Xonar Essense ST - באיזה חיבור להישתמש? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Xonar Essense ST - באיזה חיבור להישתמש?

Demagh

Recommended Posts

היי,

חבר הביא לי את הכרטיס קול הישן שלו - Essense ST - ואני קצת מבולבל.

הוא השתמש בו בשביל יציאת האוזניות המוגברת שלו, אבל אני רוצה להשתמש בו בשביל - Microlab C9.

עכשיו, אם אני מחבר ליציאת ה-SPDIF האופטית, זה אומר שהסאונד עובד כמו שהוא לרמקולים, ולא מתבצע שום עיבוד בכרטיס?

לפי מה שקראתי בגוגל, היציאה הזו היא pass through בלבד, וזה עוקף את כל ה-DACים שבכרטיס.

אז, עדיף לחבר את הרמקולים ל-RCA - או ליציאת האוזניות?

מה עדיף לסרטים ומה עדיף למוסיקה?

יש הגדרות מסויימות שצריך להגדיר...? (יש המון אופציות בתוכנה של כרטיס הקול.. בינתיים הכל על דיפולט :) )

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקבצים שלך שמורים באופן דיגיטאלי (0 ו1)

המוזיקה מנוגנת בסוף כסיגנל אנלוגי (מתחים משתנים)

איפושהו בדרך, משהו צריך להמיר את ה0 ו 1 האלו לסינגל אנלוגי.

ההמרה יכולה להתבצע בכרטיס הקול שלך (בעצם, כרטיס קול זה סה"כ יחידה שממירה אות דיגיטאלי לאנלוגי, מה שנקרא DAC) או ברמקולים שלך (אם יש להם DAC מובנה, מה שכנראה יש להם).

השאלה שאתה צריך לשאול את עצמך היא, איזה DAC יותר איכותי אצלך, זה של כרטיס הקול או זה שבתוך הרמקולים?

כדי לבדוק אתה צריך להשוות (נתונים טכניים לא מספיקים כי המון מהיכולת של הDAC היא איך בונים את הלוח, איך מספקים לו חשמל וכו') אחד מול אחד.

פעם ראשונה, חבר את הרמקולים ליציאת האודיו האנלוגי בכרטיס הקול שלך (דרך כבל RCA או מיני PL) - זה אומר שהכרטיס עושה את ההמרה והרמקול רק מגביר. פעם שניה, חבר כבל אופטי ליציאה של כרטיס הקול ודחוף אותו לרמקולים. עכשיו ההמרה וההגברה מתבצעות בתוך הרמקול.

מה שנשמע לך יותר טוב, עם זה תשאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שאלה פשוטה.

בשביל "לפתוח" DTS אתה צריך צ'יפ שמקודד אותו חזרה לערוצים נפרדים ואז עושה את ההמרה לאנלוג + הגברה. דברים כאלה אפשר למצוא בעיקר בסאטפים וברסיברים של סראונד כי DTS הוא פורמט אודיו רב ערוצי שממוקסס תמיד עם המון דגש על הסנטר (שאין לך).

אפשר אמנם לקודד DTS בסטריאו אבל שוב, תצטרך צ'יפ בתוך הרמקול וסביר להניח שאין אותו שם.

לדעתי תן לכרטיס לעשות את ההמרה (כמו שחשבת קודם) ולרמקול להיות "טיפש" ולהגביר את מה שהוא מקבל מהכרטיס.

וסתם הרחבה לידע כללי: כן. כדי לשמוע סינגל רב ערוצי דיגיטלי חובה להעביר אותו באופן דיגיטלי עד הפרוססור שיפתח אותו לערוצים נפרדים וימיר אותם לסיגנל אנלוגי. בדר"כ האות עובר על הHDMI ביחד עם הוידאו אבל ניתן להעביר 5.1 ערוצים גם על כבל דיגיטלי (אופטי או קואקסלי). זה לא יעבוד בפורמטים החדשים כמו DTS-HD ודולבי Atmos אבל זה עובד עם סראונד בסיסי (DD או DTS)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...