שימוש ב ccleaner - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שימוש ב ccleaner

dj_horse

Recommended Posts

שלום,

לכל המבינים בתוכנה,

אני השתמשתי באופציה בתוכנה של ניקוי קבצים מהמחשב.

הבנתי שמדובר בכל מיני קבצים שאינם רצויים וקבצי זבל שאין בהם שימוש. הרבה מהקבצים שנמחקו היו של אקספלורר (למרות שאיני משתמש בדפדפן זה), והיה קובץ מסוים שנמחק שראיתי שכתוב בעברית.

בעיקרון החשש שלי שהתוכנה מוחקת לי קבצים של של לימודים (WORD,EXCEL ועוד), בנוסף לקבצים טכניים של המחשב עצמו.

הייתי רוצה לדעת איך התכונה הזאת של ccleaner עובדת וכי הניקוי קבצים והעדכונים השוטפים התוכנה עושה על המחשב והמעקבים לא פוגעים לי בקבצים אישיים?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעיף את התוכנה הזאת מהמחשב. התוכנה מוכרת כתוכנה שלא רק שמוחקת גם נתונים אישיים (לפחות בדפדפנים, לא בטוח אם גם באופיס), אלא שגם יכולה לגרום לנזק בלתי הפיך למערכת ההפעלה עם מנקה הרישום שלה.

זה שהיא כאן בארץ פופולארית מאוד, נובע ממיתוס שווא נפוץ שלפיו ניקוי זבל מאיץ את מהירות המחשב.

ובלי קשר לזה, פתחת את אותו הדיון בפורום פעמיים. זה אסור לפי חוקי הפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של dor123

תעיף את התוכנה הזאת מהמחשב. התוכנה מוכרת כתוכנה שלא רק שמוחקת גם נתונים אישיים (לפחות בדפדפנים, לא בטוח אם גם באופיס), אלא שגם יכולה לגרום לנזק בלתי הפיך למערכת ההפעלה עם מנקה הרישום שלה.

זה שהיא כאן בארץ פופולארית מאוד, נובע ממיתוס שווא נפוץ שלפיו ניקוי זבל מאיץ את מהירות המחשב.

ובלי קשר לזה, פתחת את אותו הדיון בפורום פעמיים. זה אסור לפי חוקי הפורום.

למה להעיף ?

זאת תוכנה מעולה. צריך לדעת מה עושים. אם אתה מגדיר נכון את מה שברצונך לבצע .. מה טוב.

אם לא מגדירים נכון היא תכסח את המחשב. לא מסובך ללמוד אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ממליץ על התוכנה. ניקוי קבצים מיותרים של מערכת ההפעלה, עדיף לעשות רק ע"י ניקוי הדיסק המובנה של , כיוון שהוא יודע בדיוק איזה קבצים לא צריכה. ניקוי קבצים מיותרים שאינם של מערכת ההפעלה, עדיף לבצע ידנית. הסרת תוכנות אפשר לבצע גם עם Revo Uninstaller, אם יש בעיה להסיר אותן דרך ה-Uninstaller המובנה שלהן. ובמרבית המקרים ניקוי דיסק נועד למקרים שאין מספיק מקום בכונן, וכנ"ל לגבי הסרת תוכנות שאין בהן צורך. אחרת זו פעולה מיותרת, שכן זה לא מאיץ את פעולת מערכת ההפעלה והמחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CCLEANER תוכנה מצויינת למחיקת קבצים מיותרים ולא ל"האצת המחשב". 

השימוש בכלי המובנה של איטי מדי לטעמי ולא מקיף.

היא לא מוחקת "נתונים אישיים" אלא אם כן אתה קורא לקבצי קוקיס ככה, אם מישהו לא זוכר את הסיסמא שלו באתר מסויים וסומך על הקוקיס אז זה אשמתו, מה גם שאפשר להגדיר לא למחוק קוקיס. ואם אתה שומר קבצים חשובים בסל המיחזור זה גם אשמתך.

בקשר לניקוי הרג'יסטרי אני דווקא מסכים שהוא לא מומלץ בכללי, למרות שבכל הפעמים שהשתמשתי בו הוא אף פעם לא פגם במערכת ההפעלה.

האופציה של ההסרת תוכניות גם מיותרת, זה בסה"כ אותו דבר כמו הסרה רגילה.

אכן לא מזמן באחת מהגרסאות(5.33.6162) הושתלה שזה בזיון. הנה מאמרים עם פרטים מדוייקים על הנושא.

https://www.bleepingcomputer.com/news/security/ccleaner-compromised-to-distribute-malware-for-almost-a-month/

https://www.bleepingcomputer.com/how-to/security/ccleaner-malware-incident-what-you-need-to-know-and-how-to-remove/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

תודה על התגובות

בנוגע לפרסום כפול זה היה בטעות, לחצתי על פרסום וכניראה זה לא נקלט אז הפרסום נעשה פעמיים לא בכוונה.

לגבי שימוש בתוכנה, קיבלתי המלצה מהספק לזה, ואחרי זה נציג אחר המליץ לי על תוכנה שלהם שהיא לא חיצונית ועדיפה בגלל התמיכה שלהם ועוד אפשרויות.

אז זה בגדול אומר כן להתקרב לתוכנה או לא? יש פה הרבה דעות לכל הכיוונים.

הנציג של ספקית האינטרנט אמר לי שהוא מוחקת קבצי רג'יסטרי שאין לי מה לדאוג בנוגע אליהם, מאחר וזה קבצי "שאריות" כאלה של המחשב או משהו כזה וזה פשוט מנקה קבצים לא רצויים.

לגבי קבצים אישיים הוא אמר לי שאין לי מה לדאוג וזה לא מוחק.

אני לא משאיר קבצים בסל מיחזור ושהתחלתי להשתמש במחיקת הקבצים הוא מחק לא קבצים באקספלורר, שאחד היה כתוב משהו בעברית. אני לא בטוח למה הוא מחק קבצים בדפדפן שאני בקושי משתמש ומשהו בעברית.

אז אם ככה זה אומר שאין סכנה לקבצים אישיים? הרי אלו קבצים של המשתמש שהם לא טכניים ו/או קשורים למערכת ההפעלה, לכן אני לא מוצא סיבה למה שהוא ימחק אותם?

לגבי המאמרים יצא לי לקרוא קצת מהכותרת, ולא ידעתי על זה, אז נראה מעניין, אבל אחרי שהתחלתי להילחץ (אולי לחינם) שהתוכנה מוחקת לי קבצים אישיים, ישר עצרתי את זה, ומחקתי את התוכנה מספר רגעים לאחר מכן.

גם לא בטוח למה שנציג של ספקית יציע דבר כזה אם התוכנה מסוכנת.

והאם זה גם ניתן לתיקון, כמו שחזור המערכת? או שזה לא משנה ולא רלוונטי, במיוחד במצב בו שום דבר אישי לא נמחק? נציג התמיכה של ספקית האינטרנט אמר לי פה שאין מה לדאוג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספק האינטרנט המליץ לך על התוכנה, כי הוא רצה למכור לך אותה כדי להרוויח כסף. זה כמו ההתקנות האלו של תוכנות שמציעות לך להתקין תוכנות נוספות שאתה לא צריך.

ניקוי רג'יסטרי מסוכן מאוד ויכול לגרום נזק בלתי הפיך למערכת ההפעלה, היות והתוכנה לא יכולה לדעת איזה ערכים בדיוק אינם בשימוש. תקרא פה.

בישראל ישנו מיתוס שווא נפוץ ש-CCleaner היא תוכנה להאצת פעולת המחשב ושבכללי ניקוי זבל מאיץ את פעולת המחשב, כאשר לא כך הדבר.

בכל מקרה, יש להתרחק מהתוכנה הזאת ככל האפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CCLEANER היא חינמית ואסור למכור אותה. פותח הדיון אמר שהספק המליץ על תוכנה אחרת שלהם. אל תקנה תוכנות מהספק. נקודה.

ניקוי הרג'סטרי היא תכונה מישנית בתוכנה ולא חלק מפעולה רגילה של הניקוי. אין צורך להפעיל את כלי הניקוי, לא בזה טמון היתרון של CCLEANER.

ציטוט של dor123

בישראל ישנו מיתוס שווא נפוץ ש-CCleaner היא תוכנה להאצת פעולת המחשב ושבכללי ניקוי זבל מאיץ את פעולת המחשב, כאשר לא כך הדבר.

בכל מקרה, יש להתרחק מהתוכנה הזאת ככל האפשר.

הצהרה בומבסטית, עשית סקר?

CCLEANER נכנסת כמעט לכל רשימה של תוכנות חינמיות מומלצות בכל העולם.

https://www.pcworld.com/article/2082305/software/your-new-pc-needs-these-22-free-programs.html#slide8

https://www.pcmag.com/article2/0,2817,2487049,00.asp

http://www.techradar.com/news/software/applications/the-best-free-system-utilities-and-tools-1323949

https://www.tomsguide.com/us/pictures-story/386-pc-cleaning-tools-utilities.html#s2

הקבצים שראית שהוא מחק הם קבצי זמניים שאין חשש למחוק אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אני מבין שהספק רוצה למכור לי תוכנות כדי להרוויח כסף, לכן הורדתי אותה כדי להתנסות בה (גם באינטרנט דרך אגב יש גרסה בתשלום) לפני ואם בכלל ארצה לרכוש אותה.

אז גם העלאתי את הדיון פה, על מנת להיות בטוח מה השימוש.

הספק האינטרנט הציע לי תוכנה אחרת שלהם שהוא טוען שהיא יותר טובה, אבל גם אותה לא לקחתי, כי נראה לי שפשר להשתמש בכלים חינמיים גם של המערכת הפעלה שהם יותר בטוחים וחינמיים לבדיקה.

בכל מקרה אז המסקנה התחתונה היא שהתוכנה לא מוחקת שום דבר אישי, ושום קובץ פרטי שלי, אלא רק קבצים של אקספלורר ושל הר'גיסטרי של המחשב אם ככה?

למרות שאם לא עשיתי שימוש כל כך באספלורר למה יש כל כך הרבה קבצים למחוק משם?

וגם רציתי לדעת האם יש דרך לבדוק אם משהו נעלם? משהו פרטי/אישי קבצים של המחשב במקרה כזה אחרי השימוש בתוכנה?

דרך אגב גם חשבתי לעשות recovery למחשב כדי לשחזר קבצים אבל לא עשיתי בסוף, כי זה נראה לי מיותר ומוגזם, מה אתם חושבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...