התלבטות לפני שדרוג מחשב - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לפני שדרוג מחשב

אורח זוהר

Recommended Posts

שלום לכולם, נכון להיום יש לי מחשב נייח מסוג HP Pavilion HPE h8-1124, המעבד שאיתו אני עובד הוא i7 2600 3.5ghz, 16Gb RAM ואת שאר המפרט ניתן לראות בקישור הבא: https://support.hp.com/ee-en/document/c03028644

רציתי להשתדרג בעמדה שלי ולכן אני מעוניין לקנות את המוצרים הבאים ועל כן הפוסט הזה לבקשת המלצות ולבטים האם אני משדרג את הדברים הנכונים.

התקציב שלי הוא איזור ה 2500 ש"ח 

כונן פנימי: 

512GB 2.5 inch SATA3 7mm - X300 Series

כרטיס מסך: 

GeForce GTX1050Ti 4GB OC - G1 Series

ספק כוח:

650W Pro 80Plus Gold - Modular - EarthWatts GOLD Antecc 

מארז: GX1200

אשמח לדעת מה אתם חושבים, אני מתכנת ומתעסק בתחום של מחקר ובגלל זה ביצועים זה משהו שחשוב לי. אשמח לדעת :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בספק אם תוכל לשדרג מחשב מותג עם מה שציינת - למעשה מה שאתה מחפש לעשות זה להעביר את לוח אם מעבד למארז חדש. תבדוק האם לו האם הוא עם חיבורים סטדנדרטים וחורים שמתאימים למארז החדש.

אגב - הערכה מושכלת שהמחשב הזה הוא בן כ-7 שנים הייתי חושב כבר על להחליף הכל.

זה לא שהוא "חלש" לשימושים שציינת - חלקים אלקטרונים נוטים להתבלות ולעיתי אף להוות סכנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל GTX 1050 Ti יש גרסת mini ITX והמארז לפי המפרט הוא mid-atx אז אמור להתאים.

במפרט של הכרטיס מסך כתוב שההספק ההמומלץ הוא 300 וואט מספק הכח וזה הספק שיש במחשב הזה.

בכל מקרה כדאי לבדוק אם הספק הוא atx רגיל ככה שאפשר יהיה להחליף אותו באחד עם יותר הספק כדי להיות בטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה "מחשב מותג" חוץ מאשר מחשב רגיל עם חומרה רגילה לגמרי שפשוט מודבקת עליו מדבקה של ה"מותג" על המארז?

הלוח הוא לוח uATX סטנדרטי, והמארז הוא Mid-Tower סטנדרטי.

החלפה ל- תיתן לך כנראה את בוסט הביצועים הכי משמעותי.

הוספת כרטיס מסך רלוונטית בעיקר למשחקים.

החלפת - 650 וואט זה מיותר מיותר מיותר. למה שאתה מתאר כל ספק 450 אמיתי יעשה את העבודה, יכול להיות שאפילו הספק הנוכחי שלך יספיק, אבל זה נשמע גבולי (לא בטוח שהוא איכותי במיוחד) והייתי מחליף אותו ל-450 אמיתי (אנטק וכו') בשביל להיות בראש שקט.

החלפת מארז - עניין חיצוני ויזואלי בלבד, עניין שלך/של טעם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלקם של מחשבי מותג מגיעים בתצורה שאינה מתאימה לסביבת ATX הסטנדרטית שאנחנו מכירים כמו:

1. חלק ממחשבי לדוגמא מגיעים בתצורת BTX שאינה מתאימה ל ATX.

2. חלק מחיבורי החשמל בין הלוח לספק הם מותאמים ולא ATX מלא, כמו בדוגמא הזאת:

image.png.a44186b53e59d4e846debc76cd094e5f.png

3. חיבורי הלוח/קירור לפעמים אינם סטנדרים (החורים נוצרו בהתאמה למארז/קירור של אותו מותג).

לא ראיתי את המחשב של פותח השרשור ויכול להיות שבמקרה שלו הכל ATX סטנדרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר את המחשב הזה, אני רק יודע להיכנס ללינק שהוא צירף.. כתוב שם במפורש שזה לוח uATX סטנדרטי (לינק ללוח עצמו), מארז Mid-size ATX וספק ATX סטנדרטי.

אני לא חושב שגם יש ל- איזשהו אינטרס ליצור לוחות אם / במידה לא סטנדרטית (שיעלו לה משמעית הרבה יותר כסף מאשר לקנות משהו סטנדרטי מוכן) רק בשביל לדפוק את הלקוחות שלה שלא יוכלו לשדרג. מה זה יתן להם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...