כונן מכני מחברת HGST. אפשר קצת מידע מהמבינים? - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כונן מכני מחברת HGST. אפשר קצת מידע מהמבינים?

שרון מהוד השרון

Recommended Posts

ijdm01 -

מהקישור שהבאת, ציטוט שמתאר הכי טוב את המציאות, לטעמי - 

Unfortunately, because there isn’t a scientifically-gathered data set for modern hard drive reliability. This is why, no matter which drive you search for on the , you’ll always find a forum post decrying its poor reliability. The best we can do, then, is to offer up some educated guesses.

ועוד הערה, ברשותכם - 

לא נסיוני העשיר / הדל / הבכלל לא משנה איזה ולא של אף אחד אחר כאן או איפה שלא יהיה,

יכול להיחשב כרלוונטי מהסיבה הסטטיסטית היבשה.

זה פשוט בטל בשישים של השישים.

ומה טיבם של שאר הניתוחים, מעיד הציטוט שלעיל.

שורה תחתונה - הציטוט של nec_007 מבטא את העניין הכי טוב, נו כמעט, אם לא נתקרצע :)

על טיבם של האחוזים והאי דיוק לגבי הרייד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהמשך לדבריו של החבר ijdm01 ,

אחת מחברות ה- storage הבודדות בעולם אשר מפרסמת את נתוני הסטטיסטיקה של הכוננים הקשיחים שלה באופן חופשי כשירות לקהילה היא backblaze.

https://www.backblaze.com/hard-drive.html

https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-failure-rates-q1-2017/

https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-benchmark-stats-2016/

ישנה אפשרות לקרוא את הדוח הרבעוני שלהם ולקבל אמת מידה לדבר אמינות לפי מותג, לפי סדרות, לפי שנים, ולפי דגם פרטני (מהסוג

שהם רוכשים לפחות). זהו מידע יקר ערך שעד שיצא לאוויר העולם בכזו חופשיות, היה בדרך כלל מצוי רק בידי ארגונים גדולים המודדים את המידע

לצרכים עצמיים, ביידי ספקי חומרה גדולים שמוכרים מכל המינים, או בידי היצרנים עצמם ששמרו עליו כסוד מסחרי כמוס.

כונני היטאצי (IBM לשעבר) לדורותיהם, בכל מדגם סטטיסטי שאי פעם הגיע לידי, תמיד יצאו האמינים ביותר. במיוחד האמור לסדרות ה- ultrastar

שלהם אם כי גם ה- deskstar תמיד היו טובים גם בסגמנט שלהם.

לא בכדי רכשה את החברה - משום ששמה את עינה על הטכנולוגיה שלהם שעיקרה מתבטא באמינות, וזאת על מנת לקבל דריסת רגל חזקה בשוק

היחידי שגדל בשנים אלו, זהו שוק ה- datacenteres. זה היה למעשה הטריגר העסקי כלכלי מבחינתם לרכש, שתוצאתו היא סדרת WD Gold

היוקרתית שהיא למעשה rebadged HGST מהסדרה העליונה = נפחים 4-10 טרה בייט.

כאשר שני הדגמים העליונים 8 ו- 10 טרה בייט הם כבר כוננים מבוססי טכנולוגיית הליום - עוד חלוצי של HGST.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אההה, חזרת לסורך :kopfpatsch:

בסדר, אז אתה לא 007.

הבלאקבלאייז מוכר, זה כבר לעוס לעייפה, ולא משנה בכהו זה את מה שכתבתי.

יצאה לך פיסקה מוצלחת, גם אם לא מושלמת, אל תהרוס !  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה ל המשתתפים. 

השימוש העיקרי של הכונן הוא כונן שני לגיבוי לתמונות מטיולים וכו. 

כל החומר החשוב מגובה אצלי בכונן חיצוני. ובמחשב הזה. 

לפי כל ההמלצות והדיון הפורה כאן החלטתי לרכוש את הכונן היטאצי בנפח 1 טרה. 

אני אשלם עוד אקסטרה של מאה שקלים ואהיה רגוע יותר. 

תודה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sween

תודה רבה ל המשתתפים. 

השימוש העיקרי של הכונן הוא כונן שני לגיבוי לתמונות מטיולים וכו. 

כל החומר החשוב מגובה אצלי בכונן חיצוני. מחשב נייד ובמחשב הזה. 

לפי כל ההמלצות והדיון הפורה כאן החלטתי לרכוש את הכונן היטאצי בנפח 1 טרה. 

אני אשלם עוד אקסטרה של מאה שקלים ואהיה רגוע יותר. 

תודה. 

בהצלחה :beerchug:

אגב פטנט שאני עושה, זה מגבה את התוכן שדורש גיבוי כגון וסרטי משפחה, ומחיצת המסמכים,

באמצעות פיזור עותק נוסף שלהם בכל אחד מהמחשבים בבית.

יש לנו (כיום) 4 מחשבי desktop מחוברים ברשת:

שלי בחדר העבודה, של אשתי בחדר השינה, של ביתי הגדולה בחדרה, ורביעי בחדר הטלויזיה.

עוד מעט יצטרף אליהם מחשב חמישי (בסלון החדש שאנו מקימים בימים אלו), ובעתיד הלא רחוק

יהיה מחשב שישי בחדרו של בני הקטן.

כך שיש עותק בכל מחשב, בכל חדר בבית, בריחוק גיאוגרפי של 5-20 מטרים זה מזה.

בנסיבות של תקציב זול (לטובת עניין הגיבוי), מצאתי לעניות דעתי חלופה לא רעה יחסית, ודי אמינה:

צריכה לקרות באמת קטסטרופה רצינית כדי שכל המחשבים ילכו לעזאזל בבת אחת - כגון אירוע שריפה,

או שיפרצו גנבים ויגנבו לנו את כל המחשבים יחדיו.  בעניין הזה הבנתי, שכיום גנבים לא כל כך מתעניינים בגניבת מחשבים

בייתים (להבדיל מלפטופים) הם כנראה מבינים שאין כאן כסף גדול לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כמעט (אבל רק כמעט) מתבייש להודות, שהכונן היחיד שבו מאוחסן רוב המידע החיוני שברשותי, הוא בכלל כונן חיצוני של 2 tb :rolleye0018:

אה כן, ובgoogle drive.

אולי באמת כדאי להתחיל לגבות קצת, כי אם יקרה משהו לכונן או לgoogle drive שלי, בעעע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...