intel i3 4005U vs 5005U - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

intel i3 4005U vs 5005U

danatg

Recommended Posts

היי חברים,

מקריאה באינטרנט הבנתי שה4005 שייך לדור הישן שהוא Haswell לעומת ה5005 ששייך לדור החדש שהוא .

החדש בעל נתון של 2.0Ghz לעומת הישן שבעל 1.7Ghz.

בנוסף,

לחדש מוצמד כרטיס מסך מובנה של HD Graphics 5500 לעומת 4400 בישן.

על הנייר יש הבדל בנתונים - במה זה מתבטא וכיצד אני אמור להתיחס אליו? האם הוא זניח או משמעותי?

אשמח להסבר והרחבה בנושא.

אשמח גם לדעת אם אכן מדובר במעבד טוב יותר - למה אותו יצרן (לצורך העניין אסוס) ממשיך לייצר מחשבים חדשים עם המעבד הישן ובו זמנית מייצר מחשבים חדשים עם המעבד החדש בתג מחיר זהה?

המון תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדלים בין הדורות של מעבדי בשנים האחרונות הם לא גדולים, רוב השיפורים הם בצריכת חשמל ובמעבד הגרפי. בין כל דור יש משהו כמו 5-10% שיפור בביצועים, תוסיף על זה את ההבדל במהירות השעון ותקבל משהו כמו 15-20% הבדל בביצועים בין השניים.

קח בחשבון שכבר כשנה שיש בחנויות את ה-6100 (skylake) ועכשיו התחילו להגיע ה-7100 (kabylake) ככה ששני המעבדים ששאלת עליהם הם כבר ישנים, שניים-שלוש דורות אחורה. אני מניח שאסוס מקבלים אותם בזול או שנשאר מלאי ישן שצריך להפטר ממנו, הייתי קונה מחשב עם מעבד כזה רק אם המחיר ממש ממש מצדיק את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

ההבדלים בין הדורות של מעבדי אינטל בשנים האחרונות הם לא גדולים, רוב השיפורים הם בצריכת חשמל ובמעבד הגרפי. בין כל דור יש משהו כמו 5-10% שיפור בביצועים, תוסיף על זה את ההבדל במהירות השעון ותקבל משהו כמו 15-20% הבדל בביצועים בין השניים.

קח בחשבון שכבר כשנה שיש בחנויות את ה-6100 (skylake) ועכשיו התחילו להגיע ה-7100 (kabylake) ככה ששני המעבדים ששאלת עליהם הם כבר ישנים, שניים-שלוש דורות אחורה. אני מניח שאסוס מקבלים אותם בזול או שנשאר מלאי ישן שצריך להפטר ממנו, הייתי קונה מחשב עם מעבד כזה רק אם המחיר ממש ממש מצדיק את זה.

תודה על התגובות

לצרכי תכנות ועבודה עם תוכנות להפקת מוסיקה - האם המעבד הישן 4005 יספיק?

לגבי הפן הגרפי - כנל, האם הוא מספק בישן? ההבדל מתבטא רק בפרטים מאוד קטנים או שהשיפור בהחלט נראה לעין?

20% שיפור בביצועים זה משהו שאני בתור משתמש קצה ארגיש בהתחשב בצרכיי? האם נתון זה קשור גם לאורך החיים של המעבד לעתיד (מתי הוא "יתעייף")?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכיף אעשה זאת תודה רבה :)

אך עדיין אבקש לדעת מה ששאלתי בתגובה מעל -

לגבי הפן הגרפי - ההבדל מתבטא רק בפרטים מאוד קטנים או שהשיפור בהחלט נראה לעין האנושית?

20% שיפור בביצועים זה משהו שאני בתור משתמש קצה ארגיש בהתחשב בצרכיי? האם נתון זה קשור גם לאורך החיים של המעבד לעתיד (מתי הוא "יתעייף")?

יום טוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:nixweiss:

לא אני אמרתי שהשיפור הוא 20 אחוז.

אישית לי זה נראה יותר באזור העשרה אחוזים, אולי טיפה יותר, אבל לא עשרים.

בפן הגרפי - לא ממש, במעבדים האלה זה די דישדש.

לא תרגיש הבדל מי יודע מה.

אם אינני טועה, הכוונה הייתה שלא שווה לרכוש ניידים עם כאלה, ולדעתי זה נכון בכל תנאי.

ואחרון חביב - "ההתישנות" - שווה בשניהם, וגם שניהם כבר עשו את שלהם בשוק הנייד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה השוואה בין המעבדים i3-4005U ו i3-5005U מהאתר של אינטל:

http://ark.intel.com/compare/84695,75105

ברוב הפרמטרים ה i3-5005U עדיף (הוא מבוסס על ארכיטקטורה חדשה יותר, הוא מיוצר בתהליך ייצור קטן יותר, יש לו ליבה גרפית טובה יותר והוא עובד בתדר מהיר יותר) והיות ומחירו זהה ל i3-4005U, אין ממש סיבה לקנות את ה Core i3-4005U אלא אם כן יש לו תכונה שחסרה ב Core i5-5005U (אולי התמיכה ברזולוציה של 3200X200 בתדר של 60Hz בחיבור ה , דבר שגם תלוי ביצרן המחשב הנייד).

בכל מקרה, מדובר על מעבדים השייכים לדורות קודמים ואני לא הייתי קונה מחשב עם מעבד כזה אלא אם כן המחיר שלו מאד משתלם. הנה השוואה בין שני המעבדים הנ"ל ומעבדים מודרניים יותר (ה Core i3-6100U, המבוסס על ארכיטקטורת ה , וה Core i3-7100U המבוסס על ארכיטקטורת ה Kaby Lake), שעולים פחות או יותר אותו הדבר:

http://ark.intel.com/compare/95442,88180,84695,75105

ציטוט של danatg

אשמח גם לדעת אם אכן מדובר במעבד טוב יותר - למה אותו יצרן (לצורך העניין אסוס) ממשיך לייצר מחשבים חדשים עם המעבד הישן ובו זמנית מייצר מחשבים חדשים עם המעבד החדש בתג מחיר זהה?

כמו שנכתב - זה כנראה עניין של מלאים. אני לא חושב שיצרן כלשהו מייצר בכוונה מחשבים עם רכיבים מיושנים - סביר להניח שמדובר במחשבים שנשארו במלאי וצריך "להיפטר" מהם.

ציטוט של danatg

לצרכי תכנות ועבודה עם תוכנות להפקת מוסיקה - האם המעבד הישן 4005 יספיק?

לגבי הפן הגרפי - כנל, האם הוא מספק בישן? ההבדל מתבטא רק בפרטים מאוד קטנים או שהשיפור בהחלט נראה לעין?

באופן כללי עדיף מעבד כמה שיותר חזק, במיוחד לאור העובדה שאתה כנראה תצטרך לבצע עיבוד כלשהו על המידע שלך (אני לא מכיר כלל את תחום הפקת המוזיקה). עד כמה ההבדל בין המעבדים הוא משמעותי? אני לא יודע - אתה תצטרך לחפש מבחני ביצועים לתוכנות הספציפיות שבהן אתה משתמש ותראה עד כמה ההבדל בביצועים הוא גדול. כנ"ל לגבי הביצועים הגרפיים.

לגבי "אורך החיים" של המעבד - שוב, זה תלוי בשימושים שלך. אני עובד עם המחשב שלי כבר כמעט 10 שנים ואני עדיין מרוצה ממנו, אבל אני בטוח שיש אנשים שהיו מחליפים אותו כבר לפני 4-5 שנים.

אגב, אני רוצה לציין שבמספר שראיתי מופיעה תמיד אותה בעיה עם הזמן - פתחי האיוורור וכנראה גם גוף הקירור של המעבד מתמלאים אבק, דבר שגורם למעבד להאט את פעילותו, כלומר המחשב הופך להיות איטי. בהנחה שבתור משתמש קצה אתה לא יודע מה לעשות במקרה כזה (שזה לדאוג שפתחי האיוורור יהיו נקיים כל הזמן) סביר להניח שאתה תחליף את המחשב לאחר 3-4 שנים וזה לא קשור לאיזה מעבד מותקן בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Yehudaa

יש אכן הבדל של 10-20 אחוז  לטובת 5005U 
העינין  הוא ששתיהם עם ביצועים  לא הכי מזהירים   ,
ויהיה עדיף ללכת על מעבד  חזק יותר .

הכוונה היא לדור חדש יותר או לקטגוריה שונה כלומר i5 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה,

מחיפוש בגוגל דווקא אני מבין שבמחשבים ניידים אין הבדל מורגש בין i3 ל i5 מכיוון ששניהם dual , ההבדל היחיד הוא שב i5 יש טורבו (האם זה גימיק נחמד או שזה באמת נדרש?) - לכן אשמח לפירוט נוסף בנושא.

מבחינת דורות המעבדים - ערכתי השוואה לדוגמא בין 4005U ל 6100U . ההבדל הוא קודם כל בארכיטקטורה - לטובת כמובן שכנראה יתבטא בצריכת חשמל טובה יותר ופחות התחממות, ובמהירות - 2.3Ghz לעומת 1.7 בישן. האם 0.6Ghz הבדל הוא משמעותי ויורגש בהתאם לצרכיי (הכוללים כאמור תכנות עם visual studio והפקת מוסיקה עם אבלטון וקיובייס)?

המון תודה על העזרה וחג שמח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הרבה מה לחשוב ,
יש לך את האתר הזה  שהוא הגדול והטוב ביותר  למבחני ביצועים של
הוא מבוסס  על נתוני  אמת ונותן ציון על אך ורק ביצועים נטו ולא שיקלולים מיותרים . 

לדוגמא ה  5005U   קיבל ציון של  2800    שזה די קרוב לציון של G640 ולציון של פנום X3 720 .  

שזה די פושר לקנות מחשב  חדש  עם ביצועים  כאלה . 
מציון  של  4000 ומעלה מקבלים  כח עיבוד  סביר של משהו כמו פנום X4  955  או  Q9650

הכנס למועדפים  
https://www.cpubenchmark.net/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...