מעוניין לקבל התייחסות למפרט של מחשב ללא מסך - 5000תקציב - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין לקבל התייחסות למפרט של מחשב ללא מסך - 5000תקציב

ben reiss

Recommended Posts

שלום,

אני מעוניין לרכוש מחשב חדש לצורך גיימינג שיתאים לשנים הקרובות. עד היום שרדתי עם מחשב בעל מעבד דול קור כאשר עם הזמן שידרגתי לו את המסך ואת הזיכרון .

לרוב מה שאני משחק זה היה מצויין. עם זאת נכון להיום אני רוצה שתיהיה לי האופציה לשחק בכל משחק, גם כאלו שבעלי דרישות גרפיות גבוהות.

המשחק שכרגע עשה לי את הבעיות והוא הטריגר לרכישת מחשב חדש זה - Subnautica

http://store.steampowered.com/app/264710/Subnautica/

הבעיות שחוויתי הן תזוזה לא חלקה, קפיצות ותקיעות  ולפעמים אפילו טעינה איטית של פני השטח.

נכון להיום יש לי כרטיס מסך 960GTX שאשמח לא להחליף אותו אם לא ממממש הכרחי.

יש לי הארדיסקים קשיחים רגילים ככה שגם את זה לא צריך. הולך לחבר לפחות 3 מהם

לא צריך ציוד היקפי כמו עכבר ומקלדת.

יש לי מסך של 40", אין לי מושג מה המשמעות של זה על טיב הגרפיקה.

זה הלינק למפרט של המסך - https://www.whathifi.com/samsung/ue40c5100/specs

אשמח לייעוץ בנושא, האם צריך/כדאי להחליף מסך? אם כן מדוע ואיך זה משפיע לי על המחשב. פלוס אם צריך אז המלצה למסך 34" לפחות (רצוי סמסונג).

הוסיף ואומר שתאחלס חשוב לי יותר שהמשחק ירוץ חלק מאוד גם בהגדרות בינוניות גבוהות מאשר שהוא יראה סופר חד על המסך, החדות לא כזו קריטית לי. ולכן, אם מסך חדש רק יתן חדות, זה פחות רלוונטי.

מפרט שעבדתי עליו ב KSP -

מה דעתכם? עולה 5,628

image.thumb.png.13100ebeb76d818d542eaae3aa029d4b.png

תודה לעוזרים.

1. מה התקציב המקסימאלי? בגדול 5000 ללא מסך, אבל אין באמת מגבלת תקציב.

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? אני רוצה להשיג את המטרה, אין לי רצון להוציא סתם כסף ואני לא סופר , אני אב ל 4 תינוקות ככה שזמן אין לי כל כך, אבל שיש אני רוצה להנות ממנו.

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? ניתן

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: Subnautica, civilization , Assassin's Creed

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 1920X1080

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?בינוני גבוה

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? כתבתי בתוכן ההודעה

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 6

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא יודע מה זה

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? הרכבה בחנות

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. איזור נתניה / כפר סבא, בדרך כלל קונה ב KSP, אבל לא מחוייב להם

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בהקדם

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). אני מבין שרצוי הארדיס ססד לזה של הווינדואוס, אם זה יכול לשפר לי ביצויים וזה מומלץ גם להארדיסק משחקים אז אשמח לאחד שיהיה מיועד למשחקים עם דרישות גבוהות. בנוסף תמיכה בה 4-5 הארדיסקים כלליים. אני מניח שגם i7 יכול להיות נחמד (לא מטיעון מגובש פשוט שיחזיק רלוונטיות יותר זמן)

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים:

קודם כל, את הכרטיס מסך שיש לך אתה יכול להשאיר, אבל כנראה שתצטרך להתפשר קצת על הגדרות גרפיות כדי שהכל ירוץ חלק לגמרי. עצתי בעניין, תשאיר אותו בינתיים ותשדרג בעתיד אם תראה בכך צורך.

לגבי מעבד, אם אתה לא שש לנצל את כל התקציב שלך, לא הייתי ממליץ לך לקנות i7, וגם אם כן אז לפחות לא 8700K אלא 8700.

אבל בהחלט מספיק (ויותר מכך) מעבד i5-8400 שעולה בערך כחצי מהמחיר של ה- 8700K ששמת. למען האמת גם i3-8100 יעשה בשבילך עבודה מעולה ואתה לא צריך מעבר לכך, אבל בשביל שהמערכת תחזיק יותר שנים שווה לשלם עוד 300 ש"ח בשביל i5.

בקיצור, המלצתי בנגזרת המעבד היא i5-8400.

השפעת המעבד על הביצועים במשחקים היא לא גדולה, כל עוד המעבד לא יוצר צוואר בקבוק. עיקר ההשפעה נעשית על ידי כרטיס המסך.

לגבי המסך, אם נוח לך איתו ואתה לא איזה על תחרותי ששואף לביצועי high-end (ואני משאר שאתה לא כזה), תשאיר אותו ותהנה ממנו. אם תרצה המלצה למסך מחשב ולא מסך אשמח לעזור בנושא, ואני אוכל להבין למה. לא לכל אחד נוח לשחק על מסך ולשבת רחוק מהמסך, לא במחשב לפחות.

ציטוט של ben reiss

אני מבין שרצוי הארדיס ססד לזה של הווינדואוס, אם זה יכול לשפר לי ביצויים וזה מומלץ גם להארדיסק משחקים אז אשמח לאחד שיהיה מיועד למשחקים עם דרישות גבוהות.

לא "רצוי" שום דבר, הכל תלוי מה אתה רוצה ואם שווה לך להשקיע את הכסף על זה. אין שום בעיה להשתמש בדיסק קשיח מכאני כמו שכבר יש לך, אבל הוא שדרוג משמעותי שאני מאוד אמליץ לך לא לוותר עליו. המשמעויות של שדרוג מדיסק קשיח ל- לא יתבטאו בביצועים במשחקים (לפחות לא ברמה שתשים לב אליה). מה שכן, אתה תחווה עבודה "חלקה" יותר ומהירה יותר באופן כללי על המחשב. בתכלס השיפורים המשמעותיים יהיו בזמן עליית מערכת ההפעלה בהדלקת המחשב וקיצור זמני טעינה, שיתבטאו גם בטעינה במשחקים (במידה והם יותקנו על ה- כמובן) וגם בטעינה של פתיחת תוכנות או ביצוע פעולות מסויימות שדורשות טעינת קבצים מהכונן.

בקיצור, ממליץ. אגב לא ברור לי למה שמת שני כונני במפרט.. לדעתי מספיק אחד של 250GB או 500GB כמו ששמת אם אתה מתכנן להתקין עליו כמה משחקים.

לגבי זיכרונות אתה יכול להסתפק ב-8GB כרגע לפי דעתי. ההשפעה של 16GB לעומת 8GB לא תיהיה גדולה בכלל במקרה הזה, וההבדל במחיר לעומת זאת יהיה די גדול ולא שווה (הפרש של בערך 300-350 ש"ח). כמובן שתמיד תוכל להוסיף עוד במקרה הצורך, ואגב מחירי הזיכרונות היום מאוד גבוהים, ככה שלדעתי עדיף להימנע היום כמה שיותר מרכישת זיכרונות בהנחה שהמחירים יירדו בעתיד.

לגבי ספק ומארז גם כן הייתי בוחר בדגמים אחרים. הלוח והקירור מעבד בסדר לדעתי.

דבר נוסף, לא הייתי מתקרב ל- KSP בכל הקשור לחומרה. המבחר שלהם די עלוב והמחירים גבוהים. יש חנויות עדיפות יותר.

לסיכום אמליץ לך על המפרט הבא:

מפרט זה הורכב ב - www.tms.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבדים:
Intel Core i5 8400 / 1151 Tray
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 804
קירור למעבדים:
Arctic Cooling Freezer 12
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 126
לוחות אם:
Asus PRIME Z370-P
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 594
זכרונות:
Corsair DDR 4 8GB / 2666 CL18 Value Select CMV8GX4M1A2666C18
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 388
מארזים:
Antec P100 Case
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 376
ספקי כוח:
Corsair PSU 550W TX550M 80+ Gold Modular
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 378
דיסקים SSD:
Samsung SSD 500G 860 EVO 2.5" SATA III
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 745
הרכבת מחשב:
הרכבת כסף (חינם! בהזמנת מחשב חדש)
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 0
סה"כ: ₪ 3412
מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.
https://www.tms.co.il/index.php?route=product/configurator_preview&id=9640

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, תודה על התשובה המפורטת!\

ציטוט

קודם כל, את הכרטיס מסך שיש לך אתה יכול להשאיר, אבל כנראה שתצטרך להתפשר קצת על הגדרות גרפיות כדי שהכל ירוץ חלק לגמרי. עצתי בעניין, תשאיר אותו בינתיים ותשדרג בעתיד אם תראה בכך צורך.

כן, זו בדיוק הכוונה.

ציטוט

לגבי מעבד, אם אתה לא שש לנצל את כל התקציב שלך, לא הייתי ממליץ לך לקנות i7, וגם אם כן אז לפחות לא 8700K אלא 8700.

אבל בהחלט מספיק (ויותר מכך) מעבד i5-8400 שעולה בערך כחצי מהמחיר של ה- 8700K ששמת. למען האמת גם i3-8100 יעשה בשבילך עבודה מעולה ואתה לא צריך מעבר לכך, אבל בשביל שהמערכת תחזיק יותר שנים שווה לשלם עוד 300 ש"ח בשביל i5.

בקיצור, המלצתי בנגזרת המעבד היא i5-8400.

השפעת המעבד על הביצועים במשחקים היא לא גדולה, כל עוד המעבד לא יוצר צוואר בקבוק. עיקר ההשפעה נעשית על ידי כרטיס המסך.

דווקא בא לי i7, ואין לי בעייה להשקיע עוד קצת בשבילו.

ציטוט

לגבי המסך, אם נוח לך איתו ואתה לא איזה גיימר על תחרותי ששואף לביצועי high-end (ואני משאר שאתה לא כזה), תשאיר אותו ותהנה ממנו. אם תרצה המלצה למסך מחשב ולא מסך טלויזיה אשמח לעזור בנושא, ואני אוכל להבין למה. לא לכל אחד נוח לשחק על מסך טלויזיה ולשבת רחוק מהמסך, לא במחשב לפחות.

מצויין, בדיוק מה שחיפשתי לשמוע.

ציטוט

לדעתי מספיק אחד של 250GB או 500GB כמו ששמת אם אתה מתכנן להתקין עליו כמה משחקים.

המטרה כאן היא לשים את הווינדאוס על ה 250GB

ושיהיה עוד כונן למשחקים שדורשים כוח. אני לא אוהב לערבב בין כונן סי לכונני משחקים.

אני מבין שזו לגמרי השקעת נוחות / מותרות.

ציטוט

לגבי זיכרונות אתה יכול להסתפק ב-8GB כרגע לפי דעתי. ההשפעה של 16GB לעומת 8GB לא תיהיה גדולה בכלל במקרה הזה, וההבדל במחיר לעומת זאת יהיה די גדול ולא שווה (הפרש של בערך 300-350 ש"ח). כמובן שתמיד תוכל להוסיף עוד זיכרון במקרה הצורך, ואגב מחירי הזיכרונות היום מאוד גבוהים, ככה שלדעתי עדיף להימנע היום כמה שיותר מרכישת זיכרונות בהנחה שהמחירים יירדו בעתיד.

בהתחשב בזה שאני רוצה אותו לטווח ארוך, זה לא יזיק שיהיו 2.

תודה על הניסיון להוזיל.

תודה על המפרט,

אשמח לחוות דעת ממך על עוד מפרט אחד שנתנו לי,

האם הייתה משנה בו משהו מבחינת איכות הרכיבים בהנחה שאני לא רוצה לחסוך במחיר המפרט אלא להישאר באותו טווח מחיר?

https://www.tms.co.il/index.php?route=product/configurator_preview&id=9630

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ben reiss

המטרה כאן היא לשים את הווינדאוס על ה 250GB

ושיהיה עוד כונן SSD למשחקים שדורשים כוח. אני לא אוהב לערבב בין כונן סי לכונני משחקים.

אני מבין שזו לגמרי השקעת נוחות / מותרות.

זה לא חכם לקנות שני . זה גם יוצא יקר יותר וגם תופס עוד חיבור בלוח אם ובספק כוח ובנוסף עוד כבלים בתוך המארז וסתם יותר בלאגן. אין לזה שום ייתרון. כמו כן זה גם מבזבז יותר חשמל למרות שזה מינורי מאוד.

מה שעדיף לך לעשות זה לקנות כונן אחד גדול ולפצל אותו לכמה מחיצות, ובמערכת ההפעלה אתה תראה אותם ככמה כוננים נפרדים.

לצורך העניין, כונן 860 EVO של בנפח 500GB עולה ב-TMS 745 ש"ח,

בעוד ששני כונני 860 EVO בנפח 250GB עולים יחד 940 ש"ח. 

מה שאומר שאתה חוסך פה כמעט 300 ש"ח.

לגבי המפרט שהציעו לך:

לוח אם הייתי מחליף לזה ששמתי לך:

https://www.tms.co.il/apz370p

הסיבה: שני סלוטים של חיבור M.2. לעומת אחד שיש בלוח שיש במפרט.

זה חיבור מאוד מהיר שמיועד היום בעיקר לכונני אחסון מסוג SSD וכונני SSD שמהירים יותר מכוננים "רגילים".

אני מאמין שבעתיד החיבור הזה יהיה שמיש מאוד וכדאי להשאיר אופציה לשדרוגים.

לגבי אתה בהחלט יכול להסתפק ב-550W, חבל סתם לזרוק כסף על 650W שלא ייתן לך שום ערך מוסף מעבר ל-550W.

הדגם של הספק מעולה, הייתי הולך על אותה סדרה:

https://www.tms.co.il/cp9020133eu

לגבי , כמו שאמרתי עדיף כונן אחד, ולמה שמת שני כוננים שונים? עדיף את ה- 860 EVO.

אגב, יש ב- plonter במחיר כמעט זהה לשני הכוננים ששמת יחד, כונן מעולה של 1TB:

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=CT1000MX500SSD1

אולי שווה לך לקנות את המפרט משם רק בגלל זה.

מה דעתך על המפרט הבא? לפי דעתי עדיף:

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

דיסקים קשיחים ו - - SATA
CT1000MX500SSD1 - Crucial - 1024GB (1TB) - SATA3 6GB - 2.5 inch - 3D NAND - 7mm (with 9.5mm adapter) - 530/510 MB/s - MX500 Series...
חמש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 1185/1161 ₪ 

מעבדים - Socket LGA1151v2
CM8068403358316-PC - Intel - i7-8700  - With New PC Only - Coffee Lake Six cores CPU - 3.2 GHz - Max Turbo Frequency 4.6 GHz - Intel UHD Graphics 630 - Socket LGA1151v2 - 14nm - 12MB cache - 65W TDP - Tray...
בקניית מחשב חדש בלבד - שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 1340/1313 ₪ 

פתרונות קרור - מאווררים למעבדים
ACFRE00004A - Arctic - Arctic Cooling Freezer i32 -  LGA2011(-3), 1150, 1151, 1155, 1156 -  Max. Cooling Capacity: 320 Watts - Recommended for TDP up to: 150 Watts - height: 150mm...
שנה אחריות
 כמות:  - 1 - 144/141 ₪ 

לוחות אם - LGA1151v2
Z370-Pro4 - ASRock - Z370 Pro4 - 1151 v2 - ATX...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 509/499 ₪ 

זכרונות - - לנייח
BLT16G4D30AETA-PC - Crucial - 16GB (1x16GB) DDR4 3000Mhz PC4-24000 CL15 - With New PC Only - 1.35V - 288Pin - Ballistix Tactical Series...
בקניית מחשב חדש בלבד - אחריות לכל החיים
 כמות:  - 1 - 845/828 ₪ 

מארזי מחשב - ATX מארז
P110-Silent-NPS - Antec - Antec P110 Silent - 489x230x520 mm (L x W x H) - 2x USB 3.0, HDMI for VR device, Audio In/Out - NPS...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 395/387 ₪ 

ספקי כח - ATX 
CP-9020133-EU - Corsair - 550 Watt 80 Plus® Gold Certified PSU - TX-M Series™ TX550M...
חמש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 406/398 ₪ 

מערכות הפעלה - 10
KW9-00134 - Microsoft - Windows10 Home 64-bit Hebrew - OEM - DVD...

כמות:  - 1 - 377/369 ₪ 

5201.00 / 5097 ₪ 

עד 12 תשלומים ללא ריבית.
המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה
הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה
קישור להצעת המחיר
http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=129538

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...