Sennheiser HD650 עבור שימוש בסביבה עם אנשים - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Sennheiser HD650 עבור שימוש בסביבה עם אנשים

ArielBiMBa

Recommended Posts

היי,

דבר ראשון אציין שאני חדש לחלוטין לתחום של אודיופיליות וציוד איכותי, ובעקבות המכירה של HD6XX ב-MassDrop התחלתי לקרוא עליהן ועל כמה שהן מוצלחות ועל כמה שהמחיר הזה מדהים, ואני שוקל לקנות אותן ובעצם לעשות איתן את דריסת הרגל הראשונה שלי בעולם הזה. עם זאת, יש לי כמה שאלות, שהחשובה והעיקרית בהן היא הראשונה:
1. רוב השימוש שלי באוזניות יהיה כנראה או בלימודים או בעבודה, בסביבת אופן-ספייס\קיוביקלס יחסית שקטה, כשהאדם הקרוב אליי נמצא במרחק של בערך 1.5 מטר. הבנתי שמכיוון שהאוזניות הן open-back, הן לא ממש אוטמות ויש דליפת סאונד די רצינית, פנימה והחוצה. רציתי לשאול עד כמה זה באמת נוראי והאם עבור השימוש שציינתי הן לא יתאימו ועדיף לוותר (כמו שאמרתי, הסביבה די שקטה, אז אני בעיקר מוטרד מלהפריע לאנשים שסביבי בזמן שאני שומע [ברמה סבירה, אני לא צריך לפוצץ את האוזניים] מאשר שסאונד חיצוני יחדור אליי למוזיקה). קראתי כמה פוסטים ב-Head-Fi וראיתי דעות מעורבות.
2. במידה והתשובה עבור הנ"ל שלילית (ז"א, שכדאי לקנות אותן בכל זאת :), האם יש לכם המלצות למגבר עד 100$ שיוכל להניע אותן בצורה סבירה? בתור העובדה שהן דריסת רגל ראשונה, אין לי בעיה לקבל "רק" 90%+ ממה שהן מסוגלות אם זה אומר לקבל ניידות ולשלם כמה מאות שקלים פחות
3. במידה והתשובה עבור הנ"ל חיובית (ז"א לא כדאי), ראיתי פה המלצה באחד הפוסטים האחרונים על Massdrop x MEE Audio Pinnacle PX IEM. בגדול IEM זה אחלה בגלל הגודל והאטימה, אבל האם הן מספקות פחות או יותר רמת אודיו* כמו דגם closed back כלשהו במחיר של ה-HD650 (כלומר 200$~), ואם לא, אז אשמח להמלצה על דגם כזה. המוזיקה העיקרית שאני מקשיב אליה זה רוק, אבל על כל הספקטרום שלו - מנו-מטאל כמו Avenged Sevenfold / Disturbed דרך רוק יותר מיינסטרימי כמו Foo Fighters/RHCP ועד פופ-רוק כמו Twenty-one pilots/One republic

תודה! ושבת שלום

*רמת אודיו - אני יודע שזה אינדיווידואלי ולאודיו יש הרבה מאוד גוונים ולכל אחד יש את ההעדפה שלו, אבל בכל זאת יש גם רמות איכות אבסולוטית. מה גם שכמו שאמרתי אני נוב אז אני לא סגור מה אני אוהב עדיין :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• ArielBiMBa changed the title to Sennheiser HD650 עבור שימוש בסביבה עם אנשים

@ArielBiMBa

בנוגע ל-6XX, יש מגוון רחב של OPEN BACK, בחלקן דליפת הסאונד היא נמוכה, ובחלקן היא גבוהה מאוד, במקרה הזה - זה לא יעבוד במרחב העבודה

שלך, אלא אולי אם תשמע ממש ממש בשקט. וגם אז אין ביטחון מוחלט שזה לא יפריע לאחרים. זו פשוט אוזניה עם גב מאוד מאוד מאוורר. 

ולידע כללי, ה-650 זו אוזניה שיודעת לעשות סקיילינג (SCALING) משמעותי למדי, שזה אומר שכנראה עם מגבר\דאק משולב ב-100 דולר לא תגיע

ל-90 אחוז יכולת, סביר שאפילו לא קרוב לזה.  

IEM זה בהחלט אופציה טובה בהרבה לסביבה שלך, גם מבחינה אסתטית, גם מבחינת אטימות, וגם מבחינת מקור האודיו.

ואכן הדיל הזה של ה-PX שקיים בדיוק לעוד יום אחד, הוא דיל מעולה.

אפשר גם לשקול משהו נוסח ה-BOSE QC או המקבילה מבית , (MDR-1000X) אני אישית, לא ממש מתלהב מהסאונד

הדי משעמם שלהן, עדיין, התמורה שהן נותנות SOUND WISE ביחס לבלוטות', ועם ביטול הרעשים המדהים שלהם, זו 

תמורה מעולה בהחלט. 

אם היית רוצה בלי קשר אוזניה פתוחה לטובת האזנה ביתית קריטית, אני יכול להמליץ בחום על ה-SHP9500 של , יש נטייה

להשוות אותו אל מול ה-650 משום מה למרות שיש להן חתימת שונה לגמרי. המחיר הוא כמובן בדיחה ביחס לתמורה.

(כ-100 דולר עד הבית)

האמת לאמיתה היא, (מבחינתי ויש לא מעט שיחלקו במקרה הזה), אבל אם אני צריך לבחור את ה-HD650 או את ה-SHP9500, אני

בוחר ב-SHP9500 בכל רגע נתון, א' מבחינת נוחות,  ה-CLAMP של ה-650 מאוד לוחץ, ולי זה נורא הציק, גם הפדים שלהן קשים מידי

לטעמי, לעומת נוחות עילאית על ה-SHP9500, אין הרבה בשוק שיכולות להתחרות על הנוחות שלהן. מניסיון אישי עם רוב האוזניות

שיש בשוק :) 

ב', החתימת של ה-650 הוא על הצד החמים וכהה, ומרגיש מעט צפוף, גם הבמה צרה למדי, כן, זה דוחף את כל הסאונד ישירות

לפרצוף שלך, אבל מבחינתי זה לא היה "פרופר" . שלא תבין לא נכון, זו אוזניה מעולה ללא ספק, בטח בשביל המחיר הזה, אבל

ה-SHP9500 מבחינתי נשמעת יותר נכון, עם הרבה הרבה יותר אוורירי, הבמה מאוד רחבה, וסאונד מוצג הרבה יותר רגוע

ורך, אוזניה יותר נעימה מבחינתי, אם כי פחות מדוייקת. היא גם לא דורשת עשירית מה-HD650 מבחינת ציוד.

אני מניח שזה יעזור  לך לקבל החלטה בכיוון הנכון,

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

דבר ראשון המון המון תודה על התשובה המפורטת.

כנראה שבאמת קצת קפצתי מעל הפופיק עם הגחמה לקניית ה-6xx, כל ההייפ והמחיר הטוב קצת הסיטו אותי מהעיקר :) בהמשך למה שענית ומה שראיתי בעוד מקומות - הן כנראה באמת לא מתאימות כ"כ לסוג השימוש, אין לי תקציב מספיק סביר כדי לקנות מגבר שיעשה להן צדק (בטח ובטח נייד כמו שהתכוונתי עם השימוש המקורי) ובנוסף יש מצב שזה רק יחשוף לי פגמים במקור שאליו אני רגיל להקשיב כרגע (במקרה הטוב, קבצי באיכות 320kbps, במקרה הרע [והיותר נפוץ כרגע] מהאינטרנט)

לכן כנראה שאלך באמת על ה-PX, המחיר מצוין ואני קורא הרבה ביקורות טובות, מעבר לתשבוחות שאתה כתבת כאן.

לגבי הדגמים שהזכרת - ה-bose (שיצא לי לשמוע איתה קצת מוזיקה + לבחון את ביטול הרעשים האקטיבי שלה וזה מגניב למדי) וה-MDR הם מעל 300$ באמאזון אז לא ממש בתקציב. תכלס גם לא לחוץ לי בכלל שהאוזניה תהיה אלחוטית, אפילו מכמה בחינות מעדיף שלא, אז הן פחות מתאימות. הפיליפס נשמעת מעניינת אבל שוב, עיקר השימוש הוא במקומות עם אנשים אז פחות מתאים פתוחות כרגע. אבל אזכור לעתיד

שאלת המשך - הבנתי שאת ה-px רוב הסארטפונים (ואולי גם לפטופים, לא סגור) לא ממש מצליחים להניע כמו שצריך, אז כנראה שאצטרך בכל מקרה לקנות מגבר ואני מחפש המלצה למשהו מתחת ל100$. נכון לכרגע הכי מומלץ שראיתי הוא ה-Fiio A3 (E11K) שאפשר לקנות ב70$~ מאמאזון עד הבית אבל אני מנסה לברר אם יש משהו שמוצלח יותר עד 100, או לחלופין משהו ברמתו מבחינת הגברה שנכנס בתקציב וכולל גם DAC. אז..יש המלצות?

תודה שוב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב לשעון, יש לך פחות מ-16 שעות..

זה תלוי במכשיר ובעוצמת השמע שאתה מורגל, אתה תמיד יכול קודם לנסות, ואז להחליט.

אבל כן אפשר לומר בביטחון ששידוך קומבו מינימלי לפחות יעשה חסד עם ה-PX, אני באופן אישי התרשמתי מאוד מה-Q1

של פיו, לא ברור לי עד היום איך המכשיר המזערי הזה דוחף פלאנריות רציניות לעוצמות מסוכנות, הוא מאוד נקי וצלול,

יש לו באס בוסט נהדר ועוד איזה פיצ'ר כלשהוא שאני לא זוכר. כמו כן גיין נמוך וגבוה בהתאם לצורך. ההבדל בינו 

לבין ה-A3 הוא שהוא כולל גם דאק מובנה (ממיר דיגיטלי אנלוגי), שמשחרר את המכשיר הסלולרי שלך מהמשימה הזו, וכולל

תמיכה בפורמטים רחבים למדי למחיר. דאק זה מרכיב חשוב לא פחות מהמגבר שבמדובר באוזניה איכותית. לכן אם הייתי צריך

לבחור הייתי בוחר ב-Q1. (אלי אקספרס כ-70 דולרים) בערך עשר דולר יותר מה-A3.

לא מדובר פה באיזה גביע קדוש כן, כמובן שההבדל בינו לבין הציוד הרציני שלי הוא עצום, אבל ביחס למחיר, תמורה מדהימה.

קח בחשבון רק שכל המכשירים האלה זה שלמרות שהם קטנים למדי, הם עדיין מתקרבים לגודל של מכשיר סלולרי, כך

שיתכן שזה לא יהיה הכי נוח לחלק מהאנשים. ישנה אופציה נוסח הדרגון-פליי של אודיו-קואסט, או אפילו מנסה משהו בסיסי

דומה מתוצרת FIIO  או SMSL. זה סיפור של 30 דולרים בערך לשני אלו, ה-DF יקר יותר.

אם אתה יושב על כיסא ברוב שעות העבודה, אז כנראה לא תהיה לך בעיה עם מכשיר נוסח ה-Q1, אם אתה הרבה בתנועה, 

אולי שווה לבדוק את המכשירים הקטנים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

אני מודע לדד-ליין של הדרופ, לא הייתי כ"כ זמין במהלך היום להזמין וגם ניסיתי לברר עוד משהו במהלך היום לגבי ההזמנה. עכשיו כבר יש תשובה ואני זמין אז יוזמן בקרוב :)

לגבי המגבר, תודה על האופציות, אכן נתקלתי גם ב-Q1 כשהסתכלתי על ה-A3 באמאזון ותהיתי לגבי ההבדל ביניהם (חוץ מתוספת ה-DAC). האתר של Fiio בנוי קצת מוזר אבל ממה שאני מבין הם משתמשים בצ'יפים שונים לחלוטין לצורך ההגברה אז לא ברור לי אם תוספת ה-DAC באה בצורה מסויימת על חשבון יכולת ההגברה לעומת ה-A3 או ה-10$ "מספיקים" כדי לכסות את תוספת ה-DAC ולשניהם יש איכות הגברה דומה. מכמה שאני מצליח להבין מHead-fi (מצאתי ת'רד אחד בנושא) ההגברה של A3 היא טובה יותר אבל אם אתה צריך גם DAC אז ה-Q1 הוא עסקה יותר משתלמת.

כמו כן קיבלתי ההמלצה ממישהו אחר לגבי ה-DF,אני חייב לציין שזה מוצר ממש מרשים והביקורות עליו מצויינות, וההבדל במחיר של 30$ הוא לא נורא (אני מכיר מישהו שיוכל להביא אותו מארה"ב). אין ספק שהגודל מפתה כשמשווים אותו להתניידות עם ה-Fiio-ים, זה יוצר בעיה מסוימת שכל הכוח נלקח מהפלאפון כי כמובן שאין לו משלו, אבל אני מבין מביקורות שהמצב לא כ"כ נורא. עם זאת, עדיין לא ראיתי השוואות בינו לבין ה-A3/Q1 מבחינת SQ. מחקר להמשך...

בכל אופן, שוב, המון תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שציינתי ה-Q1 מצליח לדחוף מאוד כבדות, למרות שעל יבש הנתונים שלו לא כאלו מרשימים, לכן  יהיה מעל ומעבר בשביל ה-PX.

ה-A3 אכן מעט שרירי יותר, אבל כאמור זה לא משנה כי ה-Q1 ידחוף  את רוב האוזניות בשוק בצורה מספקת מבחינת ווליום. 

מעבר לזה הדאק המשולב בו יהיה כמובן אופציה טובה יותר על פני מה שיש במכשירי הסלולר, ובעל תמיכה רחבה יותר, לכן יהיה האופציה הכדאית יותר.

אכן יש לך לא מעט זמן לעשות שיעורי בית, גם בסה"כ לא מדובר בסכום גדולים, והתמורה טובה ממילא, כך שאין פה הרבה אפשרויות לטעות.

קח בחשבון שעל מוצרי הגברה יש מיסים כוללים של 35%, אז עדיף להישאר מתחת לרף ה-$75, למרות שה-DF נראה יותר כמו DOK מאשר מגבר\דאק

אבל זה עניין של מזל מול הרשויות. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...