כתיבת REST API ב#C - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כתיבת REST API ב#C

baruchiro

Recommended Posts

האמת שבפעם שעברה שהתעסקתי בנושא גם כן שאלתי פה.

מאז עבר המון זמן, ועכשיו אני יודע מה אני רוצה לעשות, אבל אני קצת מבולבל.

אני עם VS2017, וכל מה שאני מבקש לעשות זה לפתוח פרויקט ריק, להוסיף לו קונטרולר ולהגדיר בו פונקציות שמגיבות לבקשות HTTP מסוימות מכתובות מסוימות.

הבעיה היא שאני מרגיש שאני ממש מתבלבל מרוב כל התחכום והאוטומציה של VS. כל המדריכים וההסברים שראיתי מציגים לי כמה ועל מה ללחוץ, אבל ללא שום הבנה מה כל דבר עושה. אין לי עניין בשיטת "זה עובד-אל תיגע".

החלון הראשון:

58fe4ac7b1d17_.thumb.PNG.d9108c6983936a2ddb152765804a5a91.PNG

אני מניח על פי התיאור מימים שאני צריך לבחור ASP.NET Web Application, כי כתוב שזה כולל Web API. אבל כבר ראיתי מאמר שדווקא אומר להתחיל עם ASP.NET , אין לי מושג למה ומה ההבדל.

אחרי שבחרתי פרויקט, והתחלתי אותו ריק (ולא Web API, כי אז הוא מתחיל עם Views ועם כל מיני התאמות שאני לא מבין) אני רוצה להוסיף קונטרולר:

58fe4c0a8b0ba_.thumb.PNG.ae73fcab1426035f67bdd406ffaa3a0d.PNG

יש לי עקרונית 2 סוגים- Web API וMVC.

מה ההבדל ביניהם?

במה עדיף להשתמש?

איפה יש מדריך שמסביר איך בונים אותם?

בסוף אני יוצא מבולבל- אני לא מצליח להבין מתי מגדירים [HttpPost] מעל פונקציה, ומתי לא מגדירים וזה כנראה עובד על פי שם הפונקציה?

איפה עושים Routing? בקונטרולר או במקום אחר?

איך מגדירים קלט לפונקצייה? האם /api/Users/id או api/Users?id={id}?

(באיזה פורמט שולחים בקשות POST ואיך משנים את הפורמט? זאת כבר שאלה מתקדמת יותר, שאני לא חושב שהיא קשורה לבלבול שלי לגבי כתיבת קונטרולר בסיסי.)

אז לסיכום- כדי לבנות קונטרולר ולהבין מה אני עושה- איזה קונטרולר לבחור, ואיפה יש מדריך טוב לזה?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...