מחשב בסדר מחיר של 9K בלי חריגה ( זו חריגה מה8K שרציתי בהתחלה ) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב בסדר מחיר של 9K בלי חריגה ( זו חריגה מה8K שרציתי בהתחלה )

natanel102030

Recommended Posts

אני עומד להזמין שני מחשבים. אני מבין במפרטים אבל יש לי שתי שאלות עיקריות;

א. אני לא פספסתי חוסר התאמה כלשהו או שלקחתי ספק חלש מדי או משהו. נכון?

ב. אשמח לדעת אם יש לכם המלצה לרכיב ספציפי אחר ( ולא "אל תקח ג'יגבייט, הם סתם פח, תיקח zotac [ אני רוצה נימוק ] )

1. מה התקציב המקסימאלי? 9K

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנצל

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?  לא.

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?משחקים, קומפיילרים כבדים

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). שימוש כבד - VS, Eclipse

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: אכן

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. Battlefield 1. Mafia 3 וכל המשחקים החדשים והדורשים

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 29", 1080*2560

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? לפחות בינוניות

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 6 אבל האוורור הרבה יותר חשוב לי, שיהיה מחשב מאוורר.

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? הרכבה בחנות

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.מרכז, חשבתי על STARTPC כי יש להם את כל המותגים שאני רוצה

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בשבועיים הקרובים

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? כנראה שלא

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: ללא צורך בHDD.

I7 6700

קירור I30

שני סטיקים 8G של Kingston HyperX Fury

לוח Gigabyte GA-H170- 3

Gigabyte GV-N1080XTREME-8GD

Samsung 850 EVO 500GB

מארז Air 540 

Thermaltake Smart SE 730W Modular

בנוסף הציעו לי ב1800 ש"ח את 29" UW MX299Q AH- 21:9. לדעתכם כדאי למשחקים??

אחרי זה, מחשב נוסף, לחבר, גם כנראה לקומפיילרים אבל לשימושים הרבה יותר מינוריים ( החבוב עובר קורס לפיתוח , אני מהנדס תוכנה לצורך העניין ). למשחקים ברמה בינונית;
Intel i7-6700
קירור Arctic-Cooling ALPINE 11 PRO R2
לוח אם Gigabyte GA-H170- 3

שני סטיקים 8G של Kingston HyperX Fury

כ. מסך Gigabyte GV-N1060G1 -6GD
מארז VERSA G2
ללא ספק כח או דיסקים.

תודה רבה מראש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרטים לא הכי מבריקים, הייתי משלב למעבד בראש הסקאלה כמו CORE I7 קצת מעבר לקירור

ב-40 שקלים, במיוחד אם הוא הולך לעבוד שעות נוספות, וגם לטובת עבודה שקטה יותר.

כמו כן אם לא נדרש מעבד חזק במיוחד ו\או לא ינוצלו יכולות ההייפר-טרדינג שלו, אפשר 

לשקול מעבד בנוסח I5 ולחסוך כמה מאות שקלים, או לחלופין לחזק את גזרת הגיימינג

עם כרטיס חזק יותר.

לטרמלטייק אין מוניטין ממש מזהיר בכל הנוגע לספקים, לא זוכר\יודע מה הסיפור של הדגמים הללו, אבל

לא חסרות אופציות אחרות שהייתי בוחר לפני בלי לחשוב פעמיים.

לגבי המסך, לטעמי לא אופציה כדאית, היה לי מסך דומה רק של בערך לפני 5 שנים, אם הייתי חוזר אחורה

הייתי הולך על מסך 1440P בגודל של 27 אינץ', או יותר. אם הדרישות שלך לא אדירות בגיימינג, אולי תשקול

מסך שאולי גם יהיה לך נוח יותר בעבודה. השטח עבודה הוא עצום במסך שכזה והייתי שוקל אפילו ללכת 

צפונה לאיזור ה-40 אינץ'. גם חווית הגיימינג תהיה מרהיבה.

אם אתה סגור על המפרטים הנ"ל וסתם מבקש חוות דעת בריפרוף, אז הם יעבדו, אם אתה רוצה המלצה אישית

אז תציין זאת, אני בטוח שהבחירה של המארז למשל נעשתה בצורה ספציפית ולא איזו בחירה שרירותית באיזה באנדל

אפור, אז אם יש דגשים\רכיבים שחשובים לך, כדאי לומר אותם לפני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Roy.T

מפרטים לא הכי מבריקים, הייתי משלב למעבד בראש הסקאלה כמו CORE i7 קצת מעבר לקירור

ב-40 שקלים, במיוחד אם הוא הולך לעבוד שעות נוספות, וגם לטובת עבודה שקטה יותר.

כמו כן אם לא נדרש מעבד חזק במיוחד ו\או לא ינוצלו יכולות ההייפר-טרדינג שלו, אפשר 

לשקול מעבד בנוסח Core I5 ולחסוך כמה מאות שקלים, או לחלופין לחזק את גזרת הגיימינג

עם כרטיס חזק יותר.

לטרמלטייק אין מוניטין ממש מזהיר בכל הנוגע לספקים, לא זוכר\יודע מה הסיפור של הדגמים הללו, אבל

לא חסרות אופציות אחרות שהייתי בוחר לפני בלי לחשוב פעמיים.

לגבי המסך, לטעמי לא אופציה כדאית, היה לי מסך דומה רק של בערך לפני 5 שנים, אם הייתי חוזר אחורה

הייתי הולך על מסך 1440P בגודל של 27 אינץ', או יותר. אם הדרישות שלך לא אדירות בגיימינג, אולי תשקול

מסך 4k שאולי גם יהיה לך נוח יותר בעבודה. השטח עבודה הוא עצום במסך שכזה והייתי שוקל אפילו ללכת 

צפונה לאיזור ה-40 אינץ'. גם חווית הגיימינג תהיה מרהיבה.

אם אתה סגור על המפרטים הנ"ל וסתם מבקש חוות דעת בריפרוף, אז הם יעבדו, אם אתה רוצה המלצה אישית

אז תציין זאת, אני בטוח שהבחירה של המארז למשל נעשתה בצורה ספציפית ולא איזו בחירה שרירותית באיזה באנדל

אפור, אז אם יש דגשים\רכיבים שחשובים לך, כדאי לומר אותם לפני.

למען האמת, רוב המפרט נבחר בקפידה. 

המאוורר עולה 190 ע"פ KSP

אצטרך I7 בשביל תוכנות שדורשות עיבוד ( פיתוח וכד' )

לגבי הספק, היה להם באיזור ההספק הזה מאנטק או מת'רמלטייק. יש להם את הTP750C ואת הHCG-750M EC 80+ Bronze של אנטק. אחד מהם טוב יותר מהשני?

אכן, המארז היה אחד הבודדים שהיה לחברה שיכול להכיל את הקירור ובנוסף היו לו מסנני אבק על כל הפתחים. גם ראיתי שיש עליו תגובות מדהימות וממש אהבתי את העיצוב.

לגבי מסך, אני עומד להיות מולטי-טסקר רציני. 

- 40" ענק בהתחשב בזה שאני עומד לעבוד על עמדת עבודה רגילה. 

- פשוט ייתן לי לדחוס יותר אבל יהיה לי פחות נוח לקרוא טקסט כאשר כתיבת קוד היא אחת ההתעסקויות היותר תכופות שלי.

- 1440P 27" אופציה שאכן מתחרה בUW.

-   - מצד אחד, יותר מקום לגובה, יותר תאימות למשחקים.

-   - מצד שני אם הUW לא יספיק לי, אני תמיד יכול להוסיף 24" IPS בצד שיהיה לי לכתיבה נטו ואז אהנה גם מסרטים וגיימינג יפים על מסך UW וגם בעבודה נוחה מול מסך של .

וכן, אשמח להמלצה אישית. בגלל זה באתי לשאול באתר של תותחים.

( אני מוגבל מבחינת מבחר הרכיבים והחברות - אני קונה במקום מסויים שמוכר לי את המפרט הנ"ל ב7700 בערך, כשבKSP זה יוצא 8800. הם עובדים עם רוב רובן של החברות אבל יש כמה שלא נמכרות שם [ seasonic לצערי ] )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי הקירור במפרט השני.

כן הייתי הולך על האנטק, הוא אמור כמדומני להגיע גם עם 5 שנות אחריות.

KSP זו לא רפרנס למחירים, הם לרוב יקרים משמעותית כמחשב שלם מחנויות המקצועיות של התחום

ששם המחירים יהיו דומים לאילו שהצגת.

באופן כללי אם אתה מוכן לוותר על דברים ספציפיים כדוגמת המארז הנ"ל אפשר ליצר פה מפרט משתלם וזול יותר.

יש לאותה החנות אתר שבו ניתן להביט בהיצע?

40 זה לא כזה ענק, ובמולטי טסקינג הוא יהיה מדהים. אם יש מקום בסביבית העבודה שלך אישית הייתי מנסה להתרשם לפני הקנייה, אם

זו לא אופציה אני בהחלט חוזר על ההמלצה שלי ללכת על מסך 1440P מאשר על -1080P, תקבל עדיפות בכל פרמטר. אם כי לרוב לא תיהיה

בעיה, ישנם מעט מצבים שבהן מסכים ה-ULTRAWIDE אינם נתמכים כראוי במשחקים מסויימים. לא בטוח לגבי וידאו\סרטים וכדומה עקב מתיחה

לא טבעית רוחבית מאוד של התמונה, לא ממש זוכר מה היתה התוצאה בזמנו שהיה לי מסך שכזה.

אם בסופו של דבר את הולך על האולטרה WIDE ברזולוציית 1080P, קח בחשבון שאין לך מה להביט מעבר ל- GTX1070 שלא ממש מתקשה מול 

הרזולוציה הזו, ה-1080 הוא אוברקיל למדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Roy.T

התכוונתי הקירור במפרט השני.

כן הייתי הולך על האנטק, הוא אמור כמדומני להגיע גם עם 5 שנות אחריות.

KSP זו לא רפרנס למחירים, הם לרוב יקרים משמעותית כמחשב שלם מחנויות המקצועיות של התחום

ששם המחירים יהיו דומים לאילו שהצגת.

באופן כללי אם אתה מוכן לוותר על דברים ספציפיים כדוגמת המארז הנ"ל אפשר ליצר פה מפרט משתלם וזול יותר.

יש לאותה החנות אתר שבו ניתן להביט בהיצע?

40 זה לא כזה ענק, ובמולטי טסקינג הוא יהיה מדהים. אם יש מקום בסביבית העבודה שלך אישית הייתי מנסה להתרשם לפני הקנייה, אם

זו לא אופציה אני בהחלט חוזר על ההמלצה שלי ללכת על מסך 1440P מאשר על -1080P, תקבל עדיפות בכל פרמטר. אם כי לרוב לא תיהיה

בעיה, ישנם מעט מצבים שבהן מסכים ה-ULTRAWIDE אינם נתמכים כראוי במשחקים מסויימים. לא בטוח לגבי וידאו\סרטים וכדומה עקב מתיחה

לא טבעית רוחבית מאוד של התמונה, לא ממש זוכר מה היתה התוצאה בזמנו שהיה לי מסך שכזה.

אם בסופו של דבר את הולך על האולטרה WIDE ברזולוציית 1080P, קח בחשבון שאין לך מה להביט מעבר ל- GTX1070 שלא ממש מתקשה מול 

הרזולוציה הזו, ה-1080 הוא אוברקיל למדי.

אההה אשנה עכשיו. זה היה I3 במקור ואז הבחור קפץ מעל הפופיק

TMS ב8700 ש"ח....

לא, אין להם חנות ואסור לי לפרסם את המחירון שלהם לצערי.

קיימים להם לוחות אם וכרטיסי מסך של ג'יגהבייט בלבד ( מה שרציתי מלכתחילה אז אין לי תלונות פה ). מעבר לזה מארזים וספקים הם די מוגבלים לcorsair או כמה דגמים ספציפיים של אבל עברתי מארז-מארז וחיפשתי ביקורות ופשוט לא אהבתי את האחרים.

אשקול את העניין של המסך. יש שפע של מקום בעמדה ( עוד לא הזמנתי פלטת עץ אבל יש לי רוחב של עד 2.9 מטר להשתגע עליו ;) )

אחפש על זה עוד באינטרנט. 

אגב לגבי , אני יודע בוודאות שהם ירוצו הכי טוב על UW כי כל הסרטים שאתה מוריד היום בBR/BRRIP הם 1:2.3 ( שזה 21:9 )

תודה רבה על התשובות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסה את סטארט פיסי או פלונטר, סתם בשביל השוואת המחיר, אם יוצא לך יקר יותר אז המחיר שקיבלת

באמת אטרקטיבי מאוד. כמובן שמומלץ לא ללכת בליינד על אותם הרכיבים, לכל חנות ישנה דילים מוזלים 

ומוצרים שהיא זולה בהם במיוחד.

עם רוחב כזה... תתחיל לגלגל את האופציה בראש, מניסיון זו חוויה אחרת לגמרי. אתה תופתע גם מהמחיר.

תעשה חיפוש בפורום וגם ברשת על מסכי מחשב קוריאניים. לדוגמה:

http://www.ebay.com/itm/QNIX-UHD3216R-REAL-4K-32-inch-3840X2160-AMD-FreeSync-IPS-Technology-LED-Monitor-/112075657012?hash=item1a183acf34:g:g~YAAOSwtnpXoZnZ

או בכלל להשתגע:

http://www.ebay.com/itm/WASABI-MANGO-NEW-43-ZEN-U430-Real-4K-UHD-TV-60Hz-3840x2160-HDMI-LED-TV-Monitor-/252441553655?

תמורה מדהימה. 

תגרום ל-GTX1080 להזיע קצת.. שיחזיר את ההשקעה, לעשות בייביסיטר על רזולוציית 1080P זו לא חכמה גדולה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...