SSD PCIe של סמסונג מתאים ללוח אסוס ישן (P8P67 Pro)? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

SSD PCIe של סמסונג מתאים ללוח אסוס ישן (P8P67 Pro)?

MichaelZ

Recommended Posts

באתר של זה לא כל-כך ברור...

יש לי כבר של (SATA) אבל אני צריך להתקין עכשיו עוד אחד.

אני שוקל להביא את הדבר הזה:

Samsung 970 EVO V- PCIE M.2 MZ-V7E250 250GB

טוב לי מבחינת המחיר והנפח.

השאלה היא אם הכונן יעבוד על הלוח שלי (כי הוא כבר מתחיל להיות "ישן").

שאלה נוספת היא אם יהיה אפשר להריץ מהכונן הזה ווינדווס 7 בצורה המקובלת וללא קומבינות. מעניין אותי איך זה יהיה בביוס, מפני שהכונן הזה הוא לא SATA.

אשמח לתגובות ממי שיש לו את הנסיון.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מחבר M.2 בלוח שלך, אין תמיכה בפרוטוקול וגם אין חריץ PCIe x4 להתקנת מתאם (אם נניח פספסתי תמיכה ב- באחת מגרסאות ה-UEFI האחרונות כי אני מודה שלא התעמקתי בזה יותר מדי).

או במילים אחרות, זה לא יעבוד ובטח לא ישר מהקופסה. אם אתה צריך SSD קנה אחד בנפח המתאים בתצורת 2.5". כונן מסדרת MX500 יהיה בחירה טובה מאוד בנקודת הזמן הנוכחית (כך גם 860 EVO).

אלא עם כן אתה משתמש במערכת לעריכת וידאו או כל פעולה אחרת של כתיבה או קריאה רציפות של קבצים גדולים היתרונות של כונן לא יבואו בכלל לידי ביטוי, כך שגם חבל על הכסף. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לpcie_16 יש תאימות אחורה.

בנוסף יש יציאה אחת שרשום שעובדת בmode של pciex4.

לא שזה בהככרח יעבוד בגלל זה.

לא סגור אם זה אותו לוח.

תראה אם יש אפשרות לboot מכרטיס חיצוני.

לפי מה שקראתי התקינו 10.

https://techreport.com/forums/viewtopic.php?t=117085

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמומשאמרת, יש פה סיכון מסוים כי אין הבטחה שזה יעבוד בוודאות. אני באופן אישי לא אוהב לקחת סיכונים כאלה (אלא אם עושים את זה בשביל ההרפתקה).

כמו כן, הכונן עצמו יקר יותר מכונן 2.5" אינץ' בנפח זהה שבטוח יעבוג + המתאם גם עולה בסביבות ה-100 ₪ וכל זה עבור תוספת ביצועים שממילא לא תורגש באמת בשימושים שוטפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם!

לא בא לי להסתבך גם אם בסופו של דבר זה יעבוד (אמרתי: בלי קומבינות).

הסיבה היחידה ששקלתי בכלל את ה-PCIE היא שכל היציאות SATA אצלי כבר תפוסות (כן, כל ה-8).

גם לא בא לי עכשיו להוסיף יציאות SATA עם מתאם PCI, כי נשאר לי עם המחשב הזה גג -שנה. זה אומר שאני צריך עכשיו לוותר על כונן אחר או לחפש פתרון זמני אחר.

*רציתי להביא כונן PCIE חדיש ומשוכלל תוך שיקול שהוא יהגר למחשב החדש שאני אמור להביא בשנה הקרובה. זאת הסיבה שהייתי מוכן לשלם עבור פיצ'רים שכרגע לא הייתי נהנה מהם.

שוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע איך שכחתי. יש לי הרי את ה-eSATAp. בעבר כבר חיברתי לשם כונן 2.5 אינץ' (לא SSD) והכל עבד מצויין. אפילו יש לי עדיין את הכבל.

אני קונה עכשיו כונן "רגיל" וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...