האם הכונן הבא מומלץ לטובת גיבוי חיצוני? - עמוד 3 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הכונן הבא מומלץ לטובת גיבוי חיצוני?

Fellowship

Recommended Posts

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אז יופי.

פתרת את הבעיה.

מה שאני בא לומר, שעדיף לחפש פתרון תוכנתי שעובד על

דיסקים של כל היצרנים.

אם לא TRUECRIPT ז"ל, בטח יש ימבה דומות.

גם יצרני הכוננים מציעים תוכנות בסגנון, כמו סנדיסק או סמסונג ואולי גם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון.

אם כבר אתה חייב להגן על מידע של כמה משתמשים על כונן אחד,

מה תועיל הצפנת חומרה ? הרי היא מצפינה ( אני מתיחס לצורה שזה נעשה ב - WD )

הכל בלי שתרצה ומבחינת המשתמש התהליך הוא שקוף. זה מה שמטומטם בעניין עם WD.

אם אתה קונה את אחד מהכוננים שלהם עם הצפנת חומרה ( או בקר, כפי שקורא לזה מילפורד ),

הכונן עובד לכאורה כמו כל כונן חיצוני אחר. רק כשיש ברוך ( וכן, הבקר נדפק לא פחות מהכונן עצמו,

כלומר ה - PCB מועד לפורענות לא פחות מהפלטות וראשי קריאה ) אז מתחיל הסיפור.

כל היצרנים מציעים הצפנה בדיסקים חיצוניים, אבל זה דורש הגדרות מתאימות וקביעת סיסמה וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התהליך לא בהכרח שקוף, אתה יכול להגדיר סיסמה ואז כל פעם שיחברו את הכונן יצטרכו להכניס אותה כדי לגשת למידע. זה כמובן מבוסס על התוכנה של WD.

ההבדל לעומת תוכנות הצפנה "רגילות" זה שפה ההצפנה היא ברמת החומרה, נעשית ע"י הבקר שיושב על הכונן, וזה לא דורש ממך התעסקות. אתה מעביר את הקבצים כרגיל ולא חושב על זה בכלל, הכל נעשה ברקע.

אפרופו התעסקות, הדרך הכי "פשוטה" להגן על קבצים, בלי שום התקנת תוכנות יעודיות מעבר למה שב-90% כבר יש לכולם על המחשב, היא פשוט לדחוס אותם ב-zip/rar עם סיסמה..

והאמת שהיו לי כמה וכמה כוננים בחיי, גם פנימיים, גם חיצוניים.. הכוננים עצמם מתו עם השנים כמו ברווזים במטווח. בחיצוניים לעומת זאת, מעולם הבעיה לא היתה בבקר.. תמיד זה היה הכונן עצמו שהתפגר.

ככה שלמרות שכונן בלי הצפנה הוא נוח יותר לשחזור במקרה והבקר החיצוני נדפק (פשוט מפרקים אותו ומחברים את הכונן שבפנים ישירות למחשב וממשיכים כאילו לא קרה כלום), הניסיון האישי שלי מראה שהסיכוי שזה יקרה הוא... לא גדול.. ויש יותר סיכוי שהכונן עצמו ימות ואז בכל מקרה שום דבר לא יעזור לך.

אם מדובר במידע חשוב אני ממליץ בחום בכל מקרה לקנות 2 מכל כונן ולשמור 2 העתקים מכל קובץ. כן הצפנה לא הצפנה, בכל מקרה לעולם אל תסמוך על , הם מאוד בוגדניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

ההבדל לעומת תוכנות הצפנה "רגילות" זה שפה ההצפנה היא ברמת החומרה, נעשית ע"י הבקר שיושב על הכונן, וזה לא דורש ממך התעסקות. אתה מעביר את הקבצים כרגיל ולא חושב על זה בכלל, הכל נעשה ברקע.

אני התכוונתי לזה, כ"שקיפות". :)

ציטוט של Milford Cubicle

והבקר החיצוני נדפק (פשוט מפרקים אותו ומחברים את הכונן שבפנים ישירות למחשב וממשיכים כאילו לא קרה כלום

אההה

רוב הכוננים החיצוניים כבר לא באים עם מה שאתה קורא לו בקר, כלומר זה לא כונן רגיל שמתחבר

למעין מתאם בין הפינים שלו לשקע שיותא החוצה.

היום השקע יוצא ישירות מהמעגל המודפס של הקשיח עצמו, אין "תוספת" חומרתית כל שהיא.

ואתה לבד יודע שגם ב - PCB לא חסרות בעיות, ושם יושב הצ'יפ המצפין.

ציטוט של Milford Cubicle

אם מדובר במידע חשוב אני ממליץ בחום בכל מקרה לקנות 2 מכל כונן ולשמור 2 העתקים מכל קובץ. כן הצפנה לא הצפנה, בכל מקרה לעולם אל תסמוך על כונן קשיח, הם מאוד בוגדניים

זו אקסיומה. בכלל לא נתון לוויכוח או הסגות בדבר נכונותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איזה כוננים חיצוניים יש שאין בהם הצפנת חומרה ואיזה תוכנות פשוטות יש להגדרת סיסמה שונה לכל תיקייה (או משתמש, השם לא משנה)? 

ציטוט של Milford Cubicle

אפרופו התעסקות, הדרך הכי "פשוטה" להגן על קבצים, בלי שום התקנת תוכנות יעודיות מעבר למה שב-90% כבר יש לכולם על המחשב, היא פשוט לדחוס אותם ב-zip/rar עם סיסמה..

כלומר שאני מגדיר לתיקייה 1 את סיסמה אחת ולתיקייה 2 סיסמה שונה וכדי לשנות אותן צריך להכניס את הסימה ואז פשוט אפשר לשנות או שצריך לעשות un-דחיסה ואז להגדיר מחדש סיסמה ולדחוס מחדש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, זה בככל לא נועד לגיבוי, המקרה הספציפי הזה.

אלא יותר להתניידות עם החומר. למרות שתמיד טוב להבהיר ולחדד את העניין.

פולי - 

עם ראר וזיפ מדובר בפריסה ודחיסה כמובן.

אנסה לחפש בשבילך משהו טיפה יותר מתאים.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש כונן חיצוני שחילקתי אותו לשלוש מחיצות. אחת מהן לא מוצפנת ואת השתיים האחרות הצפנתי באמצעות ה-bitlocker אשר קיים כבר בוינדוס 10 בגירסת פרו. זאת למיטב ידיעתי הצפנה חזקה, ובאופן כללי כשמחברים את הכונן החיצוני למחשב המחיצות המוצפנות אינן נגישות ללא הסיסמה שנקבעה להן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שאני אלך על הקישור השלישי כי לא לכולם בבית יש pro וייתכן ולא רק אני אקצה להצפין את המידע שלי.

ועוד פעם אני שואל- איזה כוננים יש ללא הצפנת חומרה? זה משנה לא רק בגלל השחזור אלא בגלל הצורך להזין סיסמה בשביל לגשת לכונן שחלק מבני הבית לא יאהבו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...