כונן WD BLACK שכנראה גוסס - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כונן WD BLACK שכנראה גוסס

JustNo

Recommended Posts

שלום,

יש לי כונן BLACK 2TB , בשימוש כשנה וחצי . בבדיקות אחרונות גיליתי שיש לו כמה שגיאות :

[C5] Current Pending Sector Count 200/Always OK, Worst: 200 (Data = 29,0)

[C6] Off-Line Uncorrectable Sector Count:  200/Always OK, Worst: 200 (Data = 17,0)

את הנתונים האלה ראיתי בכמה תוכנות בדיקה. בין היתר הרצתי בדיקת דיסק ודפרגמנטציה שלא שינו כלום ולבסוף בדיקות ב data lifeGuard של - שם בבדיקת ה SMART הקצרה מתקבלת אותן שגיאות אך עדיין כתוב PASS ובסריקה ארוכה (של כ4 שעות) נכשלה הבדיקה וגם נכשל הנסיון לתקן את הסקטורים הפגומים...

השאלה שלי היא האם יש מה לעשות כדי להציל את הכונן (חוץ מלהתחיל לגבות הכל כמובן) והאם מישהו נתקל במקרה דומה, למי פונים ? 

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

היי

לכוננים האלה יש חמש שנות אחריות.

תעקוב אחר המצב שלו לאורך זמן, נאמר עוד חודש / חודשיים.

אם המצב מחמיר, תיגש למקום הקניה עם תיאור הבעיה

ותבקש שיחליפו לך את הכונן.

אם המצב נשאר כפי שהו לאורך זמן, אתה יכול בכל זאת לבקש החלפה, רק לא בטוח שכך יעשו.

גיבוי מומלץ לעשות ללא קשר למצב הקשיח.

אם הפגיע בסקטורים היא פיזית - אין מה לעשות.

שורה תחתונה - תעקוב ותפעל לפי ההתפתחויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

היי

לכוננים האלה יש חמש שנות אחריות.

תעקוב אחר המצב שלו לאורך זמן, נאמר עוד חודש / חודשיים.

אם המצב מחמיר, תיגש למקום הקניה עם תיאור הבעיה

ותבקש שיחליפו לך את הכונן.

אם המצב נשאר כפי שהו לאורך זמן, אתה יכול בכל זאת לבקש החלפה, רק לא בטוח שכך יעשו.

גיבוי מומלץ לעשות ללא קשר למצב הקשיח.

אם הפגיע בסקטורים היא פיזית - אין מה לעשות.

שורה תחתונה - תעקוב ותפעל לפי ההתפתחויות.

תודה.

האם לדעתך אפשר לבקש להחליף עוד לפני שהכונן מת סופית ? 

אני מניח שאם יחליפו לא ישאירו לי את הכונן התקול - למרות שהייתי מעדיף לגרוס אותו בעצמי ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין צורך לצטט, זה רק אני ואתה, כרגע לפחות.

תראה, יש סף מסויים של  BAD SECTORS אצל כל יצרן שמחייב החלפה.

אם הקשיח ממש ,זוחל" או בעל ביצועים ירודים, אז אני מאמין שיחליפו.

אם זה רק 5 סקטורים , אני בספק, כי בסופו של דבר, החנות מחזירה ליבואן

ויבואן ליצרן.

ציטוט של JustNo

אני מניח שאם יחליפו לא ישאירו לי את הכונן התקול

נכון.

וסודותייך, ממש לא מעניינים אף אחד, כמה מעברים של מחיקה עם "1" יעשו את העבודה.  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

image.png.ac6d1d58a1a517c27aab8b307fcc9525.png

עכשיו גם הטסט הקצר נכשל... 

יש לכם מושג למי אני אמור לפנות/ להראות את הבדיקות ? הכונן נקנה באייבורי אומנם אבל אני רואה לפחות 2 יבואנים רשמיים (יכול להיות?) - קבוצת ח.י ובנדה מגנטיק (אם זה לא אותו אחד)

WD failure.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של User_Name

פנה לאייבורי להחלפה, שים לב שנותנים לך דיסק חדש ולא "recertified". 

בדיוק אתמול השארתי אצלם את הכונן והתפלאתי מאוד כשאמרו שאם יחליפו יחליפו לדיסק לא חדש !  אני עוד אעדכן פה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוגיית הקשיחים המחודשים למיניהם בארץ זה מקרה מיוחד, וזאת אני מכיר מהצד הקמעונאי. 

https://www.petervis.com/gallery/hard/Recertified_Hard_Drives/Recertified_Hard_Drives.html

הדיסקים הללו מתוקנים אצל היצרן כדי למזער הפסדי כסף של החזרות על כל אצווה שיוצאת מפס הייצור.  הדיסקים מתוקנים בקומבינות שונות על מנת לעבור בדיקות תקינות להימכר בשווקים זולים למיניהם. חנויות בארץ יכולות לרכוש מהיבואן הרשמי דיסקים, למשל של ,  ובעבור כל דיסק תקול החוזר מלקוח החנות מקבלת מהיבואן זיכוי כספי או מוצר חדש חלופי. כאשר מדובר בייבוא מקביל עצמאי של החנות,  מספק צד ג' אי שם בחו"ל (כי לא מוכרים ללקוח יחיד פחות מ-10,000 יח') לעיתים מרשה לעצמו הספק לדחוף דיסקים מתוקנים/מחודשים במקום לזכות את החנות בעבור התקולים. כאמור מדובר במוצר סוג ב' וחנויות נורמליות נפטרות ממנו בפינות מציאון או עודפים. לפעמים החנויות עובדות ב"שיטת מצליח" ומנסות לגלגל את אותם דיסקים ללקוחות במקרים של מימוש אחריות.  בתי המשפט בארץ מאוד בצד הלקוח ועושים לבעלי עסקים את המוות, בסופו של דבר הלקוח מקבל דיסק חדש והוצאות משפט. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...