מהוא אורך החיים הממוצע של מחשב??? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהוא אורך החיים הממוצע של מחשב???

almog1620

Recommended Posts

היי.

יש ברשותי מחשב נייח בן 8 שנים שהיה בשימוש משרדי, פורמט פעם אחת ועכשיו עבר אליי עם 7. המחשב הגיע אליי עם כמות אבק סבירה (שאותה ניקיתי) ומעולם לא עבר שדרוג חומרה או החלפת חלק באחד חדש.

כמה שנים לדעתכם נשאר לא לחיות??? מאוד חשוב לי לדעת זאת מכיוון שאני רוצה לבנות בעצמי מחשב יותר טוב, ועליי לדעת מתי להתחיל לחסוך כסף ולתכננן.

ובאופן כללי, מהיא תוחלת החיים של מחשב ממוצע?

תודה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

השאלה שאתה שואל היא טריקית , לי בעבר היה מחשב שהחזיק 8 שנים ומת מזקנה, זה תלוי בהרבה מאוד דברים - איכות החלקים שבמחשב , כמות השימוש ולפעמים גם הרבה מאוד מזל, אני לא חושב שאפשר להגיד לך מתי להתחיל לחסוך לחדש אבל הייתי מציע לך להתחיל לאט לאט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמונה שנים זה עתיק והגיע הזמן לזרוק אותו גם אם הוא תקין. 

בגיל 6 המחשב כבר מיושן , וחבל לסבול ולעבוד באיטיות. צריך לעבור לטכנולוגיה חדישה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש מחשב בן חמש ואני חייב לציין שהוא בכלל לא מיושן.

מעבד I5 יחד עם 8GB זיכרון, כונן למערכת ההפעלה ותוכנות ולזה הוספתי לפי חודש וחצי גם GTX1060. ללא ספק מחשב שמספיק מעל ומעבר וכנראה גם בשנתיים הקרובות לא ארגיש אותו מתאמץ בפעילות סטנדרטית שלא נדבר על גיימינג.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח מומחה אמיתי

אורח חיים של מחשב ניקבע לרוב עד שלוח האם שובק חיים . אם מחיר הלוח יקר וזמינותו נמוכה אז אפשר להכתיר את המחשב כאלטי זאכן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאין במחשב שלי שום תקלה (בנתיים). אני משתמש בו רק לגלישה באינטרנת וכתיבת מסמכים. החיסרון היחיד הוא צפייה בסרטונים ב-HD ביוטיוב, כי למחשב יש רק שני ג'יגה ראם, לכן אין לי ברירה אלה להתפשר על 480P...

אין לי כרגע המון כסף ואם אני רוצה מחשב שיחזיק לי לטווח ארוך אני אצטרך לחסוך בערך שנה - אז כדי לי לצפות מראש את סיום חייו של המחשב.

יש לי גם מחשב נייד של עם 6 ג'יגה ראם, אבל אני ממעיט להשתמש בו בגלל בעיית התחממות ווירוסשאני לא מצליח להסיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי בסלון מחשב 10

עבד זוועה עם e8400 וכרטיס on board, קניתי ב200 שקל hd6450 ואפילו שיחקתי בו בזמנו, עד היום המחשב הזה פעיל החלפתי מעבד כי שלי נשרף אחרי שרפה בחדר, הבלוק קירור התחמם ושרף את המעבד, החלפתי לוח, וזכרונות, וכל זה ממחשבים שהיו לי בעבר הכל בן 9+ היום אני עם 2 ג'יגה ראם והמחשב עובד טוב מאוד גם בסרטונים בין טיוב, עצה שלי אם כרגע אין לך יותר מידי לבזבז תחסוך פה ושם, תקנה כרטיס פשוט אפילו gt710 והכל ירוץ לך כולל יוטיוב וסרטים! בהצלחה וד״א יש באיבי המון מציאות על קניתי ב12 שקל 2gb ראם של ddr2

בסוף לא התאים כי זה לamd אבל עדיין אלה המחירים

Sent from my using Tapatalk

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

קישקוש.

אבא של הקיקוש,  לי היה מחשב מודל 2008 ועבד מצוין. לבת שלי היה מחשב מודל 2010  אימצתי אותו כי היא קנתה ואני לא מתכוון להחליף אותו בזמן הקרוב.

לדעתי צריך להתאים את המחשב לצרכים , לדוגמה אני עוסק בעיקר במוסיקה , גם אם אני אקנה את המחשב הטוב והיקר בעולם המוסיקה תשמע אותו דבר , אז למה לי להשקיע ?

המחשב איטי ? מפרמטים ומתקינים מחדש , גם מחשב חדש הופך לאיטי באותו פרק הזמן שלוקח למחשב ישן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשאלה בכותרת אין תשובה קונקרטית, נקודה.

יש 101 גורמים (בצורה מילולית לחלוטין) שמחליטים מה יהיה אורך חיים של מחשב. החל מבחירת החלקים, דרך צרכי המשתמש, ועד לתקלות אקראיות שיכולות לקרות באופן פתאומי לחלוטין במשך הדרך.

חייב תשובה? בין יום לשני עשורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של jambo222

המחשב איטי ? מפרמטים ומתקינים מחדש , גם מחשב חדש הופך לאיטי באותו פרק הזמן שלוקח למחשב ישן.

איך פרמוט והתקנה מחדש יעזרו???

האם פרמוטים רבים מקצרים את חיי הכונן הקשיח?

אם אני מתקין מערכת הפעלה בעלת דרישות מערכת קטנות מאוד (256 מגה בייט ראם) בפרמוט הבא, זה גם ישפר את הביצועים?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מחשב משנת 2008  קניתי אותו ב foxpc ראשון לציון , פרמטתי אותו מספר פעמים ואין לי שום בעיה. יש לי 2 דיסקים קשיחים אחד של ואחד של w.d והם עובדים מצוין.

הפירמוט מנקה את המחשב מכל מיני באגים והתקנה מחדש של גורמת למערכת לעבוד חלק , כמו מנוע שצריך להחליף לו מידי פעם את השמן צריך לתחזק  מחשב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...