צריך ייעוץ בנוגע למסך חדש 23-24 אינץ' - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך ייעוץ בנוגע למסך חדש 23-24 אינץ'

red4ever

Recommended Posts

אהלן חברים,

אז התחדשתי במחשב חדש לפני כשבוע (בעזרת הפורום הנהדר הזה) והתחלתי לחשוב על שדרוג של המסך.

כרגע אני עם מסך בגודל 19" שנרכש לפני כעשור. עדיין עובד (טפו טפו טפו), אבל כבר הגיע הזמן להתחדש.

אני לא סגור על גודל, ובטח לא על מחיר, אבל מעדיף לא להוציא יותר מ-800 שקל על זה (אלא אם ממש חייב).

כאמור, אני עם מסך 19" מרובע (זה נקרא יחס 4:3?) - תמיד הייתי על רזולוציה של 1024X768 (מתוך הרגל) ומאז קבלת המחשב החדש אני על 1280X1024 (ככה הווינדוס המליץ, וזרמתי איתו).

חשבתי על גדלים של 23-24 אינץ'. אני ממש אוהב את המסכים של והבנתי שהם מומלצים.

בקשר לשימושים שלי במחשב - קצת משחקים (FIFA, CS), סרטים, - בקיצור שימושים די רגילים.

האם יש מסך של עם פאנל איכותי שמתאים למשחקים? אולי מסכים של חברות אחרות?

ומה בקשר לרזולוציה? אני מניח שהמסך יהיה FULL HD, כלומר 1920X1080. ראיתי שיש מסכים עם יחס של 16:9 ואחרים עם יחס של 16:10. מה ההבדל? מה עדיף בשבילי?

ברשותי כרטיס מסך GTX 1050 TI, למקרה שזה רלוונטי.

אשמח לקצת עזרה וסדר בבלאגן. תודה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה - יש לי 3 חיבורים בכרטיס מסך: DVI, ו-Display Port (כרגע מחובר עם DVI).

האם יש העדפה לחיבור מסויים?

בקשר לדגמים שציינת - שמתי לב שזמן התגובה שלהם הוא 8MS. זה לא יותר מדי עבור משחקים? לא יהיו מריחות בזמן המשחק? ה- הנוכחי שלי עם 2MS.

ובקשר ליחס - מה ההבדל בין 16:9 ל-16:10?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון זה החיבור הכי טוב היום, אבל בהתחשב ברזולוציה ובקצב הרענון של המסכים האלה, גם יעשה בדיוק את אותה עבודה. שניהם מצוינים.

לגבי זמן התגובה, אל תתייחס לזה, זה לא נתון רלוונטי. זאת אומרת, זה כן נתון רלוונטי, אבל לא מה 

שמפרסמים היצרנים לגבי זמן תגובה. 

למה? כי אין סטנדרט מסויים וקבוע לביצוע הבדיקה הזאת. היא נעשת באופן אחר על ידי כל יצרן. הגוונים הנבדקים הם לא קבועים, כל אחד בודק את הגוונים "שבא לו", לכן אין לייחס לזה חשיבות. סיבה נוספת, היא בגלל שהבדיקה הזאת לא מתייחסת ל- Signal processing. שזה נתון לא פחות חשוב.

אז למה כן לייחס חשיבות? לנתון אחר שנקרא input lag. טוב זה לא בדיוק נתון, אלא בדיקה מסויימת שנעשת על ידי אנשים מאוד נחמדים בד"כ, ולא על ידי היצרן. היא בודקת את הזמן הכולל של זמן התגובה הממוצע, יחד עם Signal processing. וזאת אינדיקציה מצויינת למסך גיימינג.

ה- input lag של שני המסכים שהמלצתי לך עומד על 4 מילי-שניות. אתה מוזמן לגגל על זה ולראות בעצמך.

לגבי היחס, זה פשוט שני סוגי יחס שונים. 16:9 זה הסטנדרט, טיפלה רחב יותר. מומלץ יותר לטעמי לצפייה בסרטים ולמשחקים. מסכים פחות רחבים נוחים יותר לגלישה באינטרנט בעיקר, או לעבודה משרדית. אבל ההבדל פה הוא לא גדול בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...