ני עומד לעשות בעוד שבוע OC למעבד שיש לי. קראתי מדריכים ל-OC אבל לא הבנתי כלום - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ני עומד לעשות בעוד שבוע OC למעבד שיש לי. קראתי מדריכים ל-OC אבל לא הבנתי כלום

blackman10

Recommended Posts

אני קראתי מדריכים באתרי באנגלית, קראתי מדריכים של אתרים ישראליים (גם של האתר הזה) ועדיין לא הבנתי איך בדיוק עושים OC.

המפרט שלי:

AMD ATHALON 2500+

NF7

KINGSTONE 256MB 400DDR

TL SLK-700 (אני עומד לקנות אותו בעוד שבוע).

אני בעיקרון מעוניין לעשות OC קל ביותר למעבד, שיהיה במהירות של 1950MHZ במקום 1830MHZ שבה הוא נמצא כרגע.

רציתי לדעת אם אני גם חייב לעשות OC לזיכרון? אני לא מעוניין לעשות לזיכרון OC אבל שמעתי שאם עושים למעבד OC אז חייבים לעשות גם לזיכרון, זה נכון?

ודבר שני: מה בדיוק לשנות בביוס? כמה דברים אני אמור לשנות בביוס?

דבר שלישי: בו נגיד שאני עושה OC למעבד, אבל אז אני מחזיר אותו למצב הרגיל שלו (כפי שהוא היה בהתחלה). אבל אחרי 3 חודשים הוא מתקלקל ואני מביא אותו לחנות שיתקנו אותו במסגרת האחריות. אז הם יכולים לגלות שלפני שלושה חודשים אני עשיתי OC למעבד?

ולבסוף: אני הורדתי את התוכנה CPU-Z, וצילמתי את כל הפרטים:

cach%20details.jpg

CPU%20details.jpg

memory%20details.jpg

motherboard%20details.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לאחריות אם אתה מביא להם את המעבד לבד בלי הלוח אם אין סיבה שידעו שעשית אלה אם כן הוא נהרס כתוצאה מאוברקלוקינג לא מוצלח (לא זהיר, מוגזם)

בקשר לזכרונות, בסטוק אתה על FSB 166 שזה 333 לזכרונות (הזכרונות שלך פעילים על 400 בכל מקרה הם מוגזרים אוטומטית) עד שלא תעבור את באס 200 (שזה 2200 מגהרץ) הזכרונות שלך עדיין יעבדו בתדר המקורי שלהם אז אין מה לדאוג

שתגיע לFSB גבוה תצטרך להעלות מתח למעבד בשביל לשמור על יציבות המערכת

אני עם מעבד כמו שלך ולוח NF7SL הגעתי לFSB 185 בלי להעלות מתח למעבד, אני כרגע ב200 עם 1.75 וולט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לאחריות אם אתה מביא להם את המעבד לבד בלי הלוח אם אין סיבה שידעו שעשית אוברקלוקינג אלה אם כן הוא נהרס כתוצאה מאוברקלוקינג לא מוצלח (לא זהיר, מוגזם)

בקשר לזכרונות, בסטוק אתה על FSB 166 שזה 333 לזכרונות (הזכרונות שלך פעילים על 400 בכל מקרה הם מוגזרים אוטומטית) עד שלא תעבור את באס 200 (שזה 2200 מגהרץ) הזכרונות שלך עדיין יעבדו בתדר המקורי שלהם אז אין מה לדאוג

שתגיע לFSB גבוה תצטרך להעלות מתח למעבד בשביל לשמור על יציבות המערכת

אני עם מעבד כמו שלך ולוח NF7SL הגעתי לFSB 185 בלי להעלות מתח למעבד, אני כרגע ב200 עם 1.75 וולט

?????????????????

??????????????????

????????????????

אחי, לא הבנתי כלום.

איך אני מעלה מתח למעבד? אני חייב לעלות מתח למעבד?, הרי אני בסך הכל עושה OC לעבד ומעלה אותו רק ב-1100MHZ.

ושוב: איך אני בדיוק עושה את ה-OC? מה אני אמור להעלות לביוס ואם אני רוצה להעלות רק ב-1100MHZ את המהירות אז בכמה להעלות?

אני מאוד מצטער על חובר ההבנה שלי, אבל משום מה אני לא מצליח לקנות שום דבר שקשור ל-OC.

עריכה

טוב, נכנסתי לביוס, נדמה לי לקטגוריה SOFYMENUE או משהו כזה וזה מה שרשום שם:

cpu name is AThalon XP

CPU Internal Frequency 1833MHz (166x11.0)

CPU Operating speed 2500+

X- External clocl 166 MHz

X- Multiplier Factor X11.0

AGP Frequency 66 MHz

CPU FSB/DRAM ratio by SPD

CPU Interface Disabled

יש גם שליטה על המתחים למעבד, וכו', אבל לא היה לי כוח לרשום אותם.

עכשיו, מה שהבאתי פה: דרכו אני עושה OC? עכשיו אני הבנתי נדמה לי:

מהירות ה-MHz של המעבד נקבעת ע"פ External clock*Multiplier Factor

אז כדי להעלות את המהירות מ-1833MHz ל-1930MHz בערך אני צריך להעלות את מהירות ה-External clocl ל-176 בערך, נכון???

וזהו? אני מעלה את זה ואני גומר עם ה-OC? או שיש משהו נוסף שאני צריך לשנות?

דרך אגב, איך אני בדיוק משנה את מהירות ה-External clocl מ-166 ל-176? כי האפשרות הזאת נמצאת בצבע אפור ואני לא יכול לבחור אותה בכלל. אז יש מקום אחר שאני משנה דרכו את המהירות של ה-External clocl????

ועוד משהו קטן: עם מפרט כמו שלי (תסתכלו בהודעה הראשונה) אתם חושבים שאני אוכל להגיע ל-2200MHz????

אולי אני אעשה את זה מתי שהוא (לא בזמן הקרוב), אבל רק רציתי לדעת אם המפרט שלי יוכל לעמוד בזה ויעבוד טוב אם אני אעלה את המהירות למספר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...