מפרט למחשב גיימינג עם אופק שדרוג פתוח לשנים הבאות - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט למחשב גיימינג עם אופק שדרוג פתוח לשנים הבאות

Man Mans

Recommended Posts

שלום, רציתי לקנות מחשב חדש לגיימינג ושיהיה יחסית מהיר בשביל המשחקים שיצאו בשנים האחרונות ושיוצאים עכשיו. ואלו הפרטים:

1. מה התקציב המקסימאלי?  כרגע לא ידוע, אבל בטוח מעל 2500, אבל מה שחשוב הוא שהמחשב יהיה טוב.

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?  אם זה תלוי באיכות המהירות והגרפיקה ובמשחק בכללי, אז לא לחסוך. אבל אם זה לא מרגישים בהבדל - לא צריך. 

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?  תלוי כמה העלות.  

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים.

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). לא יודע מה הכוונה.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. assassin's creedׂׂׂׂ וכדומה ויותר איכותיים ממנו שיהיו בטח גם יותר כבדים ממנו (אני יודע שהראשון דורש 2 ג'יגה, אבל התכנון הוא למשחקים איכותיים שמן הסתם דורשים בערך 8 ג'יגה). ויש עדיפות למשחקים שלא דורשים חיבור .

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). נראה לי ש - 1280 על 1024 אמור להיות טוב. אבל אולי אני אקנה מסך חדש.

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות. אבל רק בשביל משחקים ולא מעבר לזה.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? לא.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)?  7 מתוך 8, העיקר הוא שלא יפריע לאחרים. ורעש חרישי ולא חזק כך שלא יוצא מהחדר מספיק.

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא. אני רוצה שמההתחלה המחשב יהיה מהיר. ואגב, יש לי ידע בסיסי מאוד בינתיים ואני לא רוצה להסתבך עם שדרוגים מורכבים. (ויש לי עדיין מה ללמוד עך .)

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? שתהיה הכי טובה למשחקים. אבל אם זה לא משנה אז אני מעדיף 7.

ובאשר להרכבת המחשב, אם זה פשוט ורק דורש קצת ידע אז אני מעדיף להרכיב בעצמי.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. יש אייבורי מחשבים בבילו סנטר ליד רחובות, אבל העדיפות היא למחיר הזול יותר. ובאזור רחובות. 

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? כרגע לא,בערך עוד 4 חודשים.    נ.ב. שקלתי אם לפתוח את זה בדיון או לא, אבל החלטתי שכן לפתוח כדי לדעת במה מדובר, וללמוד יותר ואולי להוסיף עוד משהו מיוחד למפרט בעתיד.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). אני לא מבין בכל החיבורים האלו, אבל אני בהחלט מעדיף יותר חיבורי (לפחות 3 מאחור ו1 -2 מקדימה עם חיבור לאוזניות.) וגם אפשרות לפלייסטישן עם שלטים.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? יש תכנון לשדרוג כרטיס הזיכרון וכרטיס המסך - שיתאים את עצמו למשחקים שיצאו בשנים הבאות. 

אבל לא שדרוג מאסיבי. 

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: בכללי, אני רוצה מחשב למשחקים עם אופק שדרוג למשחקים שיצאו בשנים הבאות.

ושאלה: איפה אני יכול ללמוד איך להרכיב מחשב באופן שהכל יתאים להכל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. בשביל מחשב למשחקים התקציב שלך נמוך מאוד. הייתי מגדיל אותו לפחות ל- 4-5K כדי לקבל מערכת טובה.

ב. לעוד 4 חודשים אין סיבה לדבר על זה עכשיו. דברים עוד יישתנו ומה שגיד עכשיו כנראה לא רלוונטי לעוד 4 חודשים. ממליץ לך לחכות ולפתוח את הדיון כשבוע-שבועיים לפני הקניה.

ג. איבורי חנות יקרה ועם מבחר עלוב לבחירת רכיבי חומרה. כנ"ל KSP.

ד. אם המסך שלך 4:3 וברזולוציה שציינת הייתי שוקל להחליף גם אותו לפחות למסך 24 אינץ FHD. זה יישפר את החוויה משמעותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה. איזה חנות אתה ממליץ?

הערה: אני שואל כדי להכיר את ערך הרכיבים ואת המחירים שלהם נכון לעכשיו כי אני רוצה להגיע למצב שאני אדע כבר בעצמי איזה רכיב מתאים למה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום, תודה רבה על כל העזרה! עכשיו אני מבין פחות או יותר.

1. אתה צודק בקשר לתקציב. הוא באמת נמוך מידי למערכת שתספיק למשחקים שיצאו בשנים הקרובות.

2. בדקתי באתר can you ran it  והבנתי שאני צריך מחשב מינימלי למשחקים.

לדוגמא: מעבד i5 4690 3.5 ghz שעולה באזור ה1000, וכרטיס מסך כמו gtx 770 שעולה ביד שניה באזור 500 וזוג כרטיסי ראם של 8GB וזה לא אמור לעלות יותר מ 3000, רק שצריך שלא יהיה צוואר בקבוק, אבל את זה אני עוד לא יודע איך בודקים.

ולמשחקים שכבר קיימים. כמו assassins creed, (רוב הסדרה, חוץ מהחדשים במיוחד, שגם אותם אפשר להריץ אבל לא במקסימום.)

ויש גם dragon fightez ו- tekken 7 שהם יותר קלים יחסית.

נ.ב. אני יודע להתאים מעבד ללוח אם אבל אני לא יודע אם יש דרישות מיוחדות לכרטיס מסך.

ולגבי צוואר בקבוק, אני גם לא יודע איך לבדוק שיהיה כמה שיותר תואם בניצול של 100%.

אני אשמח לעזרה בידע הזה או לפורום שכבר מוכן ומסביר את זה. תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואגב, מה זה אומר דרישות מערכת מינימליות ומקסימליות, המינימום מריץ חלק את המשחק והמקסימום מוסיף ביצועים, או שהמקסימום מריץ חלק ובמינימום יכול להיות ״תקיעות״?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...