windows 10 not get to dignostics - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

windows 10 not get to dignostics

Rami0786

Recommended Posts

שלום לכולם..

ראשית אני לא בטוח שזה המקום הנכון לשאלות הבאה.. 

אז ככה.. יש לי מחשב נייח עם כונן (ssd - evo 850 240GB ) שאני חושש שהוא נפגם וגם אני לא מצליח לעשת boot למחשב..

אז ניתקתי אותו וחיברתי אותו למחשב נייח אחר (גם שלי), כל עלייה של ווינדוז 10 הוא עושה אבחון ותיקון תקלות להארדיסק..

אני רואה את ההארדיסק ב"מחשב שלי" אך אני לא יכול לגשת אליו...

אז מה שנסיתי לעשות זה להיכנס לסייף מוד עם CMD בכדי לנסות להציל DATA אך כאשר אני לוחץ (לחיצה ממושכת) על SHIFT וריסט הווינדוז נכנס למין תהליך ארוך של אתחול מחדש 

(העיגול המסתובב הזה עם המילה RESTARTING) ואז אני מקבל מסך שחור, אך המחשב לא באמת נכבה ושום דבר לא קורה...

ודבר נוסף שניסיתי לעשות זה לפתוח את ה-CMD כמנהל מערכת ורשמתי DISKPART בתקווה שאוכל לרשום LIST DISK או משהו כזה.. אך מהרגע שאני לוחץ אינטר (DISKPART) ה-CMD סוג של נתקע...

והשאלה שלי היא כזו: האם יש כלים/תוכנות שאוכל בעזרתם לעשות אבחון להארדיסק?

למה ההארדיסק משפיע ככה על הוונדוז הרי הוא לא ההארדיסק הרשי?!!

והאם יש סיכוי ולו קלוש שאוכל לגשת לזיכרון של ההארדיסק (משהו שאני אוכל לעשות, לא מעבדות וכו...)

אם באמת ההארדיסק נפגם, מאחר וזה אני מבין שהדאטא הלכה קפוט... תודה מראש לכל העוזרים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

הדאטה לא הלכה קאפוט, אבל לך במשתמש ביתי לא ממש יש מה לעשות.

כל התעסקות עם הכונן רק תחמיר את המצב עד שבאמת הכל יילך קאפוט.

נו. אתה לבד יודע מה הפתרון. ורק אתה יודע אם זה משתלם לך או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי.... אחרי כמה שעות של עבודה, ניסוי ותהיה (מלפני שהעליתי את הפוסט עד עכשיו...)

הגעתי לפתרון, אני אשתף למקרה שמישהו יתקל בבעיה עם כונן שעושה שטויות ומעוניין לנסות להציל את המידע..

לפני הצגת הפתרון שהגעתי אליו אני אפרט על מה ברגע זה מחובר לי למחשב:

SSD 120GB שעליו מותקנת מערכת ההפעלה (Windows 10 64bit) 

HDD 1TB לכל השטויות שלא קשורות למערכת ההפעלה והתוכנות

SSD 120GB - הבעייתי לכאורה.

הורדתי תוכנה (חינמית) בשם EaseUS Partion Master והתקנתי אותה, אחת מהפונקציות של התוכנה היא לחלק הארדיסק למחיצות (PARTIONS) אז יצרתי מחיצה חדשה בהארדיסק של הטירה בגודל 150GB שהיא יותר גדולה מה- התקול לכארורה, אך לא אתחלתי אותה (הזיכרון של המחיצה החדשה מוגדר כ-allocated, אני חושב שהמשמעות זה לא מוגדר או לא מאותחל)

לאחר מכן דרך אותה תוכנה בצעתי העתקה של ה- לתוך המחיצה החדשה שייצרתי, לאחר מכן לחיצה על בצע לקח משהו כמו שעתיים וואללא... יש לי העתק מושלם של ה- שאני יכול לגשת לזיכרון שלו... הצלתי את ה-DATA :)

הדבר הבא שאני מתכנן לעשות זה התקנת מערכת ההפעלה מחדש על אותו SSD (מחר... ליתר דיוק היום יותר מאוחר) אם ההתקנה החדשה תעבור בשלום אז ה-SSD לא תקין ואין לי מושג מה הייתה הבעיה שלו, אם לא, אז הצלתי את הדאטא שהייתה עליו 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד שלא התייאשת. אני גם הצלתי מידע מהארדיסק(קצת יותר ישן - בן 8-9) לא מזמן. 

זה תחום שלפעמים מצליח ולפעמים לא כ"כ. (לפחות אצלי) מקווה שתציל אותו, אחלה יש לי גם כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...