שאלה טיפונת מורכבת בנושא כרטיס מסך מכס ועוד אשמח לתשובה!! - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה טיפונת מורכבת בנושא כרטיס מסך מכס ועוד אשמח לתשובה!!

Knowledge_Guy

Recommended Posts

שלום לכולם,
יש לי מספר שאלות, חלקן מעט מורכבות. אשמח מאוד לקבל תשובה אם יש פה חברה שיודעים/מכירים.

בכל מקרה, אני רוצה לבנות מחשב לגיימינג בעיקר, וכמובן לעבודה ולכל מה שאצטרך מהצד (פחות בעניין של עיצוב גרפי עריכת וכו' - המחשב שאבנה בתקווה יספיק לצרכיי), בתקציב של משהו כמו 5000 ש"ח. ראיתי באינטרנט מספר מופרטים מומלצים ואני פחות או יותר בוחר לפיהם. יש מספר חנויות שיכולות לעזור לי בתהליך הזמנת החלקים והבנייה עצמה של המחשב - זאת לא הבעיה. 

לאחר התעניינות והשוואה, החלטתי שאני רוצה לקנות את הכרטיס הגרפי gtx 1070 שאכן חזק מאוד, יספיק לכל צרכיי, ואף במחיר שאני יכול להרשות לעצמי בתחום התקציב. פה אני מגיע לעניין.

בישראל כפי שבטח רובכם יודעים יש מיסוי מאוד גבוה על חומרה למחשב, והפרש המחירים בין ארה"ב למשל בחומרה מסוג זה הוא של כמה מאות שקלים לפחות. לכן חשבתי, שכשקרובה שלי  - אזרחית ארה"ב באה לביקור בארץ בקרוב, אולי אוכל לבקש ממנה להביא לי כמתנה כרטיס גרפי (gpu) מאמזון למשל.

לא כל כך מצאתי תשובה עד כה אז יש לי מספר שאלות בנושא זה:
1. האם כל העניין הזה הוא חוקי? להביא חומרה כמו כרטיס גרפי מארה"ב כמתנה ? האם אפשר להסתבך עם המכס ? אני לא בעניין של הסתכנות ואני מעדיף לשלם את 500-600 השקל יותר ולהיות בטוח עם אחראיות והכל על פני צרות עם המכס. האם ניתן איכשהו להסוות את זה?
2. אם הדבר באמת אפשרי , מאיפה הכי טוב להזמין את הכרטיס הגרפי לביתה של קרובת המשפחה שלי בארה"ב? האם למשל הם זולים ואמינים? לא כל כך מכיר מאיפה האמריקאים קונים דברים כאלו אז אם מישהו מכיר ויכול להמליץ ממש אשמח. 
ראיתי שבאמזון יש את הgtx 1070 בפחות מ 400 $ וזה נשמע לי מחיר שאני יכול להשקיע באחד החלקים החשובים במחשב שאני רוצה לבנות, ביחס לתקציב שלי כמובן....
https://www.amazon.com/Gigabyte-GeFo...force+gtx+1070
3. אם כבר קרובת המשפחה שלי יכולה להביא לי את הכרטיס הגרפי, האם שווה כבר להזמין עוד כמה חלקים בהם ההפרש בין ארה"ב לארץ הוא משמעותי ושווה כבר לבקש ממנה להביא גם? ראיתי למשל שאת הcpu שאני רוצה לקנות יש באמזון ב400 שקל פחות מבארץ.
4. לניסיונכם, האם הפרש המחירים שווה את הסיכון להביא מארה"ב מבחינת אחראיות וכדומה? מישהו שעשה משהו דומה האם הכל הסתדר בסופו של דבר? האם כל החלקים עובדים טוב? אני קצת מודאג שאם תהיה בעיה כספי ילך לפח.
5. עוד דבר לא חשוב לי כל כך מבחינת מראה קייס ודברים שלא קשורים לפעולת המחשב עצמו (אקססוריז, לדים ושיט כזה) אז אם אני עושה טעות רצינית מבחינת הכרטיס gtx 1070 מבחינה מעשית ותקציבית אשמח אם תתקנו אותי כי בכל זאת אני די חדש לתחום. ראיתי הרבה המלצות עליו בטווח התקציבים הזה.

אשמח לקבל תשובה לכל אחד מהשאלות בנפרד שיהיה נוח לקרוא ^-^

/////////////////////

נ.ב: איזה אחד מכרטיסי gtx 1070 הכי מומלץ? ראיתי שאנשים אוהבים את הmsi למרות שהוא איזה 20 דולר יותר...
////////////////////////////////////

תודה רבה מראש לעוזרים D:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתכנן להביא מחו"ל כרטיס כזה שהוא בכלל לא זול, אז מבחינת אחריות רק נותנת באופן בינלאומי. (צריך לפתוח כרטיס לקוח באתר שלהם להעלות חשבונית/קבלה).

אמזון היא החברה האמינה ביותר בעולם וכמעט שאין להם תחרות מבחינת מחירים ושירות.

הכרטיס הזה למשל עולה פחות מ-1500 ש"ח, כאשר בארץ מחירו סביב ה-2200 ש"ח. מבחינת המכס זה סיכון, אי אפשר לדעת מה יתפס ומה לא. אפשר למצוא בארץ GTX 1070 בסביבות 1800 ש"ח אם לא מתאפשר לך להזמין מחו"ל.

לגבי אם הכרטיס מתאים לך או לא, זה כבר תלוי במשחקים שאתה רוצה וברזולוציות/הגדרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של User_Name

אם אתה מתכנן להביא מחו"ל כרטיס כזה שהוא בכלל לא זול, אז מבחינת אחריות רק EVGA נותנת באופן בינלאומי. (צריך לפתוח כרטיס לקוח באתר שלהם להעלות חשבונית/קבלה).

אמזון היא החברה האמינה ביותר בעולם וכמעט שאין להם תחרות מבחינת מחירים ושירות.

הכרטיס הזה למשל עולה פחות מ-1500 ש"ח, כאשר בארץ מחירו סביב ה-2200 ש"ח. מבחינת המכס זה סיכון, אי אפשר לדעת מה יתפס ומה לא. אפשר למצוא בארץ GTX 1070 בסביבות 1800 ש"ח אם לא מתאפשר לך להזמין מחו"ל.

לגבי אם הכרטיס מתאים לך או לא, זה כבר תלוי במשחקים שאתה רוצה וברזולוציות/הגדרות.

אוקיי, והאם אפשר למשל להוציא את הכרטיס מסך מהאריזה ולהגיד שזה לשימוש אישי אם שואלים במכס? אי פעם עשית משהו דומה עם כרטיס מסך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במכס לא כאלה מטומטמים, מי נוסע לבקר קרובים עם חומרה לשימוש אישי? אבל יכול להיות שתיירים פחות על הכוונת.

באופן אישי עשיתי את זה, אפילו לא הוצאתי מהאריזה, זה היה בתיק גב. אבל חזרתי בשבת בבוקר או ערב חג, למזלי היה ריק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול יש פטור עד $200 לכל אחד שבא מחו"ל על מוצרים כאלו. אחרת צריך לשלם 17% מע"מ על חלקי מחשב שמביאים. לא ניתן לצרף מספר אנשים לפטור על מוצר אחד גדול.

אם נתפסים לאחר שעוברים במסלול הירוק, אז הקנס הרבה יותר גדול.

אם לא יהיה אף אחד לגבות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...