מחשב נייד מתאים לתכנות- שאלון - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד מתאים לתכנות- שאלון

baruchiro

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי? - 3500

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?- לנסות לחסוך

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?- 500

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? תכנות

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). Visual Studio, Studio, Eclipse

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?- כרטיס מסך

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? אין צורך במערכת הפעלה

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.- לא

9. מתי מתוכננת קניית המחשב?- בקרוב.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?- לא מאסיבי. על פי המלצתכם.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

מחשב לתכנות, לא מחפש שיהיו בו דברים לא רלוונטיים לנושא, כמו כרטיס מסך וכד'.

אני לא יודע אם לקחת i5, i7, דור 6 או דור 7.

וכן כמה , איזה דור, איזה קצב וכו'.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר במחשב , אז אי אפשר לתת מפרט מותאם אישית - אתה תצטרך לחפש מחשב שעונה לצרכים שלך (באתרים של אייבורי וקייאספי יש פילטרים בצד, תשתמש בהם).

מבחינת רכיבים - 

i7 אמור להיות מעולה לצרכים שלך, אבל אל תשלול גם i5 חזק במידה ותרצה לחסוך.

זכרון - לא הייתי לוקח פחות מ8, עם עדיפות ל-16. אם אתה מתכוון להריץ תכניות כבדות ו/או לפתוח כמה טאבים בכרום - כדאי שיהיה לך מספיק .

דיסק - זה מדהים, כותב וקורא מדהים, וגורם לתוכנות ולמערכת הפעלה לעלות ממש מהר, אבל שים לא שאתה ממש לא חייב את זה. מעבר לזמני טעינה והעתקת קבצים מפה לשם - אין לזה שום משמעות רצינית. תשקול את זה אם תרצה לחסוך עוד.

מצטער שאני לא יכול להיות יותר ספציפי מזה, כנס לאתר של אייבורי/KSP ואני בטוח שתסתדר.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעולה, זה מה שרציתי לשמוע. אני כמובן אחפש פי הקריטריונים.

רק אם מישהו יכול להרחיב בעניין המעבדים, אני אשמח.

אני יודע לקחת i5 או i7, אבל השאלה היא עד כמה זה חשוב לקחת דור 7 על פני דור 6, לטווח הארוך.

או מה צריך לשים לב במהירות המעבד?

בסופו של דבר אני אסנן מחשבים על פי הקריטריונים, ואני ארצה לדעת האם במקרה של הפרש 200 שח בין i5 לi7 עדיף לי כבר לקחת i7, וכד'. ז"א, כמה משמעותי כל דבר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן כללי - אתה רוצה לקחת מעבד מהדור האחרון, כמה שיותר מהיר. ב99% מהמקרים מעבד עם מספר סדרה גבוה יותר, הוא טוב יותר (למשל 6600 פחות טוב מ6700)

https://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html
תשתמש באתר הזה כדי להחליט בעצמך האם ההפרש שווה, המספרים שם כמובן לא אמורים להגיד לך הרבה, אלא רק לתת לך כיוון כללי.

אתה יכול גם לחפש i7-XXXX vs i5-YYYY אם תרצה להשוות בין דגם אחד לשני, ואז בתוצאות הראשונות תמצא אתרים שמציגים מדדים נוספים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסוף קניתי ideapad 700.

מעבד i7-6700HQ, שמתברר שגם האותיות HQ בסוף אומרות המון.

8GB , HDD.

אז המחשב חזק אבל איטי בגלל הכונן הקשיח.

בתכנון שלי לקחת את הssd מהמחשב הישן ולהוסיף עוד 8GB .

אם הייתי יודע שלנובו הם סוג של ולא מסכימים שיפתחו להם את הפנים (אפילו הסוללה לא מתנתקת) אולי הייתי שוקל שוב.

עוד לא בדקתי לעומק את תהליך החלפת הכונן והוספת הזכרון, יכול להיות שזה לא ממש נורא..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...