מפרט טכני למחשב PC עבור אולפן אודיו מקצועי - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט טכני למחשב PC עבור אולפן אודיו מקצועי

goni

Recommended Posts

הסכום העומד לרשותי בשביל המחשב הוא בין 4000-5000 ש"ח

אני לא ממש מבין בעינייני החומרה, אני אתאר מה שאני צריך ברכיבים ואציין את ההמלצות שקיבלתי.

אשמח אם תעזרו לי לארגן את המפרט:

מארז:

====

המארז צריך להיות מרווח, שקט, מסוכך היטב נגד חדירת EMI ובעל יכולת אוורור מעולה. מומלץ 3 מאווררים רגילים, או 2 מאווררים גדולים יותר המסתובבים לאט יחסית.

ספק הכוח צריך להיות מינימום 400 W באיכות גבוהה ומיוצב.

ההמלצה שקיבלתי היא CI-6A19, האם הוא מתאים? צריך להוסיף לו עוד מאווררים ו/או ספק אחרים?

לוח אם:

====

הדגם שהומלץ לי עבור intel הוא ה-asus p4p-800delux. העניין הוא שאני מעדיף מחשב עם מעבד , כך שאני לא יודע איזה לוח אם מקביל אמור להתאים לי.

מעבד מרכזי:

=======

המעבד שהומלץ לי פה הוא athlon xp 2600, פה אין לי הרבה התלבטויות, אני רק רוצה ששאר הרכיבים יתאימו למעבד הזה

כרטיס מסך:

=======

הדגם שהומלץ לי פה הוא ה- v9180 64 MB

זיכרונות:

=====

סוג הזיכרון שאני צריך, ממה שהבנתי לפי הלוח אם, הוא והיצרנים שהומלצו לי כבעלי האיכות הגבוהה ביותר הם: transcend ו-kingston, איזה יותר מתאים?

אני צריך 512 MB בכמות, וכמו כן, הבנתי שיש עוד פרמטר שהוא מהירות הזכרון שנקבע לפי הלוח אם. איזה מהירות מתאימה ללוח האם שציינתי למעלה?

כוננים קשיחים:

========

הומלץ לי לרכוש כונן קשיח בנפח 40 GB לפחות, ושמהירות הסיבוב תהיה מינימום 7200 RPM עם זיכרון מטמון 8 מגה בייט, וכן רוחב הפס המהיר ביותר שהלוח אם יכול לספק

(מומלץ 133 UDMA ATA או SATA). היצרנים שהומלצו לי כטובים ביותר הם fujitsu, seagate, ו- maxtor.

נוסף על כך, מפני שאני רוצה גם במחשב חשבתי על הארד דיסק נוסף נפרד והשאלה שלי מה עדיף ומה זול יותר, הארד דיסק נוסף רגיל וזול + מגירה, כך שאני אוכל להחליף בינהם בשעת הצורך, או הארד דיסק נשלף?

אני יודע שהסכום שהקצתי למחשב די נמוך יחסית לדרישות פה, אבל המטרה היא להסתפק בכמויות קטנות אך ברכיבים האיכותיים ביותר. כמו כן, חשוב שהמחשב יהיה מודולרי, כך שכאשר יהיה לי יותר כסף, אני אוכל לשדרג אותו ולהוסיף דברים בקלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבקשה:

CPU : Intel Pentium IV 3.0E GHz Prescott HT 1024K 800MHz Socket 478 CPU BOX [ ¤ 1480.34 ] 1

Motherboards for Intel : P4P800 Intel 865PE Motherboard (HT, FSB800, Dual , S-ATA, 5.1 Sound, 3Com G-LAN, USB 2.0) [ ¤ 629.44 ] 1

Memory : Twinmos -RAM 512MB 3200 (TMD -50B) Memory [ ¤ 668.36 ] 2

Hard Disks : Western Digital 120GB 7200 rpm 8MB Buffer Serial ATA HDD [ ¤ 652.75 ] 1

Video Cards : FIC Radeon 9200 64MB Retail Video Card [ ¤ 350.49 ] 1

Cases : Compucase-HEC Midi Tower CI-6A19 Front 300W Case [ ¤ 323.49 ] 1

סה"כ: ¤ 4773.23

מה עם כרטיס קול מקצועי? מה עם צורבים או כוננים אופטיים אחרים? לא ציינת אז לא שמתי.

בכל מקרה, ערכתי כמה שינויים בדרישותיך:

שמתי מעבד מבוסס פרסקוט, כי הם הכי טובים לביצועי מולטימדיה (דוגמת עריכת אודיו).

שמתי 1GB במהירות גבוהה למקסימום ביצועים.

שמתי הארד דיסק גדול מאוד (בקשר לשאלתך, אולי פשוט תשים מחיצות בדיסק?), כרטיס מסך יחסית חלש (למה אתה רוצה ASUS? הם סתם יקרנים...), ואת המארז הסטנדרטי, כמו שאמרת. אם משהו לא מתאים, תודיע ואני אשנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ כרטיס קול מקצועי אני קונה בנפרד את ה-creamware pulsar

צורב: teac cd-w552e

כונן תקליטורים, לא ממש משנה לי העיקר שיהיה טוב, מהיר ואמין

עכבר ומקלדת הכי סטנדרטי שיש

כרטיס מסך בחרתי דווקא את הכרטיס הזה מפני שהוא המומלץ לעבודות אודיו. נאמר לי ש:

"גם כרטיסי המסך וגם מערכת ההפעלה בנויים מתוך נקודת ההנחה שהביצועים הגראפיים הם הדבר החשוב ביותר, או לפחות בעדיפות גבוהה יותר מאודיו. הסיבה לכך היא העובדה הפשוטה שרוב משתמשי המחשב באמת מעדיפים ביצועים גראפיים על כל השאר. לדוגמא, נניח שבזמן צפייה בסרט המחשב מתקשה להריץ את ערוצי האודיו והגרפיקה בו זמנית, במקרה כזה רוב הצופים יעדיפו שהאודיו יקרטע ובלבד שלא יהיו בעיות בתמונה. כנ"ל גם לגבי משחקי מחשב. לעומ זאת, בעבודה עם תוכנה ליצירת מוסיקה כגון קיובייס, המשתמש כמעט תמיד יעדיף שהגראפיקה קצת תגיב לאט בעת עומס ובלבד שלא יהיו בעיות בהשמעה ובהקלטה של אודיו. הבעיה היא שלא כל כרטיסי המסך מצוידים בהתקנים המאפשרים עדיפות נמוכה יחסית לביצועים גראפיים. עניין זה קשור גם לסוג ה-chipset בו מצויד הלוח-אם, לכן בדרך כלל מומלץ להימנע (בלוחות-אם עבור מעבדי intel) מ-chipset תוצרת via ו- sis. חברות אלו משיגות ביצועים גראפיים מעולים, אך קשה מאוד להשיג איתם מהירות תגובה גבוהה ורציפה (low latency) עבור כרטיסי קול PCI. באופן כללי הנושא מורב אף יותר, לכן לא מומלץ להשקיע בכרטיס מסך שאין עליו המלצות ספציפיות לתחום האודיו המקצועי, אפילו אם הוא נחשב כמעולה לגראפיקה באופן כללי.

במארז שראיתי, יש ספק כח של 300 W ולא של 400 W ולכן שאלתי פה, אם אפשר אולי לקנות את הספק כח בנפרד? גם יש למארז רק מאוורר אחד, כשהומלץ לי שצריך 3 רגילים לפחות או 2 גדולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה ההצעה שלי....:

CPU : Intel Pentium IV 2.8E GHz Prescott HT 1024K 800MHz Socket 478 CPU BOX [ ¤ 1177.28 ] 1

Motherboards for Intel : P4P800 Deluxe Intel 865PE Motherboard (HT,FSB800,S-ATA,RAID,1394,5.1 Sound,3Com G-LAN,USB 2) [ ¤ 779.58 ] 1

Memory : Twinmos -RAM 512MB 3200 (TMD -50B) Memory [ ¤ 668.36 ] 2

Hard Disks : Western Digital 160GB 7200 rpm 8MB Buffer Serial ATA HDD [ ¤ 772.52 ] 1

Video Cards : Gigacube Radeon 9200SE B3 64MB 64bit Retail Video Card [ ¤ 298.57 ] 1

Cases : Compucase-HEC Midi Tower CI-6A19 Front 300W Case [ ¤ 323.49 ] 1

Cooling / Modding : Generic 120mm Fan [ ¤ 49.41 ] 1

Subtotal : ¤ 4737.57

לקחתי PRESCOTT 2.8. בכסף שחסכנו מהמפרט הקודם קיבלנו:

1. הרד דיסק 160GB. קבצי אודיו לא מכווצים לוקחים המון מקום, ואם אתה כמוני אוהב לשמור קבצים גם מלפני 3 שנים, זה בהחלט ישמש אותך...להרבה זמן..

2. גרסת ה DELUX ללוח אם. זאת אומרת FIREWIRE על הלוח...זה טוב לדגימת DV אם תרצה באיזה שלב להתעסק גם עם , ויכול להיות שגם ציוד אודיו עושה שימוש בחיבור הזה...

3.מאוורר נוסף למארז...יש לו מקום לשניים,ואתה מקבל רק אחד איתו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה מפרט עם השיפורים שבקשת:

CPU :  Intel Pentium IV 3.0E GHz Prescott HT 1024K 800MHz Socket 478 CPU BOX [ ¤ 1480.34 ]  1

Motherboards for Intel :  P4P800 Intel 865PE Motherboard (HT, FSB800, Dual DDR, S-ATA, 5.1 Sound, 3Com G-LAN, USB 2.0) [ ¤ 629.44 ]  1

Memory :  Twinmos DDR-RAM 512MB 3200 (TMD -50B) Memory [ ¤ 668.36 ]  2

Hard Disks :  Western Digital 160GB 7200 rpm 8MB Buffer Serial ATA HDD [ ¤ 772.52 ]  1

Video Cards :  FIC Radeon 9200 64MB DDR Retail Video Card [ ¤ 350.49 ]  1

Floppy :  Teac / Alps / Mitsumi 1.44MB 3,5" Floppy Drive [ ¤ 52.93 ]  1

Keyboards :  Genius KB-06 PS2 Eng/Heb Keyboard  [ ¤ 30.05 ]  1

Mouse :  Microsoft Optical Basic Mouse OEM USB [ ¤ 52.13 ]  1

Cases :  Compucase-HEC Midi Tower CI-6A19 Front USB 300W Case [ ¤ 323.49 ]  1

Cooling / Modding :  Generic 120mm Fan [ ¤ 49.41 ]  1

סה"כ: ¤ 5077.52

חרגתי קצת, אבל עשיתי תיקונים מועילים:

לא צריכים להשקיע עוד 100+ ש"ח בשביל גרסת הדלקס, בשביל IEEE1394, שמכשירי אודיו לא משתמשים בה לרוב, ואפילו אם כן, תמיד יש גם USB, שיש כבר על הלוח...

בקשר לכרטיס מסך, באמת לא היה לי כוח להתעמק במה שכתבת, אבל אפילו אם זה נכון, לא מייצרת את ליבת הכרטיס, אלא רק את הקירור והרכבת החלקים מסביב... הכרטיס שאתה אמרת מבוסס על GF4MX440, וה9200 שאני הצעתי יותר חזק ממנו, בטוח (שים לב שהוא לא SE, כי אז הASUS שלך אולי חזק יותר).

לגבי הספק, למפרט המחשב שלך, לא צריכים ספק של 400W... תצטרך כזה כאשר יהיה כרטיס גרפי שדורש חיבור חיצוני לדוגמא...

שמתי גם מקלדת, עכבר, כונן דיסקטים ומאורר 120 מ"מ פשוטים.

בנוסף, הגדלתי את ההארד-דיסק ל160GB.

איך זה עכשיו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות

בקשר לספק, השאלה היא האם הפולסר לא יזדקק ל-400W כי זה בכל זאת כרטיס סאונד כבד.

עכבר אפשר להוריד, כי קניתי אחד לא מזמן ואני חושב שאני אשאר איתו.

בקשר למקלדת, החיבור שלה צריך להיות P/S2 ולא .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח את זה במקום המארז והספר שננתי קודם:

https://www.zigzag2000.co.il/catalog/product_info.php?cPath=33&products_id=2145

זה עוד 150 ש"ח תוספת.

אם תוריד את ה50 ש"ח של העלות של העכבר, זה בסה"כ תוספת של 100 ש"ח.

אם אתה לא יכול לעמוד בתוספת, אפשר לקצץ בהארד דיסק, ולחזור ל120GB.

בקשר למקלדת, כתוב שהיא PS2...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי שוקל דווקא כוננים קשיחים של , הם נחשבים הכי שקטים בימינו.

כרטיס מסך - לא עקרוני במיוחד איזה, כל עוד הוא שקט (בעל פסיבי).. אם איי פעם תחשוב על עבודה עם שני מסכים במקביל, אכן יהיה עדיף R9200. רק תוודא שאין עליו מאוורר אלא רק גוף .

בכל מקרה במחשב הזה לא יהיה שקט במיוחד. בשביל להגיע למחשב שקט צריך להשקיע במספר דברים דברים (מארז + ספק, למעבד, פסיבי לצ'יפסט, בידוד כונן קשיח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...