מבולבל מאוד בקשר ללימודים אקמיים, אשמח לעזרה . - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבולבל מאוד בקשר ללימודים אקמיים, אשמח לעזרה .

mp3istk

Recommended Posts

שלום חברי פורום יקרים,

אני לקראת שחרור מהצבא לאחר 5 שנים, בצבא עסקתי בניהול תשתיות סיסטם -ווינדוס, תקשרות, אבטחת מידע, linux/unix, וירטואליזציה, , סקריפטים (bash, batch, pw) וכול מה סביב התחום. 

לא אשקר, לא מכול התחומים אני הכי חד שיש, אבל יש לי אהבה לכול עולם הIT. במהלך השירות למדתי המון, והכי חשוב למדתי לדעת גם את מה שאני לא יודע והתמקצעתי הרבה, ברמה שאני יושב בסביבת 

אזרחים ועובד על פרויקטים ממגוון התחומים שמופיעים למעלה (גם ברמת ההחזקה וגם ברמת ההנדסה) .

כעת, לקראת השחרור כמו רוב חבריי, התעניתי בלימודי "מדעי המחשב" כדי  למקסם את הפוטנציאל שלי בעתיד, אך הלימודים הקשים באקדמייה ממש גורמים לי חלחלה.

מאז ומתמיד היו לי קשיי לימודים רציניים בכלל התחומים - מלבד בתחום המחשבים שהוצאתי ציונים מטורפים. אני לא יודע איך להסביר את זה אבל רק מה שקשור לתחום ה IT מסקרן אותי 

ואני יכול למצוא את עצמי יושב שעות לומד משהו שבחיים לא משקיע את אותו הזמן ללימודים אקדמיים(שלא מעניינים אותי ). 

בכול מקרה חשוב לי להוסיף שלפני הצבא הוצאתי דיפלומת הנדסאי בתחום מדעי המחשב והתמקצעתי המון במהלך השירות הצבאי שכלל קבע בשנתיים האחרונות. בנוסף אני יוצא יחידה טכנולוגית

מובחרת בעל שם יוקרתי ועברתי מגוון הסמכות צהליות רלוונטיות  . 

שאלתי היא כזאת,

1. האם תואר במדעי המחשב רלוונטי בתחום הIT ? 

2. האם ניתן להצליח בתחום אם נסיוני ואהבתי בתחום ללא אקדמייה ?

3. האם תואר במנהל עסקים יכול להוות חלופה אקדמיית במקומות עבודה בעתיד ?

אשמח גם לדעות נוספות מה אתם מציעים  לי לעשות .

תודה מראש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוסיף הערה קטנה, יש מקומות עבודה (בעיקר חברות גדולות) שדורשות תארים מסויימים על מנת להתקדם לתפקידים ניהוליים או תפקידים בכירים יותר. ופה אני כן חושב שתואר במדעי המחשב יכול לעזור. אבל בהחלט ניתן "להצליח" בתחום גם בלי תואר. אם זה בפרוייקטים אישיים כעצמאיים ואם זה כשכירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

אוסיף הערה קטנה, יש מקומות עבודה (בעיקר חברות גדולות) שדורשות תארים מסויימים על מנת להתקדם לתפקידים ניהוליים או תפקידים בכירים יותר. ופה אני כן חושב שתואר במדעי המחשב יכול לעזור. אבל בהחלט ניתן "להצליח" בתחום גם בלי תואר. אם זה בפרוייקטים אישיים כעצמאיים ואם זה כשכירים.

האם תואר במנהל גם יכול "להוציא לידי חובה" בתחום, רק בשביל התואר, תודה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין פה חוקיות מסויימת. יש מעסיק שירצה להעסיק אותך בתור מנהל בכיר עם תואר במנהל עסקים, ויכול להיות מעסיק אחר שיעדיף מישהו עם תואר במדעי המחשב. יכול להיות גם מעסיק אחר שיעדיף מישהו בלי תואר בכלל בגלל סיבות אחרות.

בקיצור, זה לא שחור ולבן. בחברות גדולות לרוב יש דרישות מסויימות כדי להתקדם. אם אתה מתעניין בחברה מסויימת ספציפית ויש לך קשרים שם, אולי תצליח לבדוק את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

אין פה חוקיות מסויימת. יש מעסיק שירצה להעסיק אותך בתור מנהל בכיר עם תואר במנהל עסקים, ויכול להיות מעסיק אחר שיעדיף מישהו עם תואר במדעי המחשב. יכול להיות גם מעסיק אחר שיעדיף מישהו בלי תואר בכלל בגלל סיבות אחרות.

בקיצור, זה לא שחור ולבן. בחברות גדולות לרוב יש דרישות מסויימות כדי להתקדם. אם אתה מתעניין בחברה מסויימת ספציפית ויש לך קשרים שם, אולי תצליח לבדוק את זה.

תודה רבה,  מעריך מאוד את התגובה המפורטת שלך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק את כל מה שנאמר לפני ככה שאני לא יחזור על מה שנאמר ,רק כמה תובנות נוספות.

תואר במנהל עסקים זה בעצם תואר בכלכלה עם שם מפוצץ לצורך יחסי ציבור.

הוא לא קשור לתחום ,הוא לא נותן לך כישורים לנהל שום דבר ואחרי שאני קורא מה שכתבת אז נראה לי שרק תסבול שם.

תואר אמיתי בניהול עושים כתואר שני אנשים שכבר נמצאים בדרג ביניים ניהולי.

לא רואה שום תואר אקדמי שממש רלונטי לתחום. אם אתה סגור על תחום ה IT וזה מה שאתה בוחר לעשות בחיים

אז עם תואר או בלי תואר לאור הניסיון שאתה מתאר שיש לך , אני לא חושב שתיהיה לך בעיה למצוא עבודה בתחום.

פשוט תתחיל לחפש עבודה בתחום ותראה איך זה מתקדם.

יש עוד נקודה שלדעתי מאד חשובה לדעת לפני שמקבלים החלטה לעבוד בתחום , בטווח הארוך התחום של ה IT יקבל מכה מאד חזקה.

כבר היום אני רואה איך אירגונים עוברים לאט לאט לשירותים מבוססי מה שמיתר הרבה מתפקידי ה SYSTEM וה DBA למיניהם (ואפילו תכנתים ומנתחי מערכות)

בלי קשר לתחחום ה IT , תארים בתחום המחשבים שיכולים לעניין אותך זה מדעי המחשב כמו שציינת או אולי תעשיה וניהול במסלול מערכות מידע.

בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

יש עוד נקודה שלדעתי מאד חשובה לדעת לפני שמקבלים החלטה לעבוד בתחום , בטווח הארוך התחום של ה IT יקבל מכה מאד חזקה.

כבר היום אני רואה איך אירגונים עוברים לאט לאט לשירותים מבוססי ענן מה שמיתר הרבה מתפקידי ה SYSTEM וה DBA למיניהם (ואפילו תכנתים ומנתחי מערכות)

ועדיין הענן הוא לא איזה קסם שפשוט עובד. מה שהתשנה זה פיזור התפקידים ותחומי העיסוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון , אבל  הצורך לכח אדם בתחום יקטן ואני אומר את זה מדברים שאני רואה ומכיר.

כשמערכת ה ERP שלך למשל יוצאת לענן , אז אתה צריך פחות שירותי גיבוי , פחות VM , אתה כבר לא צריך DBA, לא צריך להתקין פאצי'ם ,לא צריך לתחזק ולעשות מוניטור.

אז למי שאפשר לתת תפקיד אחר, יתנו  ומי שיש לו עוד עבודה במה שכן נשאר, ימשיך אבל את השאר מפטרים.

כרגע מסכים שאנחנו עדין לא שם בעוצמה מלאה למרות כבר רואים התחלה.

לדעתי בטווח של 10-15 שנים הדרישה תרד באופן דרסטי וזה מאד רלוונטי לבחור שיש לפניו עוד 30-35 של עבודה וצריך להחליט אם לעשות תואר או לא ובאייזה תחום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשמערכת ה-ERP שלך יוצאת לענן אז החברה שממנה אתה קונה שרותי ERP בענן צריכה אנשי IT זה לא שפתאום אין צורך בהם. השוק משתנה והתפקידים בתחום עוברים לחברות שמפתחות מוצרים טכנולוגיים ופחות מפוזרים בחברות שרק משתמשות במוצרים האלו.

מה שכן תשתיות התוכנה הופכות להיות מסובכות יותר ויותר והתפקידים שיש להם ביקוש  דורשים התמחויות גבוהות ויותר ספציפיות, אז DBA כמעט נעלם מהשוק אבל DevOps זה משהו שלא היה קיים בכלל לפני חמש שנים והיום רק תגיד שאתה מחפש עבודה בתור כזה ויחטפו אותך מייד. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

כשמערכת ה-ERP שלך יוצאת לענן אז החברה שממנה אתה קונה שרותי ERP בענן צריכה אנשי IT זה לא שפתאום אין צורך בהם.

קודם כל זה עבודות שעוברות בעיקר לחול. שירותי הענן הגדולים לא פועלים מהארץ וגם לא מעסיקות עובדים בארץ (לפחות לא בהיקיפים של עובדים שיפלטו לשוק בתחום הזה). גם כל הרעיון של שירותי זה היכלות לתת אותו שרות ביותר זול ע"י שיתוף תשתית אבל גם ע"י שיתוף כ"א שעוסק בתחזוקה. ככה שהם זקוקים להרבה פחות אנשי IT.

ואתם לגמרי סוטים מהנושא. הבן אדם רוצה להיכנס לתחום שמתחיל לעבור שינוי מאד דרסטי ובטווח הלא מאד רחוק ירידה בביקוש לעובדים.

הוא צריך לדעת לכוון עצמו כבר עכשיו לשינוי שעוברים על השוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...