ייעוץ סופי - מסך מהיר ומדויק לגיימינג+עריכה - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ סופי - מסך מהיר ומדויק לגיימינג+עריכה

BoW

Recommended Posts

אני אחרי הרבה מאוד מחקר בנושא מסכים, והגעתי למסקנה שאני רוצה מסך מהיר כי נשבר לי הצוואר לעבוד ולשחק עם המסך של הלפטופ.

הדרישות:

27 אינץ' - יש לי מסך באותו גודל בעבודה והוא נראה לי כמו אחלה סוויט ספוט. לא צריך יותר, וקצת מתבאס על פחות.

1440p (כדי לקבל סביב 100ppi). המחשב לא מספיק חזק כדי לדחוף בפריימרייט של מעל 50-60, אז הוא בכל מקרה יהיה על 1440, ואני מעדיף שלא אצטרך להכריח את המסך לעשות אינטרפולציה.

144 או 165 הרץ. לא חושב שצריך יותר מזה. לא רוצה פחות מזה. אם כבר אז כבר.

פאנל טוב. מה זה טוב? מדויק, קונטרסטי ומהיר. מה זה מדויק? עם לא פחות מ-100% כיסוי sRGB. מה זה מהיר? זמן תגובה של 4ms זה בסדר גמור. מה זה קונטרסטי? לא יודע, נשמע כמו אחלה מילה לזרוק לפה.

מה לא צריך:

4K

HDR. איכות מסכי ה- עדיין לא שם, והתוספת הזו עולה הרבה יותר משהיא מועילה.

תאורת גיימינג נושמת בכל צבעי החרטא. מיותר. 

עיצוב - לא מעניין. זה מסך, לא אוטו. להיפך, המסך יעמוד בסלון ואני מעדיף שאנשים שבאים לבקר לא יראו כמה אני ילד בן 6. 

מפה לשם, מצאתי שני מועמדים בולטים, שניהם של אסוס - הראשון הוא ה-PG279Q שמקבל שבחים מקיר לקיר, ועומד בדיוק בדיוק בדיוק בקריטריונים - 27 אינץ, 165 הרץ, כיסוי מלא של sRGB, ופאנל .

אממה, פתאום קלטתי את ה-XG32VQ (שאני משום מה לא מצליח למצוא באתר הישראלי של אסוס) - גדול יותר, קצת איטי יותר (144) אבל ברמה של לא נורא, כיסוי צבע מלא עוד יותר - 125% sRGB, פאנל של (AU optronics ב-PG), קונטקסט יותר גבוה (3000 מול 1000), חדש יותר, זול יותר ב-500 שקל, ובעצם רק יתרונות. 

חוץ משני דברים - הפאנל הוא והוא מכועעעעער!!!! למות. 

אז עם המכוער אני אתמודד. גם עם הסטנד האידיוטי, אבל האם הפער בין הפאנלים הוא כזה מהותי ששווה לשלם עוד 500 שקל על מסך שחוץ מעוד 21 הרץ אין לו - על פניו - שום יתרון?

ואחרי כל זה, האם יש עוד מסכים דומים בסביבות המחירים של 3000 שקל ששווה לתת להם תשומת לב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פניו, נראה שזה בדיוק אותו מסך רק עם עיצוב שונה ו-OSD אחר. אבל לפי זאפ הוא יקר יותר ב-200 שקל, יש סיבה לשלם את המחיר הגבוה יותר? כי אני לא ממש רואה היגיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...