כונן SSD חדש - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כונן SSD חדש

Mejadla

Recommended Posts

שלום לכולם,

לפני כמה שנים התעניינתי בלקנות כונן למחשב והמהלך לא יצא לפועל,

היום אני מעוניין לקנות שוב אבל ראיתי שהדברים קצת השתנו, יצאו כוננים שהחיבור שלהם ללוח אם הוא ב-PCI ולא ב-SATA, ההבדל הוא גדול? כיום יש לי עם SATA3, הנה קישור אליו:

http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-P55A-UD3-rev-10#ov

אני מחפש כונן עם תקציב של עד 1,000 שקל, מעדיף כמה שיותר איכותי בתקציב הזה ולאו דווקא עם קיבולת גבוהה - הכונן הזה ישמש להתקנת הווינדוס ולעוד כמה דברים, ובכונן הקשיח שיש לי היום אני ישתמש ליתר הדברים.

תודה רבה רבה לכל מי שעוזר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קניתי את זה http://a.co/hEFImqP 

בנפח של 500GB.

בארץ עלה לי בערך 800 ש"ח. זול.

גם הכוננים של אמורים להיות הכי טובים.

רק תשים לב שבכוננים האלה ניתן להעביר את המערכת הפעלה שלך מהHDD לתוך הכונן

אמרו לי שניתן לעשות את זה כבר שמחברים את הכונן לSATA, אבל אפשר גם דרך לבצע את ההעברה ורק אחר כך להכניס את הכונן למחשב.

אז בנוסף לכונן ככל הנראה תצטרך אוליי ממיר SATA לUSB. הכונן גם בא עם דיסק, אז ייתכן שתצטרך כנן מדיה אופטית, למרות שנראה לי שאפשר גם להוריד מהאינטרנט את הדרייברים.

דבר אחרון, הכונן בא בגודל של 2.5 אינצ. הכונני HDD ושאר הדברים שאתה שם ב"מדפים" של רוב מחשבים הDESKTOP הם בגודל 3.5 אינצ. כך שכדאי שגם תקנה "מדף" מיוחד לSSD בגודל 3.5 שעליו אתה יכול להבריג את הכונן בגודל 2.5 אינצ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, קו

ציטוט של Sargon

אני קניתי את זה http://a.co/hEFImqP 

בנפח של 500GB.

בארץ עלה לי בערך 800 ש"ח. זול.

גם הכוננים של Samsung אמורים להיות הכי טובים.

רק תשים לב שבכוננים האלה ניתן להעביר את המערכת הפעלה שלך מהHDD לתוך הכונן SSD

אמרו לי שניתן לעשות את זה כבר שמחברים את הכונן לSATA, אבל אפשר גם דרך USB לבצע את ההעברה ורק אחר כך להכניס את הכונן למחשב.

אז בנוסף לכונן ככל הנראה תצטרך אוליי ממיר SATA לUSB. הכונן גם בא עם דיסק, אז ייתכן שתצטרך כנן מדיה אופטית, למרות שנראה לי שאפשר גם להוריד מהאינטרנט את הדרייברים.

דבר אחרון, הכונן בא בגודל של 2.5 אינצ. הכונני HDD ושאר הדברים שאתה שם ב"מדפים" של רוב מחשבים הDESKTOP הם בגודל 3.5 אינצ. כך שכדאי שגם תקנה "מדף" מיוחד לSSD בגודל 3.5 שעליו אתה יכול להבריג את הכונן בגודל 2.5 אינצ.

היי, קודם כל תודה רבה על התגובה.

אני באמת מחפש כונן של , פשוט ראיתי כבר את הסדרה החדשה של ה-960 והם גם מגיעים ב-PCI אז חשבתי ללכת על הטכנולוגיה החדישה יותר. 

בעיקרון מה שאני רוצה זה כבר לפרמט מחדש את המחשב לחלוטין (את כל ה-HDD), לחבר את הSSD החדש ואז להתקין את הווינדוס כבר עליו. כונן אופטי לדיסקים יש לי.

ראיתי גם שהכוננים החדשים (960) מגיעים עם תקן M.2 שאין לי מושג מה הוא אומר, ועם PCI 3 שגם הוא אני לא יודע האם הלוח אם שלי תומך או שעדיין ישן. הנה קישור אליו:

איך אוכל לדעת האם הלוח אם עומד בתקנים? לא הצלחתי להבין מהקישור, אודה לך אם תוכל לעזור לי..

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

M.2 זה סוג של חיבור מיוחד ללוח אם. זה כאילו אתה מבריג את הכונן ישירות ללוח ממה שאני מבין. אין לי כזה, אז אני לא עד הסוף סגור על זה.

חיפוש קצר בגוגל הניב לי את התוצאה הזו: http://www.tomshardware.com/answers/id-2906734/find-motherboard-support-pci-express-ssd.html

תסתכל בתמונות בתשובה. זה מעין SLOT שהSSD יושב ישירות על הלוח.

אני מניח שאם יש לך כזה SLOT אתה פשוט יכול להציץ פנימה ולראות אם על הלוח עצמו כתוב M.2 באיזשהו מקום(שבו נראה הSLOT).

לפי מה ששלחת נראה שלMOTHER BOARD שלך אין את הSLOT הזה.

אז אוליי אפילו לא כדאי להשקיע בSSD החדישים בשביל הלוח הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

פי מה ששלחת נראה שלMOTHER BOARD שלך אין את הSLOT הזה.

אז אין שום סיבה לקנות כונן כזה כי אפילו לא תוכל להשתמש בו. בכל מקרה ברב השימושים אין לM.2 PCIE יתרון על פני SATA3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של פולי הקנטאור

זה סוג חיבור פיזי. תבדוק באתר של יצרן הלוח אם שלך אם יש בלוח חיבור כזה או לא.

יעזור גם אם תגיד איזה לוח יש לך.

הנה קישור ללוח אם:

וכן כפי שזה נראה הוא לא מכיל חיבור ל-M.2, כנראה שארד חזרה לסדרה 850 של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז בהחלטה מהירה החלטתי כבר לקנות מחשב חדש (זה היה מהיר האמת), לקנות לוח אם חדש בשביל ה-SSD זה גם לקנות מעבד חדש, ומעבד חדש זה גם קירור חדש למעבד, ומפה זה כבר כמעט מחשב חדש. בדרך כלל המחשבים שאני קונה הם לטווח ארוך (ה- שאני משתמש בו עכשיו הוא מחודש מאי 2010, בדיוק 7 שנים), מה שכן אני כן ישאיר חלקים שאני יכול להשתמש בהם (כמו המארז למשל), ואז זה המחשב שיצא לי:

החלקים החדשים שאני רוצה לקנות:

מעבד: Intel Core i7 6850K 3.6Ghz 15MB L3 Cache s2011-3 - Box

קירור למעבד: Noctua NH-D15

לוח אם: Gigabyte GA-X99-Ultra Gaming LGA2011-3, Intel X99, DDR4, 4xPCI-E

כונן SSD פנימי: Samsung 960 PRO M.2 MZ-V6P512BW 512GB SSD

הם יתווספו לשאר הדברים שכבר יש לי:

מארז: CoolerMaster Centurion 590

ספק כח: SeaSonic S12 Energy Plus 550W

זיכרון: G.Skill 4096 (2048x2) DDR3

כרטיס מסך: Radeon HD5850

דעתכם על המהלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע מוזר... מSSD הלכת למחשב שלם.

אוליי שווה לקנות כונן EVO 850 או אפילו 960 או גירסה שמתאימה לSATA כדי שתתאים גם למחשב הבא. למרות שנראה שזה עולה פי שתיים מה EVO 850.

השאלה מה הצרכים שלך? מה השימוש של המחשב?

אני יכול להבין שאיטיות של מחשב יכולה לשגע, אבל השאלה האם ההשקעה שלך בכלל תעשה את המחשב שלך יותר מהיר בדברים שאתה צריך בפאקטור שמצדיק את הרכישה?

עריכה: בסופו של דבר, קשה לקבל פאקטורים עצומים במחשבים. ממה שאני מבין כונן יכול לתת פאקטור מאוד גדול בהשוואה לבלי לפעולות מסויימות. מעבד לעומת זאת, לא בהכרח ייתן לך פאקטור גדול מאוד ויכול לעלות הרבה כסף. שוב, תלוי בסוג הפעולה שאתה עושה.

עריכה: האמת 4GB זה די מעט... עדיף לפחות 8.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

נשמע מוזר... מSSD הלכת למחשב שלם.

אוליי שווה לקנות כונן SSD EVO 850 או אפילו 960 או גירסה שמתאימה לSATA כדי שתתאים גם למחשב הבא. למרות שנראה שזה עולה פי שתיים מה EVO 850.

השאלה מה הצרכים שלך? מה השימוש של המחשב?

אני יכול להבין שאיטיות של מחשב יכולה לשגע, אבל השאלה האם ההשקעה שלך בכלל תעשה את המחשב שלך יותר מהיר בדברים שאתה צריך בפאקטור שמצדיק את הרכישה?

זה באמת מוזר אבל חשבתי כבר להתאים את המחשב לחומרה של היום, כמו במקרה הזה שנתקלתי במחסום שאני לא יכול לקנות את ה-960 בגלל שהלוח אם שלי לא תומך ב-M.2..

הצרכים של ה- שאני משתמש בו היה בעיקר לגיימינג אז כשקניתי אותו, תכף אני אהיה סטודנט ופחות ישתמש במחשב למטרות גיימינג אבל מהירות וחדשנות זה לפעמים טוב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה אתה מרגיש שיש במחשב שלך כיום בעיה? אתה מנסה לשפר את הביצועים במשחקים או בתוכנות אחרות? 

בתקציב הראשוני שקבעת הייתי כנראה ממליץ לך לקנות סמסונג 850 EVO ותוספת של 8 גיגה ולסגור עניין אבל עושה רושם שכבר שינית כיוון וירדת מזה. בלי להבין מה אתה מתכוון לעשות עם המחשב קשה לייעץ לך אבל ברור שהמפרט והחלקים שבחרת ממש לא משתלמים ולהוציא על החלקים האלה 6000+ שקל לא יהיה חכם. בכל מקרה אם אתה רוצה יעוץ לגבי מחשב חדש אז עדיף לפתוח שרשור בפורום המתאים ולתת שם את כל הפרטים הנדרשים.  

לגבי ה- Pcie נשמע כאילו החלטת מראש שזה מה שאתה צריך ולא ממש ברור למה, נכון שעל הנייר זה יותר מהיר אבל המחירים מאוד גבוהים ובמציאות כמעט אי-אפשר להרגיש את ההבדל בין זה לבין SATA רגיל. זה שמשהו חדש לא אומר שחייבים לקנות אותו וברוב המחשבים עדיף להשקיע את ההפרש במשהו אחר כדי לקבל שיפור גדול יותר.

לגבי החלקים הקיימים, הזכרונות הישנים שלך לא יתאימו לאף מחשב חדש וכמו ש-Sargon אמר 4 גיגה זה לא מספיק היום למחשב מודרני, המינימום המומלץ זה 8 והרבה פעמים כבר עדיף יותר. גם כרטיס המסך שלך כבר לא יחזיק משחקים חדשים אז אם יש לך כוונה לשחק גם הוא ידרוש החלפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Mejadla

טוב אז בהחלטה מהירה החלטתי כבר לקנות מחשב חדש (זה היה מהיר האמת), לקנות לוח אם חדש בשביל ה-SSD זה גם לקנות מעבד חדש, ומעבד חדש זה גם קירור חדש למעבד, ומפה זה כבר כמעט מחשב חדש. בדרך כלל המחשבים שאני קונה הם לטווח ארוך (ה-PC שאני משתמש בו עכשיו הוא מחודש מאי 2010, בדיוק 7 שנים), מה שכן אני כן ישאיר חלקים שאני יכול להשתמש בהם (כמו המארז למשל), ואז זה המחשב שיצא לי:

החלקים החדשים שאני רוצה לקנות:

מעבד: Intel Core i7 6850K 3.6Ghz 15MB L3 Cache s2011-3 - Box

קירור למעבד: Noctua NH-D15

לוח אם: Gigabyte GA-X99-Ultra Gaming LGA2011-3, Intel X99, DDR4, 4xPCI-E

כונן SSD פנימי: Samsung 960 PRO M.2 MZ-V6P512BW 512GB SSD

הם יתווספו לשאר הדברים שכבר יש לי:

מארז: CoolerMaster Centurion 590

ספק כח: SeaSonic S12 Energy Plus 550W

זיכרון: G.Skill 4096 (2048x2) DDR3

כרטיס מסך: Radeon HD5850

דעתכם על המהלך?

מאוד מיותר, אלא אם אתה מרגיש צורך לשדרג ואז, בכלל לא משתלם, כי הרכיבים שבחרת פשוט לא משתלמים, עדיף לחשוב על שילוש מבוסס .

בנוסף היום מינימום 8GB , והזיכרון שלך בכלל לא מתאים למערכות של ימינו (צריך DDR4).

אם אתה באמת מעוניין בכונן SSD , אז לך לפורום מפרטים של יתאימו לך מפרט הרבה יותר טוב.

ולנושא, לדעתי אתה בכלל לא צריך כונן מעבר לממשק SATA, מהסיבה הפשוטה - לשימוש ביתי לא תרגיש בהבדל בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע אם זה השוואה מועילה כל כך. אבל זה כמו שתשים גלגלי מאוד יקרים על אוטו שלא מגיע למהירויות כל כך גבוהות. אין לזה כל כך משמעות. גם גלגלים טובים, אבל לא מאוד יקרים יעשו את אותה העבודה.
אני פשוט מניח שהSSD היקר בחיבור M.2 מקבל משמעות רק בעומסים מאוד גדולים ומיוחדים שמחשב רגיל לא מגיע אליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודקים, יכול להיות שמהלך כזה יהיה טעות, אז בגדול מה שאעשה זה רק אשפר את הזיכרון ואקנה עם חיבור SATA3.

לגבי הזיכרון:

זו תמונה מתוך המפרט של הלוח אם, כיום מתוך 4 חיבורים בלוח מחוברים שני סטיקים שכל אחד מהם 2GB. האם כדאי כבר לקנות שניים של 4GB כל אחד? או להוסיף עוד 2 של 2GB?  או בכלל כבר לנצל את כל ה-16GB ולקנות שני סטיקים של 8GB כל אחד? תוכלו להמליץ לי על טובים?

jnhvz3fymtim.png

לגבי כונן פנימי:

זו גם תמונה מתוך המפרט של הלוח אם, הלוח אם יצא לשוק ב-2009 בדיוק שה-SATA3 יצא לשוק ולכן יש רק שני חיבורים אליו. השאלה שלי מבחינת מהירויות, ה- 850 יוכל להתחבר בלי בעיה? יש שם כוכביות קטנות שמדברות על RAID שאין לי מושג מה זה אומר, אודה למי שיוכל רק להגיד האם בכלל אפשרי לחבר את הכונן לפי הנתונים מהתמונה.

והאם אולי כדאי ללכת על דגם ה-PRO ולא על ה-EVO? 

m5jm3zdmczza.png

סליחה על החפירה חבר'ה אני כבר קרוב לסוף, תודה רבה למי שעוזר!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...