2.5" לעומת 3.5" - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

2.5" לעומת 3.5"

mosheva

Recommended Posts

שלום,

שאלתי בפורום אחר אך לא מצאתי תשובה, אשמח אם תוכלו להאיר את עייני.

אני רוצה לקנות אחסון של 2TB ולחבר אותו לראוטר שלי RT-AC88U, כך שהאחסון לא אמור להיות יותר מידי. 

השאלה אם כדי לרכוש של 2TB בתצורה של 3.5" ולחבר אותו עם מחבר שהופך אותו לאחסון או לרכוש כונן 2.5" ייעודי? 

מבחינת ה 2.5" חשבתי על WD Mypassport שעולה 70$ 
https://www.amazon.com/Black-Passport-Portable-External-Drive/dp/B01LQQHF2W

מבחינת 3.5" כל כונן שעולה פחות לדוגמא:
https://www.amazon.com/WD2002FYPS-Western-Digital-WD2002FYPS-Intelli/dp/B003GD0GRU

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה השאלה ?  :D

אישית, לא הייתי מתקרב ל -2.5 של WD.

שנית, כדאי אם כבר לקנות 3.5 בארץ, אבל איך שנראה לך.

שורה תחתונה - היות ולא נדרשת ניידות גבוהה,

כדאי ללכת על 3.5 אינץ והמתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה אם באותו סכום +- כדאי ללכת על כונן 2.5" שלא מצריך מארז נפרד או לרכוש 3.5" עם מארז - האם יש יתרון לכונן 3.5" על פני 2.5" מבחינת איכות מוצר ובלאי.

תודה על התשובה, אשמח לכונן 3.5" מומלץ שיעבוד בצורה טובה עם חיבור למתאם + עבודה מול הראוטר ככונן ביתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב יש כונני 3.5 חיצוניים, כמו זה של 2.5 

אבל גדולים יותר ( כאילו דא,  :D ) ועם ספק כח חיצוני,

שזו הסיבה שלדעתי זה עדיף.

בארץ זה כבר די נדיר למצוא, אבל בטוח באמזון יש בשפע.

היתרון של חיצוני רגיל + מתאם, זה כמובן הקלות להחליף את הקשיח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

או קיי

אז בטוח תמצא לבד כונן ( אין מי יודע מה חשיבות ) וגם מתאם.

המבחר רב מידי כדי להמליץ על משהו ספציפי.  :)

האם בחירה של כונן עם 64MB קאש עדיף משמעותית מ 32MB כאשר הכונן לא מיועד להריץ מערכת הפעלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של mosheva

האם בחירה של כונן עם 64MB קאש עדיף משמעותית מ 32MB כאשר הכונן לא מיועד להריץ מערכת הפעלה?

לא משמעותית ובספק רב אם עדיף בכלל. :)

מה שקובע זה הביצועים בתכל'ס ולא נתונים על הנייר.

לעניות דעתי, הסיגייט שבקישור, אחלה עסקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבלי להתייחס להבדלי המהירויות בין קשיחים אם קיימים, 

כאחד שהיו מחוברים אצלו כונני "2.5 וכעת "3.5, מאוד לא נוח לעבוד עם 3.5. אלו כוננים רגישים יותר לתזוזה והתהפכות, מרעישים יותר, תופסים פי 4 מקום לעצמם + ספק ודורשים עוד שקע. (כמובן במקרה שכונן 2.5 יקבל מספיק זרם מהראוטר, אם תצטרך Powered Hub איבדת את היתרון). 

היתרון היחיד לדעתי הוא מה שכתבו לך כבר, שימוש בסטייל NAS - אם יש לך מארז נוח להחלפת קשיחים, מה שבדרך כלל קיים ב 3.5. 

אגב, לא ניתן להשתמש למעשה ב USB3 בהרבה ראוטרים בגלל שתדרי העברת המידע פוגעים משמעותית ברשת האלחוטית בתדר 2.4GHz. אמנם מן הסתם תעדיף להשתמש בתדרי 5GHz אבל בסופו של דבר עבור כיסוי לטווח רחוק תזדקק גם ל 2.4. לפעמים אם הכבל או הציוד שמחובר ל USB3 מסוכך היטב הבעיה נפתרת. 

בכל מקרה ברוב הראוטרים ההבדל במהירויות בין USB3 ל 2 הוא די מזערי, מדובר בעיקר בגימיק. כך שהייתי ממליץ לך לבדוק האם אין פגיעה ברשת כאשר אתה מחבר את הקשיח ל USB3. אם כן בראוטר שלך יש גם USB2, תוכל לחבר אליו. 

(למשל אצלי עם DIR-860L זה ברמה שמכשירים במרחק 0 מהראוטר לא יכולים להתחבר בכלל, מתנתקים או שהמהירות יורדת ל0. היתה לי תוכנית לשים על איזה אנדרואיד ישן שרת מוזיקה נחמד שיעבוד מול הקבצים בקשיח שמחובר לראוטר כדי להוריד את העומס מהראוטר (בכל זאת הראוטר עם ליבה כפולה 800MHz ו 128GB , והאנדרואיד SD617 עם 2GB RAM). משום מה האנדרואיד הזה אינו Dual Band ועובד בתדרי 2.4 בלבד, והענין הזה מכריח אותי לעבוד עם USB2 בלבד. )

אם תשתמש ב NAS עם כבל תוכל לקבל מהירות מקסימלית תיאורטית של 125MBps (בפועל משמעותית פחות), שזה כנראה יותר ממה שתקבל ב USB2. יש NAS Single Bay Diskless, אבל לדעתי מוצר שיקר לפחות פי 4 מ Enclosure רגיל לא שווה את הפרש המהירות והפונקציות האלו אם אתה לא צריך אותן במיוחד, בטח לא אם הראוטר שלך תומך LEDE ויש לך כוח להתעסק איתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...