חומר ללימוד CISQO - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חומר ללימוד CISQO

oz25

Recommended Posts

אהלן חברים

אני כרגע לומד למבחן פנימי של סיסקו במכללה בה אני לומד ואנחנו כרגע עובדים עם הסימולטור של סיסקו - Cisqo Packet Trace 

אשמח אם תוכלו לתת לי מקורות מידע בשפה פשוטה להבנה שמהם אוכל ללמוד כי אני פשוט מאבד את עצמי בחומר הזה. אם הם בווידאו מה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי חייב :D

Sisqo.jpg

מאיפה הבאת הQ פה? :)

ועכשיו ברצינות - איפה אתה מחפש לשפר את הלמידה? אני אומנם למדתי את הדרעק הזה לפני שמונה שנים, אבל כל החומר שם (net academy) היה מאוד ברור ומסודר.

היום יש לך גם את GNS3 שמאוד התקדם מבחינת היכולות שלו ומליון קבצי PDF עם מדריכים ותרגילים שאתה יכול לעשות בזמנך החופשי.

אתה חייב גם גם לתרגל את הנושאים האלו בחיים שמחוץ לקורס, אחרת זה לא שווה כלום. אם אתה מאבד את עצמך, אז יכול להיות שההסמכה הזאת היא לא משהו שאתה באמת צריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של multicore

הייתי חייב :D

Sisqo.jpg

מאיפה הבאת הQ פה? :)

ועכשיו ברצינות - איפה אתה מחפש לשפר את הלמידה? אני אומנם למדתי את הדרעק הזה לפני שמונה שנים, אבל כל החומר שם (net academy) היה מאוד ברור ומסודר.

היום יש לך גם את GNS3 שמאוד התקדם מבחינת היכולות שלו ומליון קבצי PDF עם מדריכים ותרגילים שאתה יכול לעשות בזמנך החופשי.

אתה חייב גם גם לתרגל את הנושאים האלו בחיים שמחוץ לקורס, אחרת זה לא שווה כלום. אם אתה מאבד את עצמך, אז יכול להיות שההסמכה הזאת היא לא משהו שאתה באמת צריך.

לפי שמיעה 

אולי סרטוני מיוטיוב, בלוגים, פורומים עם הסברים.

מה זה GNS3 ? מהיכן אני יכול למצוא להביא את קבצי ה-PDF הללו ?

ושוב כמו שאמרתי אני לא עושה את ההסמכה החיצונית של סיסקו אלא אני עושה מבחן פנימי של המכללה שאני עובר ומבין את הנושא.

יש אצלי במכללה אנשים שרוצים לעשות את המבחן החיצוני למרות שבעיקרון חסרים להם עוד 40 שעות לימוד כדי להיות רשאים לעשות את המבחן של סיסקו.

אגב משהו שמעניין אותי - אם אני עושה את ההסמכה של סיסקו בנוסף להסמכה של מנהל שכבר יש לי, האם זה מבדל אותי ביציאה לשוק העבודה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, תראה איזה קסם:

1eB0t3g.png

איזה נסיון מקצועי יש לך במחשבים? כל הלימודים האלו לא שווים כלום בלי עבודה מעשית.

כדי לגשת למבחנים של הסמכה X מחברה Y לא חייבים שעות לימוד. אפשר ללמוד לבד ופשוט לגשת ישירות.

אבל כל ההסמכות האלו לא שוות כלום בלי ניסיון מקצועי ולרוב חשובות רק לחברות שיש להן יחסים עסקיים עם אותה חברה שמספקת הסמכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של multicore

היי, תראה איזה קסם:

1eB0t3g.png

איזה נסיון מקצועי יש לך במחשבים? כל הלימודים האלו לא שווים כלום בלי עבודה מעשית.

כדי לגשת למבחנים של הסמכה X מחברה Y לא חייבים שעות לימוד. אפשר ללמוד לבד ופשוט לגשת ישירות.

אבל כל ההסמכות האלו לא שוות כלום בלי ניסיון מקצועי ולרוב חשובות רק לחברות שיש להן יחסים עסקיים עם אותה חברה שמספקת הסמכה.

אין לי, ברור שהם לא שווים כלום ולמען האמת כל הקורס הזה לא הבנתי כלום.

לכן אני סומך על זה שאגיע למקום עבודה שאוכל לבנות את עצמי בו ושאוכל לקבל ניסיון ב"שטח".

כרגע אני רק רוצה להבין את הבייסיקס של הסיסקו - טראנקינג, OSPF, "רגליים", "תת רגליים", סוויצ'ים, ראוטרים, מחשבים, כבלים

כדי שזה יתרום לידע בתחום וכדי שאוכל לעבור את המבחן שיהיה לי אחרי החופשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחלת הפוך. היית צריך להתחיל לעבוד ותוך כדי עבודה ללמוד את החומר התיאורטי.

זה ברור שבן אדם שמעולם לא נגע ברשת ארגונית לא יבין את הרעיון מאחורי VLAN או subnet. גם בתחומים אחרים שמלמדים אותך במגרת הקורס הזה אין יותר מדי משמעות ללא תרגול במעבדות ויישום של הידע הזה לצרכים אמיתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של multicore

זה ברור שבן אדם שמעולם לא נגע ברשת ארגונית לא יבין את הרעיון מאחורי VLAN או subnet. גם בתחומים אחרים שמלמדים אותך במגרת הקורס הזה אין יותר מדי משמעות ללא תרגול במעבדות ויישום של הידע הזה לצרכים אמיתיים.

צודק בהחלט, הבעיה שככל שהתקדמנו בחומר ה-GAP שנוצר לי בהבנה של החומר נהיה יותר גדול.

עכשיו אני מגיע למצב שאני צריך לחשב או מחשבים לסאבנט ואני מתחיל להתבלבל.

רגב הורדתי את מה שהצעת וזה לא נראה כמו משהו שיכול לעזור לי. אתה מכיר את ה-Packet Tracer של סיסקו ? אפשר ללמוד דרכו עם הסברים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם האנגלית שלך ברמה טובה, הדרך הטובה ביותר לדעתי להבין את הנושאים הללו היא דרך ספרים (תחפש בגוגל לדוגמא Cisco CCNA Official Cert Guide), החיסרון העיקרי הוא הזמן שלוקח לסיים אותם.

דרך נוספת טובה לא פחות בתחום הרשתות היא קורסי של CBT Nuggets (גם פה תצטרך אנגלית ברמה טובה), הסרטונים יעזרו לך ללמוד קונספט (רעיון חדש, מושג) ולאו דווקא ירדו לעומק הפרוטוקול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של kolxxx

אם האנגלית שלך ברמה טובה, הדרך הטובה ביותר לדעתי להבין את הנושאים הללו היא דרך ספרים (תחפש בגוגל לדוגמא Cisco CCNA Official Cert Guide), החיסרון העיקרי הוא הזמן שלוקח לסיים אותם.

דרך נוספת טובה לא פחות בתחום הרשתות היא קורסי וידאו של CBT Nuggets (גם פה תצטרך אנגלית ברמה טובה), הסרטונים יעזרו לך ללמוד קונספט (רעיון חדש, מושג) ולאו דווקא ירדו לעומק הפרוטוקול.

הורדתי את התכנה שדובר עליה כאן וראיתי שצריך לעבוד עם מכונות וירטואליות בשיתוף עם התכנה אז ויתרתי עליה.

הורדתי את Cisco Packet Tracer שגם בלימודים אנחנו עובדים איתה וגם במבחן שיהיה לי אני אעבוד איתה אז נראה לי שעדיף יהיה לי לתרגל איתה.

האנגלית שלי ברמה טובה אבל אני צריך שההסברים יהיו כמה שיותר פשוטים מבלי להביא כמה שיותר מונחים מקצועיים אלא פשוט להסביר בשפה פשוטה, כשאני מבין את הרעיון אני יכול להבין את מהות הכלי שאני משתמש בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לך על סרטונים של CBT Nuggets, אבל אל תפחד ממונחים מקצועיים (אחרת בשביל מה אתה מוציא כסף על קורס וזמן על לימודים אם לא כדי להיות מקצועי?).

"התוכנה" שדובר עליה זה אמולטור מבוסס Dynamips שנקראת GNS 3.

אתה לא חייב מכונות וירטואליות כדי להריץ אותה. פשוט להשיג Image ולהטמיע אותו בתוכנה. הרעיון הוא לתת חוויה כאילו אתה מקנפג ראוטר אמיתי.

החיסרון העיקרי שלה הוא בלחקות Catalyst Switch מכיוון שהוא מוטמע בחומרה (ASIC). יש מודול (NM-16ESW) שעושה את העבודה ברוב המקרים.

יקח לך כמה שעות להתרגל ולקנפג את הסביבה, אבל היא ללא ספק חלופה טובה למעבדה אמיתית ועוזרת מאוד ללמידה מקצועית ואיכותית.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של multicore

בעולם ורוד ומושלם אתה צודק בהחלט !

יחד עם זאת לא כל מקום עבודה מקבל מישהו ללא ידע וגם ללא נסיון (וכן אני מדבר על משרות HELPDESK למיניהן).

אני כן ממליץ ללמוד, אם אפשר עצמאית, CCNA, ע"מ לקבל את הבסיס ולקוות שזה יספק יתרון בראיון עבודה.

הכי חשוב - שזה יספק יתרון בפועל כאשר תתחיל לעבוד.

לדעתי כדאי להתחיל בתהליך הלמידה, להבין את הבסיס, אפילו ICND....אחר כך להתחיל את העולם המעשי - ע"ע עבודה בתחום.

נ.ב. הבחינה עצמה בעיני פחות קריטי, בסופו של דבר הידע הרבה יותר משמעותי - במיוחד בראיון עבודה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...