החשיבות על נקוי מעת לעת של החומרה - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החשיבות על נקוי מעת לעת של החומרה

nec_000

Recommended Posts

בדומה לשרשור "מיחזור בתקופה בה הטכנולוגיה המחשובית כמעט עומדת במקום"

בו עשינו ב- 8.7.2017 תהליך חידוש לכרטיס מסך hd6850 משומש בן 7 שנים (שרכשנו ביד שניה ב- 50 שקלים) לינק לתזכורת:

https://hwzone.co.il/community/topic/578349-מיחזור-בתקופה-בה-הטכנולוגיה-המחשובית-כמעט-עומדת-במקום/?do=findComment&comment=5067738

להלן ממצאים יפים מתועדים בסרטון שהעלו ליוטיוב על כרטיס דומה HD5850.

המשמעות היא ירידה בטמפרטורת העבודה, מלווה בעלייה בביצועים המתקבלים:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של שמואל דקל

מהי הדרך המומלצת ביותר לנקות בלוק (רדיאטור) קירור? 

לי יש בנייד שלי בלוק עם 2 מאווררים שמתפרק בקלות החוצה. 

בלפטופים זה מאד קריטי לבצע ניקוי תקופתי, במיוחד בישראל שהיא מדינה מאובקת.

להערכתי, תמצא סרטוני יו טיוב שמדגימים הליך פירוק וניקוי של לפטופים בקלות עם הצעות בנושא.

תתחיל משם, ואם תמצא משהו טוב, שתף אותנו פה עם הסרטון האמור.

ברמת העיקרון פחית אוויר דחוס היא מקום טוב להתחיל בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי דרך חיים שאני מאמץ בכל הנוגע לנקיון חומרה.

בשבילי אבק על חומרה זה כמו כלים בכיור - זה יותר קשה כשיש יותר.

אני משתדל קודם כל לעשות 100% ממה שאפשר כדי למנוע את זה מראש:

א' - מאווררים פסיביים שלא מסתובבים במנוחה בכרטיס, היום זה פק"ל בכרטיסים חדשים מדגמים יעילים. בניתי תוכנית לשאר המאווררים הנוספים במחשב בהתאם לטמפרטורות המעבד והלוח

ב' - נקיון תקופתי פעם בכחצי שנה מסוג מאוד שטחי ופשוט. קל לנקות כשהשכבות דקות

זכרו שאבק דק ויחסית חדש ירד עם מעט לחץ אוויר, אבק שספג לחות יהפוך לבוצי ודביק עם הזמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של User_Name

אני שם במחשבים שלי שקיות עם ג'ל סופח לחות ומחליף כל מס' חודשים. מונע קורוזיה וגם מעט האבק שנכנס לא הופך לבוצי וקל לנקותו.  ממליץ בחום! 

יש לך לינק איפה רוכשים כזה דבר? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מה שנוגע למחשבים נייחים , מארז איכותי עם פילטרים לאבק על כל הפתחים עושה את רוב העבודה.

את המחשב שלי לדעתי ניקיתי פעם אחרונה לפני כמה שנים כשהחלפתי שילוש ויש בו מעט מאד אבק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם אותו מארז בערך עשר שנים ( Lian LI -P80 ). לפני שנה בערך אולי קצת יותר החלפתי את כל ששת המאווררים במארז,

למרות שכולם עבדו מצוין - ואני יסביר מה השיטה הסודית.

מארז מפולטר. ניקיון הפילטרים כל כמה חודשים. שמירה על ניקיון בסיסי בחדר. אם החדר שבו נמצא המחשב נשטף באופן קבוע.. נהדר. ( עבודה של 5 דקות, חדר סטנדרטי ).

כן - למדתי מאישתי שגם מטאטא זה לא מספיק, יש שכבה שנשארת גם אם מטאטאים 70 פעמים את הריצפה.

אף פעם לא הגעתי למצב שיש לי במארז גוש אבק. המאווררים היו יחסית נקיים אחרי עשר שנים ואם הייתי מתחיל לחץ אוויר וקיסמי אוזניים

מהולים בשביל לחדש אותם - היה לוקח לי שעה-שעתיים ( להוריד שכבה דקה של שנים שלא מפריעה לתפקודם ) אבל בחרתי פשוט להחליף את כולם ולחדש את המארז - כי הוא פשוט מעולה.

בכל מקרה - זו השיטה הסודית. אף פעם לא הגעתי למצב שיש לי מאווררים חנוקים וכו' וכו'. פעם אחת החלפתי משחה טרמית למעבד שהיה אצלי

מעל 4-5 שנים, בימים ש OC היה בראש מעייניי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...