שאלה על Allocation Unit Size - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על Allocation Unit Size

ORrrr

Recommended Posts

שלום,

ה 60 ג'יגה שלי מחולקים ל 2 מחיצות

כונן סי 10 ג'יגה, וכונן די שאר הנפח

את כונן די העברתי ל NTFS לפני די הרבה זמן ב Partition Magic 8 ו את סי אני קובע כל פעם שאני מתקין מחדש את הווינדוס ל NTFS.

ההתקנה האחרונה לא הייתה ממזמן(כמה שבועות ופחות)

עכשיו, ה Allocation Unit size של כונן סי הוא האחרון שם שזה 4000 משהו אם אני לא טועה...

בדי לעומת זאת, הגודל הוא 512, כמו ב FAT אני חושב...

האם זה אמור להיות ככה?

זה בכלל משפיע על משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

I not sure about it, so don't take my word for it, but I think that the allocation unit size is the size of each chunk of data that is writen to the harddisk. since the data on the harddisk isn't writen in sequential way, but rather in chunks all over the place (unless there's enough space for all the data to get in in one chunk without fragmanting it). allocation unit size defines the size of each chunk.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

זה בעצם קובע את גודל ה-Clusters.

על קצה המזלג, Clusters גדולים יותר מברירת המחדל של NTFS (שהם בגודל של 4096 בייט = 8 סקטורים לקלאסטר, לדיסק מעל 2 ג'גה) עשויים להביא ל:

* איחוי דיסק מהיר יותר, כיוון שיש פחות Clusters להתעסק איתם

* פחות ניצול של שטח הדיסק, כיוון שcluster שלא מנוצל במלואו מבזבז יותר שטח דיסק (נניח שיש לך קובץ בגודל 4097 בייט, הוא ימלא קלאסטר אחד שלם ובקלאסטר הבא יהיה עוד בייט אחד מאותו הקובץ. אבל כל קלאסטר יכול להכיל מידע מקובץ אחד בלבד, אז יש כאן בזבוז של 4095 בייטים...)

בעיקרון, תישאר עם ברירת המחדל של NTFS.

אה, ואל תשתמש ב-FAT. מע' לא משהו בכלל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...