OC ל athlon 64 האפשרי? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

OC ל athlon 64 האפשרי?

tal hw king

Recommended Posts

שלום קניתי את המחשב החדש ATHLON 64 3000+ לא היה עליו (אז) יותר מידיי ביקורות ברשת ואז גם לא ידעתי מה החשיבות של נעילת AGP וPCI (אז זה כולה חודש)

הלוח אם שקניתי הוא MAX3 שם של OC אבל אז נפלה עליי המכה שאם אני עושה OC למעבד גם הכרטיס מסך עולה הכרטיס שלי זה 9800PRO  של ואותו אני לא רוצה להריץ!

השאלה שלי זה איך לעזזל שתי חברות בצ'יפטים שחררו ערכת שבבים ואין שם נעילה של הAGP איך  ??? זה ממש לא מובן לי אבל זאת שאלה של בין היתר (יענו אם יש תשובה אז ברוך הבא)

השאלה האמיתי שלי זה

האם עידכון ביוס יעזור לי פה וזה יכלול בתוכו נעילה של כול מה שצריך להינעל?

או

האם יש דרך אחרת לעקוף את זה?

או

כול אופציה של OC למעבד בלבד!

לפי ה- FanEQ הטמפ' הכי נמוך זה 35 והכי גבוהה זה 65 לא נראה לי שזה קשור כוכלך למאמץ אלא למהירות בא המאוורר של המעבד מסתובב האם זה נכון והאם אלו נתונים טובים ל OC נחמד?

עוד שאלה- הAIDA לא מזהה לי חישנים בכלל בלוח אם ועכשיו יש לי ואני יודע כי כרגע תוכנה אחרת (שבא יחד עם הלוח אם) הראתה לי טמפ'! למשהו יש מוסג למה הAIDA לא זיהתה חישנים? והאם יש תוכנה שמראה את הטמפ' בזמן אמת?

שאלה אחרונה המעבד שלי (שצוין לע"ל) מה המהירות בסיס שלו? לפי הAIDA מהירות הבסיס זה 203 אבל אז כאשר הסתכלתי על הזיכרון התברר לי שגם שם רשום 200 ולא מוזכר שום דבר על 400 האם זה ביגלל שהזיכרון ירד במהירות בשבל המעבד או  שלמהירות הבסיס הזאת יש עוד מהירות בסיס או משהו בסיגנון קיצר למה רשום שם (203*10) 2033 ?

תודה על הסובלנות של לענות (וגם לקרא) את כול השאלות הללו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, ללוח הזה אין נעילות AGP/PCI בגלל שלצ'יפסט (K8T800) שהוא מבוסס אין זה. שום עדכון ביוס וכו' לא יוכל לפתור בעיה זו. הדבר היחיד שאתה יכול לעשות זה להעלות את המכפלה של המעבד, אבל בשביל כך אתה צריך לפתוח אותו, וזה יבטל אחריות. חוץ מזה יש הרבה יותר תועלת בהעלאת HTT.

אני חושב שבמקרה הטוב תצליח להגיע ל- 220HTT = 2.2Ghz, אבל זה המקסימום כל עוד אין לך בקר-הארדיסק מצטיין וכ''מ מסך של . אני ממליץ לך לעשות לכ''מ מסך אם אתה ממש חייב לעשות . ונכון, הלוחות האלו ממש גרועים לאוברקלוק ואין אפילו אפשרות למחלקים, אבל אולי את זה ביוס יפתור. ::)

הערה קטנה שתקח לתשומת לבך היא שהלוחות של קוראים מעלות שגויות - בדר''כ מספר מעלות מתחת לטמפ' האמיתית.

לא כ''כ הצלחתי להבין את השאלה האחרונה שלך, אבל הזכרון פועל בבאס לא-אפקטיבי של 200Mhz - ובגלל שהזכרון הוא - 200Mhz x 2 = 400Mhz.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, ללוח הזה אין נעילות AGP/PCI בגלל שלצ'יפסט (K8T800) שהוא מבוסס אין זה. שום עדכון ביוס וכו' לא יוכל לפתור בעיה זו. הדבר היחיד שאתה יכול לעשות זה להעלות את המכפלה של המעבד, אבל בשביל כך אתה צריך לפתוח אותו, וזה יבטל אחריות. חוץ מזה יש הרבה יותר תועלת בהעלאת HTT.

אני חושב שבמקרה הטוב תצליח להגיע ל- 220HTT = 2.2Ghz, אבל זה המקסימום כל עוד אין לך בקר-הארדיסק מצטיין וכ''מ מסך של . אני ממליץ לך לעשות לכ''מ מסך אם אתה ממש חייב לעשות . ונכון, הלוחות האלו ממש גרועים לאוברקלוק ואין אפילו אפשרות למחלקים, אבל אולי את זה ביוס יפתור. ::)

הערה קטנה שתקח לתשומת לבך היא שהלוחות של קוראים מעלות שגויות - בדר''כ מספר מעלות מתחת לטמפ' האמיתית.

לא כ''כ הצלחתי להבין את השאלה האחרונה שלך, אבל הזכרון פועל בבאס לא-אפקטיבי של 200Mhz - ובגלל שהזכרון הוא - 200Mhz x 2 = 400Mhz.

אמרתה פה שני משפטים או שאמרת אותם בסינית שנשמעת כמו עברית או שאתה  סתרתה את עצמך?

בקשר למהירות לא הבנתי מה הסנדרה רשמה לפי מה שידוע לי מהירות הבסיס של המעבד זה 400 ובסנדרה רשום פתאום 200 אבל לא יחסתי לזה חשיבות אבל כאשר גם לזיכרון היה רשום 200 (ולא 400 כמו שציפיתי) אז נדלקה לי נורית אדומה איזה מהירות הסנדרה רושמת?

וגם לא עניתה לי למה הAIDA לא מזהה לי את החישנים?

וגם לא אמרתה לי איך הטמפ' הללו בשבל OC?

ואיך אני פותח את המכפלה של המעבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא התכוון שאין לך נעילת AGP/PCI משום שהצ'יפסט אינו תומך בזה וגם עידכון ביוס לא יכול לתקן את זה.

והשאר הוא דיבר על כרטיס מסך שהוא ממליץ לך לעשות לו משום ששומדבר מלבד הקירור שלו לא מגביל אותך.

ושלמרות שהלוחות האלה (K8T800) גרועים לאוברקלוק אז אולי יוציאו משהו שיאפשר להשתמש במחלקים שיאפשר להאיץ קצת.

ככה אני הבנתי את זה בעיקרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך הוא לא שרף את הכרטיס מסך?

אתה יכול לתת לינק בבקשה

ואיך אני יכול לדעת את הטמפ' של הכרטיס מסך שלי (לתעמי בתיחות) ומה הטמפ' המומלצות?

ואני חוזר למה הAUDA לא זיהתה לי את החישנים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי לינק אבל אני יכול להגיד לך איך הוא לא שרף כלום

יש פונקציה מוסתרת בחלק מהלוחות!!!

אחרי FSB מסויים ה FSB של הPCI ו AGP ננעל לרמה המקורית שלו , לדוגמא:

FSB : 222 PCI:80 AGP:150

FSB:240 PCI:66 AGP:133

אני לא בטוח איזה לוחות ואם זה תמיד פועל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא סתרתי את עצמי, אמרתי שללוחות האלו יש שני חסרונות - האחד שאין להם נעילות PCI/AGP והשני שאין להם אפשרות למחלקים.

את העניין של הנעילות אי-אפשר לפתור\לעקוף, אבל את העניין של המחלקים אפשר לפתור ע''י עדכון ביוס בדר''כ.

התדר המקורי של AGP הוא 66.3Mhz ושל PCI הוא 33.8Mhz.

זה קצת חשוד שהם הגיעו בטומ'ס ל- 3Ghz, אולי הם השתמשו בכ''מ מסך של ... (סביר להניח).

כי לפי מה שכתבת התדר היה 133Mhz שאף רדאון לא עומד בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו מוכן לבדק בשבילי אם MAX3 יש לו את הפונקציה הזאת כי אני לא רוצה לודא בדרך הקשה............

וגם אף אחד עדיין לא ענה לי על השאלה למה אני לא רואה חישנים בAIDA?

ואיך אני פותח מכפלה? (אם אני לא תועה יש חברה שעושה את זה לא?!---לינק אם אפשר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...