חדשות רעות למי שזקוק לעוד RAM: תקלת ייצור של חברת מיקרון עלולה לגרור עליית מחירים - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חדשות רעות למי שזקוק לעוד RAM: תקלת ייצור של חברת מיקרון עלולה לגרור עליית מחירים

yonatan.mendelson

Recommended Posts

ציטוט של אורח Ohad Lugasi

אם כל שאר הרכיבים היו זולים יותר בארץ זה לא היה רלוונטי

המחירים דיי הוגנים למען האמת - לפחות מבחינת החומרה למחשב.

את השדרוג האחרון שלי ביצעתי ברובו מהארץ - המחיר של לוח האם בארץ היה זהה לחו"ל, וכך גם לגבי הזכרונות.

המעבד ספציפית היה יותר זול בחו"ל - ורכשתי אותו משם ב200 ש"ח פחות מהמחירים בארץ (X2, כלומר, חיסכון של 400 ש"ח)

גם היום - למרות שהייתה עלייה במחירים - אם תמצא את הזכרונות המתאימים, תראה שהעלייה אינה כזאת משמעותית (במקרה שלי - היה מדובר בתוספת של 100 ש"ח לזכרונות סך הכל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום צרכנים מזמינים מחשבים שלמים מחול כמו למשל מאמזון, בקלות ובנוחות והמחירים נהדרים כולל משלוח ומיסים.

מה גם שהמחירים בארץ בהשוואה רוחבית, כיום, בגלל התחרות ואופציית היבוא האישי, נאלצים להתחרות וירדו גם הם לאחרונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

היום צרכנים מזמינים מחשבים שלמים מחול כמו למשל מאמזון, בקלות ובנוחות והמחירים נהדרים כולל משלוח ומיסים.

מה גם שהמחירים בארץ בהשוואה רוחבית, כיום, בגלל התחרות ואופציית היבוא האישי, נאלצים להתחרות וירדו גם הם לאחרונה.

רק צריך לזכור את נושא האחריות.

זכרונות ומעבדים אין לי בעיה להזמין מחו"ל - מדובר במוצר שלא מרבה להתקלקל, ושקל לשלוח אותו לחו"ל במקרה של תקלה. (יצא לי כבר לשלוח ליצרן במקרה של אחריות לכל החיים)

לוחות אם וכרטיסי מסך נוטים להתקלקל יותר, ולכן צריך לשקול טוב טוב האם שווה להזמינם מחו"ל.

בנוגע לתחרות הרוחבית - מסכים לחלוטין. בשדרוג האחרון שלי רכשתי את החלקים מ3 מקומות שונים - כי המוכר לא הסכים להשוות את המחירים שהבאתי.

ברור שזה לא מתאים לכולם, אבל בציבור הישראלי בכלל (לא רק בחומרת מחשב) יש עלייה במודעות בנושא השוואת המחירים ורכישות בחו"ל. ניתן לראות זאת רק מכמות האנשים שביקשו שאזמין להם משהו מאיביי (הספר שלי למען השם, שלא מבין בטכנולוגיה).

ככה זה מתחיל - מדברים קטנים כמו מגן מסך לטלפון או , ומשם התיאבון גדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח Danny Krolick

מזל שקניתי בזמן, 64GB של TridentZ -3200MHz ב- 2,000 שקל מאמאזון. נראה לי כמו ההשקעה המשתלמת ביותר שעשיתי מזה זמן מה. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח Rotem Rosenberg

הזכרון עולה, הssd בזחילה למעלה בשנה האחרונה... מה, נגמרו המפעלים הסיניים?! קנוניה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה יתרון יש לחברה לגרום נזק לעצמה כשמי שירוויח מעליית המחירים הן שתי המתחרות שלה?

אני לא בטוח שיש קשר בין כל הארועים האלה.

ייתכן וב2011 היתה תקלה, אבל עליית המחירים של הכוננים המכאניים לא קשורים ישירות לאירוע הזה. מספיק שאיזה כתב אחד עשה ספקולציות וכולם רחבו על זה וחשבו שזו האמת.

דוגמא טובה לכזה דבר זה שהאשימו את המשחק של ET לאתארי שגרם לנפילת שוק המשחקים. שוק המשחקים נפל בלי קשר למשחק ET, פשוט עשו סיפורים סנסציונים והמיתוס הזה נתפס בלי קשר לאמת.

אם החברות מעלות את המחירים סתם כדי להגדיל את הרווחים ואין תחרות, ייתכן ויש פה בעיה. מצד שני, אי אפשר לצפות לירידה לינארית במחיר לנצח. הטכנולוגיה נעשית יותר ויותר מתקדמת ויותר ויותר קשה ליעול\שיפור.

אני לא רואה שהוכח פה הקשר בין כל הארועים. גם אני לא רואה בעיה שהמחירים לא יורדים היום באופן יחסי כמו שירדו לפני 20 שנה, כי נהיה יותר ויותר קשה לשפר את הטכנולוגיה.

אם תגידו שנהיה יותר ויותר קשה לרכוש מחשב גם לאנשים בלי הרבה כסף, אז הייתי אומר שיש בעיה. אבל נראה לי שהיום יותר זול וקל לקנות מחשבים מאי פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...