מבקש מפרט לנייח ללא ציוד היקפי עד 3K לצפיה בסרטים ושימוש משרדי - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש מפרט לנייח ללא ציוד היקפי עד 3K לצפיה בסרטים ושימוש משרדי

DocHemulin

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי?3000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? עדיף לחסוך

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? קצת.

2. השימוש העיקרי יהיה צפיה בסרטים ברזולוציה של 2560x1440(זו הרזולוציה של המסך), בנוסף גלישה ושימוש בתוכנות

אין שום שימוש במשחקי מחשב.

3. אין צורך בציוד היקפי.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?לא . 

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? עדיף שיהיה שקט כמה שניתן אז מניח 8.

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא מתוכנן OC.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? לא אך נמצא באזור ירושלים ורחובות.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? המחשב הנוכחי התחיל לקרטע אז עדיף מוקדם מאשר מאוחר.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). כן , אני מחבר את המחשב לרמקולים מוגברים של חברת TASCAM מסוג VL-A5. במחשב הנוכחי יש לי רעש סטטי (שלצערי כבר התרגלתי אליו) ואני חושב שזה בגלל שאין לי כרטיס קול ייעודי לרמקולים. אשמח לדעת אם אצטרך לקנות גם כרטיס קול מיוחד לצורך העניין.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? בגדול לא .

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:  המחשב הנוכחי שלי החזיק 7 שנים וחשוב לי שגם הבא יהיה אמין, האם אני צריך ללכת על מחשב מותג בשביל האמינות?

חשוב לי שהמחשב יעבוד מהר גם בריבוי חלונות בדפדפן לצד עבודה בוורד אך לא ברור לי האם בשביל התענוג אצטרך . כלומר האם הSSD יתבטא בעיקר באיתחול מהיר של המחשב או שארגיש זאת גם בשימושים שצוינו באופן שיצדיק את המחיר?   האם מעבד i5 עם רגיל יספק לי מהירות גבוהה יותר בשימושים שצוינו ביחס לI3 עם SSD?

תודה לעוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של DocHemulin

תודה. רציתי רק לדעת למה אני צריך 16gb RAM ו\או I5?  כלומר במה יתבטא 8gb RAM על I5 או 16gb RAM על I3 או 8 על I3 לצרכים שציינתי?

פשוט אם התקציב שלך 3000 רציתי שיהיה לך מחשב שיחזיק לאורך זמן אפשר להוריד לi3 ו8 גיגה אבל אז אתה מסתכן בשדרוג עתידי אני ממליץ לך לקנות מהמפרט שציינתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, חבל שלא ציינת בתגובה הראשונה בגילוי נאות שאתה מתפרנס מההמלצה, אין לי בעיה עם זה כמובן אבל זה משהו שחשוב לדעת. האם לא תרצה לדעת שהרופא שנותן לך תרופה מקבל כסף מחברת התרופות על כל תרופה שמוכר בלי קשר ליעילותה? 

שנית, כתבתי בסעיף השני שאני מעדיף לחסוך. כתבתי עד 3000 כי לא ידעתי האם תקציב נמוך יותר יתאים לצרכי. 

שלישית, אם כבר שדרוג עתידי, בלוח אם שסיפקת יש יציאת DVI בלבד ולא HDMI אז למיטב ידיעתי זה לא יספיק לצפיה בסרטי אם לא ארכוש כרטיס מסך מתאים. אז למה לי לשדרג את המעבד והזיכרון אם ממילא הצרכים העתידיים שלי לא יהיו משחקים כפי שכתבתי במפורש? יותר יתאים לצרכי מעבד I3  וזיכרון 8 עם כרטיס מסך ייעודי כדי "להימנע משדרוג עתידי" כמו שציינת.

כמו כן אין שום התייחסות לבעיית הsound שכתבתי, זה בסדר לא לדעת אבל לפחות היה נחמד אם היית מציין. 

בשורה התחתונה, כתבתי שאילתא בפורום כי חיפשתי דעת מומחים , לצערי קיבלתי הצעה שלא תואמת את צרכי ממשווק של חנות שלא הזדהה ככזה. הרי הייתי יכול פשוט להתקשר לחנות ולשאול אם זה מה שהייתי מחפש.  מאכזב שאין חובה לציין לצד שם המשתמש אם הוא "מטעם משווק" כלשהוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...