מפרט עד 4000 ש"ח בעיקר אינטרנט, סרטים, ומעט משחקים - נתקעתי, זקוק לחוות דעת. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט עד 4000 ש"ח בעיקר אינטרנט, סרטים, ומעט משחקים - נתקעתי, זקוק לחוות דעת.

omer_y

Recommended Posts

אני שוקל לקנות מחשב לאחרונה ואני מאוד מתלבט לגבי מספר דברים. הייעוד של המחשב הוא בעיקר אינטרנט, סרטים, ומעט מאוד משחקים (האתגר הויזואלי העיקרי יהיה Myst 4 ודומיו). אני חושב בכיוון אינטל מאחר ואני בור לחלוטין ב- - לא יודע להעריך מה טוב או לא ולעשות השוואות.

אני לא זקוק למסך אבל יש לי הגבלות שונות אחרות כפי שאציג זאת תיכף.

התקציב שלי הוא עד בתחום של 3500-4000 ש"ח. אהיה מוכן לחרוג ממנו במעט אם אקבל תמורה טובה יותר משמעותית.

מעבד:   P4 2.8 HT 800MHz               הבנתי שעדיף 512KB מטמון ולא 1MB בשל בעיות טכניות של האחרון

לוח:     Intel Rocklake D865PERL     לא מאוד יקר ומכיל את מה שאני זקוק לו: אודיו, רשת, USB 2.0, SATA, Dual 400MHz Support

זכרון:   Dual 400MHz 512MB     עד כמה זה קריטי לקחת זכרון מחברה בעלת שם? האם Dual מחייב שני סטיקים או שניתן יחיד של 512M?

כ.מסך:  ATI Radeon 9600 Pro          כאן טמונה השאלה הגדולה. אני לא מעוניין בכרטיס זבל אבל גם לא מעוניין לזרוק על זה המון כסף.

מאוד  חשובה לי יציאת TV. זה כל השיקול. יכול להיות שהכרטיס הזה יותר מדי טוב בשבילי. האם לקחת nVidia?

איזו חברה כדאי לקחת כאן?

דיסק: SATA 80GB+8MB                    הנפח מתאים לי בול, נוטה חזק מאוד ל-SATA, חובה הבאפר, לא יודע עדיין של איזו חברה, שמעתי טובות על

Maxtor בדגמים הללו.

אופטי: LG \ Toshiba x16\x48    האם עדיף לוותר ולקחת צורב בנוסף ל-CD רגיל?

צורב: Toshiba DVD                          ??

Floppy                                           לעניות דעתי עדיין חובה וודאי תמורת 50 שקל

מארז:         MIDI ATX 400W             מספיק??

מקלדת + עכבר: MS Wireless             נוטה מאוד לרכוש בגלל מבנה החדר שלי

אני אשמח אם תוכלו לעזור לי כאן... חרשתי את האינטרנט הלוך ושוב ולא מצאתי מספיק ביקורות או הערכות על מה עדיף על מה ולמה.

תודה מראש

עומר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כדאי לקחת לוח של אינטל,ללוחות אינטל ביצועים לא כל כך טובים וגם אין תמיכה באוברקלוק

עדיף לקחת AI7 או IS7-E

DUAL מחייב 2 סטיקים או 4 וזה משפיע הרבה ,לפחות הרבה בקשר למעבד הזה

לרוב כרטיסי המסך יש יציאת טלויזיה,אי אפשר להגיד סתם ככה מה עדיף יש כרטיסי מסך ברמות שונות ולכל חברה יש כרטיס מתחרה,RADEON 9600XT עולה בערך אותו מחיר כמו הPRO והוא יותר טוב,אם אתה מוכן להשקיע עוד כסף אז קח GAINWARD FX 5900 עולה 1250 בKSP,אבל RADEON 9800 PRO עולה 1420 ובערך 10 אחוז טוב יותר

MIDI ATX 400W ממש לא "מספיק" זה מארז שבא אם ספק ג"נרי זה לא באמת 400 ואט זה הרבה פחות

וגם מתי שספק ג"נרי נשרף הוא יקח עוד דברים איתו...ורוב הספקים הג"נריים נשרפים לאחר תקופה קצרה

קח מינימום COMPUCASE 6A19 עולה בסביבות 300 שח ובא אם ספק כוח אמין לא ג"נרי

דיסק קשיח הכי כדאי סמסונג הם הכי שקטים,אל תתפלא אם תראה סמסונג שרשום רק SATA ולא רשום 8 באפר זה ככה בגלל שלכל הSATA של סמסונג יש 8 באפר,אני מכיר מישהו שהיה לו דיוידי של טושיבה שהתקלקל אחרי שנה אז לא ממליץ,אומנם לא מכיר מישהו אם דיוידי של אבל הם גרועים בסידירומים אז לא ממליץ הכי כדאי דיוידי של LITEON

בקשר לצורב דיודי זה תלוי עד כמה אתה צריך,אם תיקח צורב רגיל ממליץ LITEON 52X32X52

אם תיקח צורב דיוידי ממליץ על Lite-On LDW-811S / GSA-4082B

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי לא הגדרתי כמו שצריך את הצרכים שלי או שאני לא מבין מספיק בשביל לקבל את מה שאתה אומר. האם עבור השימוש שאני מתכנן למחשב כדאי לי לקחת כרטיס מסך של 1400 שקל ומעלה? שוב, אני לא גיימר מושבע והתכנון הוא לסרטים ועבור משחק בסגנון Myst דהיינו גרפיקה טובה אך לא דרישה עצבנית לFPS מטורף. יכול להיות שכן, אני לא מבין - לכן אני שואל.

אוקיי, לוחות של אינטל לא משהו, ואגב אני לא מעוניין באובר קלוקינג כרגע, בהתחשב בעובדה שאני לא מבין בזה כלום. חשבתי גם על Asus P4P 800 ואולי את גרסת ה-Deluxe. איך הם בהשוואה ל- שהצעת? לא מכיר אותם מספיק...

לגבי הדיסקים של סמסונג - האם הם טובים? בהשוואה לWD או Maxtor? האם הם אמינים? אני שואל מחוסר הכרה.

לגבי כונן אופטי, רשמתי לעצמי את ה- LiteOn כ-. ולגבי צורב, אני משתכנע אט אט שאני לא באמת צריך את זה ואני תמיד יכול להעביר את הצורב הרגיל שלי למחשב החדש (LiteOn x24).

חשובה לי ההתיחסות לגבי רכיבי הזכרון עצמם, האם התמורה של רכיבים העלי שם שווה את המחיר?

מה לגבי שאלת המעבד? שווה את התמורה?

ולשאלת מיליון הדולר - האם לקנות בחלקים ולהרכיב או שמא עדיף לעשות הכל דרך חנות אחת?

כמו שאמרתי אני די תקוע ומבולבל מכל העסק, אני אשמח לעזרה

עומר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-R9800P חזק מה-5900XT בכ-30% ואילו ה-5900XT חזק בערך באותם האחוזים מה-9600XT. לדרישותיך ה-9600P יספיק.

גם אני מאמין שהוא מספיק, אני רק חושש שאולי הוא יותר מדי מבחינת תמורה \ מחיר, לא? האם כרטיס מסך פחות חזק לא יהיה מספיק טוב בשבילי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...