GALAXY S5 SM G900F הגדלת נפח איחסון פנימי בשימוש SD על אנדרואיד 6.0.1 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

GALAXY S5 SM G900F הגדלת נפח איחסון פנימי בשימוש SD על אנדרואיד 6.0.1

odedyac

Recommended Posts

GALAXY S5 SM G900F הגדלת נפח איחסון פנימי בשימוש SD על 6.0.1

שלום לכולם.
במדריך הזה אני אדריך אתכם איך להגדיל את נפח האיכון הפנימי של מכשיר ה S5 SM G900F.
דגם ה S5 מגיע בשני נפחים, 16GB או 32GB ואם יש לכם 16GB אז אתם מכירים את הנושא שנפח האיכסון מתמלא ואתם נדרשים להסיר תוכנות ולפנות מקום.
באנדרואיד 6.0.0, הייתה אפשרות לפרמט את כרטיס ה מיקרו SD בתור "אכסון פנימי", וכל המערכת הייתה מזהה שיש לכם יותר נפח אכסון.
אולם באנדרואיד 6.0.1 , בטלה את האופציה הזו. _ (לדעתי זה הכל קשור לכסף, למה לי לרכוש מכשיר 32GB אם אני יכול להגדיל את 16GB?)
אני אישית ניסיתי לחפש את מערכת 6.0.0 למערך הישראלי שלנו אבל לא מצאתי כי לא קיים.

כמה הערות לפני שנתחיל:

* ניסיתי המון והמון שיטות פרמוט ועוד כל מיני שאר ירקות שלא הניבו תוצאות בכלל!
רק תוכנה אחת הצליחה, התוכנה ROOT ESSENTIALS.
יש גם את XPOSE FRAMEWORK אבל ויתרתי עליה כשהיא נתקעה לי בהתקנת קובץ שמתאים לARM V7.
התוכנה ROOT ESSENTIALS לא תבקש מיכם להתעסק בדברים מסוכנים!!!

* רצוי מאד שתצטיידו בכרטיס SD עם מהירות גבוהה, מהניסיון שלי UHS-I ומעלה (היו משחקים כגון IMPLOSION שקרסו על CLASS10 SD)

* רצוי מאד שהמכשיר יהיה נקי מפעולות של אפליקיות אחרות כגון LINK2SD או APP2SD וכו'. _ (לאחר העבודה שלנו לא תצטרכו אתם יותר)

* חשוב מאד שהמכיר שלכם יהיה כבר במצב פתוח, הכוונה ל ROOT _ (שמאפשר לכם גישה לכל הפינות החשוכות של מערכת ההפעלה ולמעשה "מרשה" לנו לעשות מה שאנחנו רוצים)

* יש חלק במדריך בו אנחנו נדרש להתקין קובץ PLUGIN דרך התוכנה שנשתמש בה, אולם, הדרישה להתקין את הקובץ מגיעה רק לאחר שפירמטנו פעם אחת ובטלנו את הפירמוט לאחר הפעם הראשונה. (אז למי שייתהה מדוע אני מפרמטים אח"כ מבטלים את הפעולה)

***חשוב מאד:***

לאחר סיום הפעולה, הנפח מכרטיס ה SD, שהומר בתור אכסון פנימי, לעולם לא יהיה נגיש ממכשיר אחר או מהמחשב! אלא אך ורק מהמכשיר שלכם!!!!!
המחשב לא יזהה אותו והוא לא יהיה שמיש.
אנחנו נמיר רק 50% מתוך ה 64GB וכך יהיו לנו:

16 + 32 = 48GB בתור אכסון פנימי
32GB בתור אכסון חיצוני .

אם נחבר למחשב נראה רק 16GB בתור פנימי + 32GB בתור חיצוני/

אבל אם נסתכל על לשונית האכסון במכשיר הנייד נראה כך:
16GB בתור אכון פנימי
32GB בתור אכסון חיצוני נייד
32GB שנקראים בפשטות "SD CARD" _ (ואלו הם 32GB שהפכו לאכסון פנימי ולא יזוהו על שום מכשיר אחר)

נתחיל....?

אני משתמש בכרטיס מיקרו SD של בנפח 64GB והכרטיס הוא UHS-I
הנה כאן: https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=14287
כמובן שאם יש באפשרותכים להשיג UHS-II או UHS-III זה הרבה יותר טוב.

¯\(ツ)/¯

לדאוג שכרטיס ה SD כבר נמצא במכשיר.
אני העדפתי הכל חדש ולהתחיל מהתחלה בכדי שלא יהיו מצבים של התנגשויות, אז התקנתי את מערכת ההפעלה מחדש ולאחר מכן במצב של RECOVERY MOD , בצעתי WIPE CACH וגם שחזור הגדרות יצרן שזה אומר FACTORY RESET.
מכאן תוכלו להוריד את המערכת המקורית הישראלית למכשיר GALAXY S5 SM G900F
http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G900F/
או כאן:
http://samsung-updates.com/device/?id=SM-G900F
זכרו בכדי למצוא את המערכת של המפעילה שלכם יש להזין את הארץ (ישראל) , או באתר של (הלינק השני שנתתי) ע"י חיפוש אותיות הקוד:
CEL = סלקום
PTR = אורנג' פרטנר
PCL = פלאפון
ויש גם את ILO שאני לא זוכר מי
הנה מדריך בעברית שמצאתי:
http://easycaptures.com/fs/uploaded/1112/5749507586.png

¯\(ツ)/¯

לאחר ההתקנה של מכרת ההפעלה, תנו למערכת לעדכן את כל מה שצריך ועדין אל תסירו או תעצרו את האפליקציות המיותרות בעינייכם.
עכשיו יהיה עליכם לבצע ROOT למכשיר.
המדריך הכי טוב הכי יעיל, הכי בטוח (והכי פשוט וברור) נמצא כאן :
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2696908
אז בצעו ROOT למכשיר ה S5 SM G900F שלכם

¯\(ツ)/¯

1). לאחר שעשינו ROOT, נלך לחנות של ונוריד את האפליקציה ROOT ESSENTIALS , נתקין אותה ונריץ אותה בפעם הראשונה (אולי נתבקש לתת לה הרשאות ROOT ואולי היא תקבל אוטמטית הרשאה, וזה ילווה בהודעה שההרשאה התקבלה)

2). בתוכנה ניגש ללשונית "STORAGE" (נחליק שמאלה פעם אחת), ונבחר בלשונית "ADOPTABLE STORAGE" ונקליק על "ADOPT"
נתבקש לאשר את הפעולה ע"י הקשת קוד של 4 ספרות (שהתוכנה תספק כמובן).

3). עכשיו אתם תתבקשו להגדיר כמה "%" אחוז מכרטיס הSD אתם רוצים להמיר לאכסון פנימי, אז בפעם הראשונה הזו תבחרו בכל 100% והפרמוט יתחיל!!! _ בסוף הפירמוט לבצע RESET

4). לאחר הRESET לחזור שוב על שלב 2, אבל במקום ADOPT, תבחרו הפעם לבטל את הפעולה ב "REVERT"

5). לאחר שהקשתם REVERT והפרמוט הסתיים, התוכנה תודיע לכם שיש צורך להוריד קובץ PLUGIN ולהתקין אותו, היא תיתן לכם כפתור DOWNLOAD אז תקליקו עליו ותורידו את הקובץ _ (שישב בתקיית הDOWNLOAD באכסון הפמנימי)
[הערה]
היא תציע לכם גם לבצע BACKUP, אני ויתרתי על זה בכל פעם והכל בסדר, אז לטעמי ה BACKUP מיותר (תמיד אפשר לפרמט הכל מחדש)

6). לאחר שהורדתם בצעו שוב RESET

***עכשיו זה שלב חשוב:***

7). גשו שוב לתוכנה, ובלשונית הTOOLS האדומה תבחרו בלשונית "FLASHER", אח"כ בלשונית "FLASH ZIP FILE" ותנווטו לקובץ שהורדתם (בתקיית DOWNLOAD באכסון פנימי) ותתקניו אותו

8). שוב פעם RESTART

9). עכשיו אתם יכולים לגשת ללשונית STORAGE בתוכנה ROOT ESSENTIALS ולפרמט את הSD שלכם "ADOPT" (שלב 2)
הפעם תפרמטו אותו 50% , כך תהיה לכם אופציה גם להעביר קבצים דרך המחשב או כל מכשיר אחר.

ועכשיו לחלק הכי חשוב בכל המדריך:

10). ללא עזרה והתקנה של שום תוכנה, תסירו מה שאתם לא רוצים (למשל אני מסיר את כל המוסיקה והמשחקים של , עוצר את גוגל+ ואת HANGOUTS וכו), או תעצרו את האפפ'ס שאתם לא רוצים, תתקינו את התוכנות והמשחקים שאתם רוצים. (להתקין הכל בנתיב ברירת המחדל הרגילה של המכשיר)

11). לאחר ההתקנות וההסרות, גשו שוב לתוכנה ROOT ESSENTIALS , וגשו שוב ללשונית STORAGE, ותבחרו בלשונית "MIGRATE DATA".

12). כשתקישו על MIGRATE DATA תגיעו למסך האכסון של המכשיר. זוכרים בהערות שלי מה צריך להיות לכם?
אני אזכיר:
16GB בתור אכון פנימי
32GB בתור אכסון חיצוני נייד
32GB שנקראים בפשטות "SD CARD" _ (ואלו הם 32GB שהפכו לאכסון פנימי ולא יזוהו על שום מכשיר אחר)
אז אתם בוחרים את 32GB שנקראים "SD CARD" והם למעשה כבר בתור אכסון פנימי!!!!!
לאחר שבחרתם ב SD CARD, אתם הולכים להגדרות (אלו השלוש נקודות למעלה, להקיש על שלוש הנקודות ותפריט ההגדרות יפתח.
בתפריט ההגדרות שנפתח יש להקליק על "MIGRATE DATA".
המכשיר יודיע לכם שהוא עומד להעביר חומר לSD CARD וזה עשוי לקחת כמה דקות, אז תאשרו לו ותנו לו לעשות את מה שהוא יודע!
בסוף התהליך תסתכלו על 16GB הפנימי ותראו שירד משם הכמות, ועכשיו הכמות הזו הלכה ל SD CARD (שהפך ךלהיות הפנמי!!
תהנו!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...