הגיע אלי לפני כמה חודשים לתקלה דומה, מבחינתו אם מגיע לדירה אז הכל תקין, לא מעניין אותו שיש נפילות תכופות במהירות... בזמנו פתרתי את זה על ידי זה שהוספתי ראוטר, עכשיו גם זה לא עוזר.

מאוד ייתכן שיש עומס על הקו וזה מחזק עוד יותר את הייאוש, כי אין מה לעשות במקרה כזה חוץ מלעבור לבזק.

אכן קניתי את vr600 מתוך מחשבה שאולי בעתיד איאלץ לעבור לבזק, מה שהוכיח את עצמו - עוד השבוע יחברו אותי וברוך שפטרנו מהוט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, השאלה היא האם חוסר היציבות שאתה חווה מקורו בבעיית אלחוט של הראוטר שלך, בעיית תשתית (עוצמת האות המגיעה למודם חלשה מדי וכדומה) או בעיה של ההוטבוקס, או גם וגם. 

גם אם בדקת בעבר, אתה מתאר שהמצב השתנה ולכן כדאי שתבדוק שוב: 

• כדי לשלול בעיה באלחוט נסה להתחבר קווית (עם מחשב, לא אלחוטית) לראוטר שלך.
  • כדי לשלול בעיה בראוטר שלך נסה להשתמש לזמן מה בהוטבוקס (רק לניסיון), רצוי קווית. 
  • אתה יכול להשאיר את  ההוטבוקס במצב Bridge ולהתחבר קווית ליציאות LAN הנוספות בהוטבוקס 2,3,4. זה יחבר אותך ישירות לרשת ובעצם עוקף את רכיב הראוטר שבהוטבוקס - זה יכול לעזור למקד האם הבעיה בתשתית. 

נשמע יותר תקלה כלשהי, גם כאשר יש עומס על רשת הגלישה מואטת אבל תקינה, ובכל אופן יותר מהירה וזולה מבזק, כך שאישית הייתי עושה מאמץ לפתור את התקלה, אבל גם להעדיף יציבות ביוקר זו אופציה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתקשר להוט, תתאר את זה ויזמינו לך טכנאי. הוא יגיע ויחבר ציוד בדיקה לכבל, אם ישנה בעיית תשתית הם יזהו אותה מיד, אני לא יודע אם יתקנו, אבל אם מדובר בעוצמת אות נמוכה הטכנאי יתקין מגבר על הקו. אצלי זה פתר בעיה דומה (אחרי תקופה שהקו עבד תקין). 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מפסיד עבודה ומחכה לטכנאי עוד פעם, פעם שעברה הגיע ראה שהמהירות טובה ולא עניין אותו חוסר היציבות בקו (2 נפילות ברורות במהירות)... העיקר המד בסוף הבדיקה בspeedtest.net הראה 88 וזה סיפק אותו

שבועיים הייתי איתם בדיונים עם נציג תמיכה בכיר אחד אחרי השני, פתרתי את הבעיה בעצמי בזמנו עם הראוטר הפרטי שלי..

עכשיו כשגם זה לא עוזר אני לא מוכן לעבור איתם שוב את הסאגה הזו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרה לי משהו דומה...

בקצרה:
תנסה להגדיר את הראוטר שקנית רק כ-AP (כמובן תבטל בו את ה-DHCP) ואת ה-wifi בהוטבוקס תבטל.

הסיפור בהרחבה:
אני גם בהוט.
בחיבור קווי - 90 מגה פלוס מינוס.
ב-wifi - הרגשתי קטסטרופה.
האינטרנט לא היה יציב, ניתוקים, בעיות, מה לא...
(עכשיו אני קורא שאנשים פה מאששים את ההרגשה שהייתה לי שה-wifi של ההוטבוקס גרוע).

פניתי להוט, החלפתי הוטבוקס.
הבעיה המשיכה.

לפני שהחלטתי לעבור לבזק עשיתי ניסוי:
קניתי ראוטר וחיברתי אותו עם כבל להוטבוקס. שרפתי כמעט 6 שעות בלהבין למה יש לי נפילות באינטרנט, למה הוא לא יציב ולמה אני מקבל התראות ואזהרות מה-ESET על בעיות ברשת.

בסיכומו של עניין - הגדרתי כמו שפירטתי בהתחלה והכל הסתדר.

אני גולש כבר כשבועיים באינטרנט יציב, מקבל ב-wifi כ-30 מגה והכי חשוב - בלי ניתוקים.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה אבל זה נשמע שהסיפור שלך ושלי לא דומים... אני מקבל אי יציבות גם בחיבור בכבל לראוטר וגם בחיבור ישיר בכבל להוטבוקס... גם כשההוטבוקס לא במצב ברידג' וגם כשכן...  נראה שהתשתית לא יציבה ואין לי יותר סבלנות להתברבר עם טלפונים מול , איפוסים אין סוף של המיכשור והמתנה לטכנאי שלא יעשה כלום חוץ מלהגיד לי שמבחינתו הכל תקין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אסי קפנר

תודה אבל זה נשמע שהסיפור שלך ושלי לא דומים... אני מקבל אי יציבות גם בחיבור בכבל לראוטר וגם בחיבור ישיר בכבל להוטבוקס... גם כשההוטבוקס לא במצב ברידג' וגם כשכן...  נראה שהתשתית לא יציבה ואין לי יותר סבלנות להתברבר עם טלפונים מול הוט, איפוסים אין סוף של המיכשור והמתנה לטכנאי שלא יעשה כלום חוץ מלהגיד לי שמבחינתו הכל תקין...

אם ניסית להחליף הוטבוקס וזה עדיין לא הסתדר, זו כנראה אכן בעיית תשתית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...