ההבדל בין H170 ל-B150 בשימוש של SSD M.2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ההבדל בין H170 ל-B150 בשימוש של SSD M.2

Gimel

Recommended Posts

שלום לכולם,

ייתכן ואני משיג מעבד i7 6700 במחיר טוב, אז רוצה לשדרג את המחשב הקיים והזקן, כי אני לא סומך על זה שהלוח שלו יחזיק עוד הרבה בלי בעיות.

אז אני מחפש לוח עם חיבור M.2, עם 6 חיבורי SATA רגילים ועם תמיכה ב-.

אני כבר לא משחק הרבה במחשב, למרות שיש לי כרטיס ג'יפורס 970.

בקיצור, קשה למצוא במלאי של חנויות לוחות מבוססים H170 עם התכונות האלה, אבל קיימים לוחות מבוססי B150.

עד כמה זה קריטי אם אתפשר על צ'יפסט B150?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Gimel

עד כמה זה קריטי אם אתפשר על צ'יפסט B150?

תלוי בשימושים שלך. אם כל השימושים המיוחדים הם לחבר כונן M.2 מהיר אז רק צריך לבדוק שבלוח הספציפי שתקנה יש תמיכה M.2 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי על זה קצת והבנתי שאני לא ארגיש הבדל, אפילו אם כרטיס המסך יירד ל-8 נתיבים של PCIE 3.0 בלבד.

אז אפשר להסתפק בלוח B150, שהוא גם זול יותר. רק צריך לוודא שהוא יודע לעשות בוט מ- M.2 SSD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אוקיי, אז עשיתי טעות וקניתי לוח Z170 עם תמיכה בזיכרון .

מה שלא ידעתי מראש, זה שמעבדי תומכים בDDR3L בעל מתח נמוך, ואצלי מן הסתם יש במתח רגיל.

עד כמה זה קריטי והאם כדאי לקנות עכשיו DDRL בשביל למנוע נזק עתידי למעבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתוב בפרוש בספספיקציה של הלוח

Dual Channel DDR3/DDR3L, 4 DIMMs

כלומר תומך גם וגם (כנראה לא בו זמנית כי יש להם מתחים שונים)

בקיצור הזיכרון שלך צריך לעבוד

ראיתי עכשיו את הסרט וסיפור הנזק למעבד עם הזמן נראה לי קישקוש אבל צריך לחפש עוד אינפורמציה על זה.

לא יודע עם זה נכון או לא נכון אבל מה שאתה יכול לעשות זה UNDERCLOCK לזיכרון.

תיכנס לביוס תוריד את המתח של הזיכרון ל 1.35 וגם את המיהירות שלו , למשל עם הזיכרון הוא במהירות 1600 אז תוריד אותו ל 1333. תבדוק עם MEMTEST אם הזיכרונות יציבים. אם תצליח ליצב אותם עם מתח של 1.35V אז בטוח לא יגרם שום נזק למעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלטתי להתקין אותו יחד עם עם 2 ולכוון את המתח ידנית ל-1.35V.

באותה הזדמנות החלטתי לנקות את המארז... לקח לי 3 שעות עד שסיימתי עם הנקיונות וההחלפות.

בינתיים הכל עובד. המחשב עבר את כל ההתקנות בלי בעיה.

אריץ בדיקה יסודית יותר לזיכרון בהמשך, אבל נראה לי שהוא ישרוד שבועיים עד שיגיע DDR3L שהזמנתי באיביי. 

תודה לכולם על ההרגעה.

מחשב 6700.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...