האם להחליף את המחשב הראשי בלפטופ ? - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם להחליף את המחשב הראשי בלפטופ ?

KF

Recommended Posts

^^^^^

המממ

זה טוב ! ( מה שבמסגרת ).

לא כמו הסיכום שלי, אבל  ....   :lol:

לא, עכשיו ברצינות - אכן כל האופציות על השולחן, ומבחינתי די 

ממצא את כל הדיון. ואין מה להעיר על הנאמר בו.

גם אם נשים בצד את ה" לו הייתי אני " של כל אחד מהמגיבים,

מה שמומלץ בתוך המסגרת הוא לגמרי נכון, ואני מסכים לחלוטין עם איך ומה שנאמר בו.

מה תעשה ( KF ) זה באמת כבר תלוי רק בך.  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אל תבנה על שיפור משמעותי עם . למשתמש מצוי ההבדל המורגש יהיה רק בזמני אתחול

וכהוי קצרים מאד ולא יותר. אחרי ששידרגתי רת המחשב של אשתי עם היא טענה שדפקתי את המחשב והוא איטי יותר עכשיו. (טענת סרק כמובן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של KF

עובדתית - הנייד כרגע הרבה יותר מהיר מהנייח הקיים - לכן שקלתי את האופציה לחברו למסך הראשי .

פתיחת ישומים , מולטי טסקינג , המחשב לא מתאמץ בכלל ואין דיליי.

מצד שני , אני לא מתכוון להשקיע הרבה ואולי באמת אשאר עם הנייח.

יש לי 2 אופציות :

להרחיב זיכרון ל-8GB לנייח הקיים + החלפת המעבד מEBAY ל QX9650 שעליו אעשה OC כמובן.

או

לקנות לוח אם תומך לצמד שברשותי כרגע I3 2120 + 4GB DDR 3

א. איזו השקעה בדיוק נדרשת בכדי לחבר את המחשב הנייד למסך הראשי? כבל HDMI? אפשר לקנות בכמה שקלים מהאינטרנט (זמן ההגעה זה כבר משהו אחר).

ב. אם הנייד יותר מהיר ויותר נוח לך לשימוש, מה בדיוק השאלה כאן? תשתמש בו וזהו.

ג. האם באמת יש לך צורך במחשב נייח כלשהו? אם לא - מכור את הרכיבים שברשותך ותסיים את הסיפור הזה. אם כן - תשתמש במה שיש לך כרגע וחסוך למחשב נייח חדש.

ציטוט של askme

ל - smalul :

הציטוט שלי שהבאת הוצא מהקשרו  :)  -

כן, ברור לי - רציתי רק להדגיש את העובדה שלא משתלם ולא מומלץ לזרוק מחשבים העושים שימוש בתושבת 775. אני אישית משתמש במחשב כזה כמחשב ראשי ואני תמיד אשמח לקבל מחשבים כאלו.

ציטוט של עידן פ.

בתור מי שכבר זרק את המחשב core2due ברשותו אני בהחלט מאמין שהם עשו את שלהם. 

זאת בדיוק הנקודה שכנגדה התכוונתי לצאת. אני לא חושב שצריך לזרוק מחשב תקין רק בגלל שהוא ישן. בלי כוונה לפגוע כמובן, @עידן פ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

כן, ברור לי - רציתי רק להדגיש את העובדה שלא משתלם ולא מומלץ לזרוק מחשבים העושים שימוש בתושבת 775. אני אישית משתמש במחשב כזה כמחשב ראשי ואני תמיד אשמח לקבל מחשבים כאלו.

מה אגיד ומה אומר - מזמן לא הסכמתי כל כך עם מישהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי תחושה חזקה שה"QX9650 מאיביי" זה למעשה E5450 מומר :)

בתור אחד שמשך את מחשבו עד תום (מפרט דומה - C2Q, P45, 8GB , GTX 670)

אני יכול לומר בוודאות שלצרכים של , מדיה ואפילו משחקים בהגדרות בינוניות - מדובר במערכת טובה

הQX9650 (או הE5450) מקביל בכוחו לI3 4160 אם אני זוכר נכון, אמנם לא מדובר בנתון מרשים, אבל במידה ויש אוויר מתאים במאפשר OC - אפשר להביא את המעבד ל3.8Ghz בקלות יחסית.

כרגע שדרגתי את השילוש של הנייח (מעבד - זכרון - לוח אם) והעברתי אותו להורים - יש להם עכשיו מחשב מצויין שיחזיק עוד שנים רבות לעבודות ומדיה.

יהיה בזבוז לזרוק מחשב כזה, כמו שיהיה בזבוז למכור מחשב כזה.

תביא אותו לדודים שלך, לאמא/אבא, לילד, לחבר טוב, לתרומה, למחסן (עד שתמצא שימוש) או בתור שרת. לדעתי חבל יהיה לזרוק אותו, ובוודאות ניתן להשתמש בו.

בנוגע לשדרוג - ביצעתי על המחשב הישן הזה שדרוג ל256GB והשיפור היה משמעותי מאוד.

לא יודע איך אי אפשר להרגיש את השיפור בכל התחומים - פתיחת תוכנות, גלישה באינטרנט, זריזות המחשב בביצוע פעולות בסיסיות וכמובן זמן הטעינה שלו. אם אתה רוצה להפיק חיים במחשב - זה הכיוון הראשון שאתה צריך לחשוב עליו כשאתה מדבר על שדרוג.

בנוסף - ניתן להעביר את הSSD ממחשב למחשב (כולל מחשב נייד) במידה והחלטת לאפסן את המחשב הישן.

הייתי ממליץ לרכוש SSD מחו"ל כאשר מחירו ירד מתחת ל75 דולר (רף המכס) כפי שפירטתי כאן

שים לב רק שאם אתה רוכש את הE5450 - תצטך לצרוב ביוס מתאים (אוכל לסייע). במידה וזה פשוט הQX9650 - אין צורך לצרוב ביוס מיוחד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

4GB נוספים כבר בדרך אליי ( כך שאהיה עם 8GB בטוטל)

קירור למעבד יש לי :

Termalight Extereme 120 (פסיבי ללא מאוורר)

לגבי מעבד נראה לי שמדובר בQX9650 (הבנתי שהוא OC מטורף) :

https://www.ebay.com/itm/Intel-Core-2-Extreme-QX9650-3-GHz-Quad-Core-BX80569QX9650-Processor-/141828766969?epid=74064101&hash=item2105a73cf9:g:yuQAAOSweuxWSAGr

או

https://www.ebay.com/itm/Intel-Core-2-Extreme-QX9650-3GHz-Quad-Core-BX80557QX9650-Processor-/182831556304?epid=109582385&hash=item2a919c26d0:g:Im0AAOSwmnFZ4pRi

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מעוניין לרכוש QX9650 ולא לשלם מכס (מתחת ל75 דולר) - ממליץ לרכוש מכאן ב73 דולר

עם זאת, לדעתי זה לא משתלם לרכוש מעבד כזה במחיר כזה.

עדיף יהיה לך לרכוש מעבד אשר מקביל בביצועיו לQ9650 ומעלה.

X5460 3.16GHZ עם פליטת חום גבוהה (כמו הQX9650, אבל האוברקלוק נעשה רק דרך הFSB בניגוד לQX9650) - רק 17.88$ (יש להתעקש רק על גרסת הSLBBA)

E5450 3GHZ (מקביל לQ9650 ללא X) אשר בעל פליטת חום נמוכה - 20.4$ בלבד

X5470 3.33GHZ עם פליטת חום גבוהה (מקביל לQX9650 אך האוברקלוק נעשה דרך הFSB. בזכות המכפלה הגבוהה (10X) קל יותר לבצע לו OC) - רק 33.85$

אני אישית ביצעתי את השדרוג ל2 מחשבים בבית, וכל מה שנדרש לעשות כיום הוא לצרוב ביוס מיוחד בלוח אם (מה שאני יכול להכין עבורך) וזה הכל.

מדובר בחסכון עצום.

הX5460 שנמצאים אצלי בבית רצים על 3.8GHZ כל אחד.

עוד אופציה - לקח מעבד טיפ טיפה חלש יותר ולא לעשות את השינוי בביוס

Q9550 ב28.78$ (להתעקש על SLB8V)

מיותר לחלוטין לשלם 75 דולר על מעבד ישן כלכך

אם זה פסיבי כפי שאתה מציין - אז אדרבה כדאי לקחת את הQ9550 הרגיל/E5450 עם פליטת חום נמוכה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...