מחשב לשחמט עד 8000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לשחמט עד 8000 ש"ח

kuku100

Recommended Posts

חשוב מאד:
1. מעבד כמה שיותר מהיר עם כמה שיותר ליבות, כי תוכנות שחמט יודעות לעשות שימוש מעולה בכל הליבות הקיימות.
2. מהיר מאד, וכמה שיותר. רצוי 64GB ומעלה.
3. דיסק מערכת מהיר ביותר (שיכיל גם קבצי נתונים לסופי משחק, שבהם התוכנה עושה שימוש רב מאד).
4. המערכת אמורה לעבוד בשיא יכולתה כך שיכולת טובה היא חשובה מאד. כך גם אמינות הזיכרון כי המערכת תעבוד במהירות מירבית לאורך ימים רצופים ולפעמים גם שבועות רצופים. טוב?

לא חשוב:
1. כרטיס גרפי משובח. ממש לא נחוץ. מספיק משהו סביר שמגיע עם הלוח. 
2. אודיו משובח. גם כאן - משהו סביר שמגיע עם לוח האם מספק בהחלט.
3. כרטיס 1G מספיק בהחלט, גם ככה מחובר לראוטר שמפיץ את הבשורה בשאר הבית.

לא נחוץ בכלל:
צג, מקלדת, , תוכנות אחרות.

רצוי שיהיה:
1. דיסק קשיח גדול ואמין מאד. יהיה כנראה בשימוש גם הרבה אחרי שהמחשב הזה כבר ימות.
2. חיבורים קידמיים ל 3, -C ו 2.1.

אני חשבתי על מערכת מבוססת AMD Ryzen Threadripper, וזכרון Flare X של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיפּ בלוּ זה ענתיקה רצינית... היום כל משחק טוב יותר ממנו.

הנטיה לכיוון היא מכיוון שבבדיקה שערכתי באינטרנט, השוואות בין i7 8700k ל הבכיר עם 16 ליבות, נוטות חד משמעית לכיוון הרייזן, גם בעלות וגם בביצועים. פשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, אתה משווה ליגה לאומית לאלופות ?  :)

מענה של לת'רדריפר זה מעבדי האקסטרים, כמו 7900x  וכו'.

זה הליגה המתאימה להשוואות.

בכלל לא כיוונתי ל 8700k, כבודו במקומו מונח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חושב שתצליח להכניס בתקציב מערכת Threadripper, רק מעבד+לוח+זכרון יוצא קצת מעל 8000 שקלים פה בארץ.

הייתי הולך על מערכת מבוססת i7-8700k נכון יש לו 2 ליבות פחות מה 1700 אבל השעון שלו הרבה יותר גבוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חייב לקנות בארץ. יודע להרכיב, פחות או יותר, למרות שלאחרונה הרכבתי לפני כשש שנים.

חלקי מחשב לא חייבים במס, כך שבטוח יצא יותר זול לקנות בחו"ל.

לא מרכיב מחשב לסטוקפיש, אלא לשחמט באופן כללי. יהיה בו שימוש גם לדברים אחרים, אבל בעיקר לשחמט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספר הליבות זה לא השיקול היחידי.

בלי OC ל יתרון גדול במהירות השעון לכל הליבות , עם OC ל פוטנציאל קצת יותר גדול (אם כי לא הכי משמעותי לדעתי).

בנוסף ה TR תומך בזיכון מרובע ערוצים בעוד רק בשני ערוצים. אם התוכנות שהוא משתמש בהם מרויחות מתמיכה בארבע ערוצי אז זה גם שיקול.

עוד יתרונות ל TR , תומך בזיכרונות יותר מהירים וגם בכמות זיכרון כפולה מ .

שיקול נוסף שאני לא יודע אם רולנטי או לא , זה שידרוג עתידי למעבד עם מספר ליבות יותר גדול או לכמות יותר גדולה.

אני לא אומר מה עדיף כי אני ממש לא מכיר את התוכנות שאתה עושה בהם שימוש , על פניו נראה לי שהתוספת במחיר בין פלטפורמת TR ל עם אותו מספר ליבות ועם 64 גיגה היא גדולה מאד גדולה ביחס לתועלת שתרוויח כרגע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...