פרויקט קירור מים ראשון שלי, אני מאשים את ה-OCD - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרויקט קירור מים ראשון שלי, אני מאשים את ה-OCD

HunterVee

Recommended Posts

שלום לכולם, אשמח לעזרה בתכנון לופ שאני מתכנן לעתיד. 

קודם כל מפרט: 

CORE I7 4790K@4600/1.25V

ASUS MAXIMUS VII IMPACT

GSKILL 16GB 8X2 2400CL10

EVGA GTX980TI@+200/+200

SAMSUNG EVO 1TB SSD

EVGA SUPERNOVA 750W G2

NZXT MANTA BLACK WITH WINDOW

שונות: 

CPU COOLING KRAKEN X61

GPU COOLING KRAKEN X61+G10

NZXT HUE+ Advanced Lighting

NZXT IU01 Extension board

ASUS XONAR U7

ACER XB270HU 1440P GSYNC Monitor

כפי שאתם רואים אני כבר עם מים AIO 280MM גם לכרטיס-מסך (בקדמת המארז) וגם למעבד (בראש המארז). 

אבל בא לי גם שיראה טוב כי... OCD -_-

התכנית היא לעשות את המעבר כאשר 1080TI ישוחרר, גם אם ייקח 4 חודשים אין בעיה כי אני רואה שברכבי מים לא משתנה כלום בגדול... לא ברכיבים וממש לא במחירים. 

אז בגלל זה אני מרגיש נוח עם ביצוע שלב התכנון ובניית רשימת קניות (ואולי אפילו קנייה בטיפין טיפין) כל כך מוקדם. ככה או ככה עד סוף השנה בחופשת קריסמס פה בחו"ל אני לא מתכנן להרכיב כלום. 

חקרתי עד כמה שיכלתי בשבוע האחרון על רכיבים. 

עד עכשיו נסגרתי (כמעט) על הרכיבים הללו: 

- משאבה משולבת מיכל מים EK-XRES 100 Revo D5 PWM (incl. pump)

- בלוק למעבד EK-Supremacy EVO - Gold

- בלוק לכרטיס מסך של EK עם ציפוי ניקל + פלטה אחורית שיתאים ל-1080TI כאשר יהיה זמין (מן הסתם בלוק שאוכל לרכוש כשיהיה קיים)

- שתי רדיאטורים BLACKICE Nemesis GTS 280

- מאווררי ML140 PRO שיש לי כבר, PUSH בלבד 

- צנרת PETG קשיחה שקופה 10/13 או 10/16 תלוי מה תמליצו, הייתי הולך על זכוכית אבל בגלל שזה בניה ראשונה של מים בשבילי אמרתי נעשה קשיחה בשביל הפאסון (חחחחח) אבל לא נסתבך יותר מדי 

- נוזל יהיה שקוף ופשוט, מים מזוקקים, עם סליל כסף או PT NUKE PHN

- ברז ניקוז אני ימקם בין הכרטיס-מסך למשאבה

לפני שלב השאלות ודאגות הכנתי דיאגרמה של תכנון הלופ. התמונה של הרקע היא לא של המארז שלי כי לא הצלחתי לקחת תמונה נורמלית. אבל אותו מארז, אז מבחינת מקום זה אותו מקום. 

1472999418_tmp_v1.png

שאלות ודאגות לפי רמת קריטיות: 

1. קראתי ששימוש של סליל כסף בלופ (הגישה המועדפת עליי) עם בלוקים של EK עם ציפוי ניקל יכול ליצור בעיה, ובאותה נשימה גם שזה רק על בלוקים ישנים שלהם עם (כביכול) תהליך ציפוי ניקל שונה משל היום, ניסיון שלכם? 

2. בלוק למעבד עם ציפוי זהב, נראה טוב, יש חשש בהוספה של זהב ללופ? 

3. הרדיאטורים שבחרתי הם בעלי ביצועי קירור הגבוהים ביותר לרדיאטורים בעובי 30ממ, באותה נשימה הם גם מגבילי הזרימה הכי גבוהים מכל הרדיאטורים באותה קטגוריה בהפרש לא קטן, יש לי מקום לחשש עם המשאבה שבחרתי? מכוון לשקט ומאווררים שלא יעברו 1300 סל"ד. 

4. עובי צינורות PETG, מה אתם ממליצים? מתכננן מקסימום 2 כיפופים לצינור ב90 מעלות. 

5. FITTINGS! מבחינת מראה אני ממש לא מתחבר ללוגו המקושקש ש-BITSPOWER דוחפים בכל חלק, BARROW קשה למצוא, וב-EK אני מאד אוהב את הניקל השחור, יש דאגות של איכות עם EK? למישהו פה היה נזילה מפיטינג של EK שהיה קשור לפיטינג? 

6. רוצה לשלוט במאווררים לפי טמפרטורת נוזל וגם לדעת קצב זרימה (GPM), לא בשביל לדעת עם המשאבה מתה כי את זה הטמפרטורות יגידו לי מהר יותר, אלא בשביל להגיע לקצב זרימה אופטימלי של 1.0-1.5GPM, אולי אפילו להגדיר למשאבה טווח פעולה עם טמפרטורת נוזל כמו המאווררים, הבעיה שלי היא שחיישני טמפרטורה של נוזל INLINE קל למצוא, אבל חיישן זרימה... סיפור אחר, רובם גדולים ומגושמים, לא מתאים למארז קטן. מצאתי חיישן של KOOLANCE שהוא סולידי, ממש צינורי, אבל ממשק לא משהוא, יש המלצות? 

אלו החיישנים שתכננתי ראשונית: 

http://shop.aquacomputer.de/product_info.php?products_id=3197

http://shop.aquacomputer.de/product_info.php?products_id=2293

http://shop.aquacomputer.de/product_info.php?products_id=2294

וזה חיישן הזרימה של KOOLANCE: 

http://www.thewatercoolingshop.co.uk/koolance-ins-fm17-coolant-flow-meter-adapter-board-no-nozzles-ins-fm17.html

בכל מקרה אשמח לשמוע מחשבות ורעיונות :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

EK ו-BP זה Barrow עם לוגו וצביעה קצת יותר איכותית.

לפחות ככה זה נראה.

יש לי באיזו ה-400$ מחברי BP, ובדרך אלי 250$ בערך של מחברי Barrow. כשיגיעו אדע להגיד בוודאות גבוהה יחסית אם זה אכן המצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאד מעניין, קראתי איפה שהוא שכולם מיוצרים על ידי אותו OEM. הגיוני אם זה נכון, אני בתור מנהל מפעל הייתי מתמחר חלק כזה מאד גבוה אלא אם כן הייתי מקבל הזמנת כמות של מינימום 200K יחידות. אז כנראה מפעל שעוסק "בגדול" רק במחברים מהסוג הזה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה , צילמתי לשם השוואה ( אני חייב לכייל את העדשה לפוקוס טוב יותר .... עזבו שטויות שלי )

4 מחברים : EK HD 16 , BARROW HD 12 , BARROW HDC 12 90 DEGREES , BARROW HDC 16

הBARROW זהים לגמרי לBP והאיכות מצויינת , תשפטו לבד ...

ארבעת המחברים : EK משמאל ואז ה16 של BARROW , ה-12 ובסוף המחבר 90 מעלות 12 .

IMG_8264.JPG

הEK HD 16

IMG_8265.JPGIMG_8266.JPG

BARROW 16 COMPRESSION

IMG_8267.JPGIMG_8268.JPGIMG_8269.JPG

BARROW 12 NON COMPRESSION

IMG_8270.JPGIMG_8271.JPG

וה-BARROW 12 בזווית 90 מעלות עם מחברי COMPRESSION מובנים

IMG_8273.JPGIMG_8274.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השוואה טובה, טוב שיש חוות דעת וניסיון. 

נתקלתי בזה לפני חצי שעה: 

בגדול הוא גם משבח את ה-BARROW ומציין את ההבדלים שבגדול נמצאים בניואנסים הקטנים. 

נראה לי אני אלך על BARROW, יש לכם מושג מאיפה להזמין? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן רק שם מצאתי, לא התלהבתי מהמראה :( 

ה-EK ברמה גבוה מבחינת איכות? הם נראים לי הכי מושכים וויזואלית לפי טעם אישי... 

דרך אגב, מהניסיון שלכם יש לכם מידע לגבי שאר השאלות? אלו הנקודות הקריטיות איפה שנתקעתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדלים הם סופר מינוריים מבחינת מראה. ראית בסרטון, מדובר על כלום וצ'ופצ'יק של הבדל בגובה ועוד כמה דברים שלא רואים אם לא עושים זום במצלמה של 5000 דולר. לא משהו שתראה כשזה יושב במארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אותם בדקתי, נראים ברמה אבל דבר אחד קצת מדאיג, מסתמן שה-Compression cap שלהם עשוי מאלומיניום, לא נורא כי זה לא בא במגע עם המים אבל יש שם הברגה, ואלומיניום חומר מאד רך...

כשאתה משלב שתי חלקים בהברגה והחומרים שונים בקושי אז החומר הרך יכול "להימרח" כאשר מפעילים כוח, מה שעושים כשנועלים את ה-compression fitting. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה גם מה שאני חשבתי, מעניין אם שאר החברות עושות אותו תכסיס אבל לא אומרות... אני מכיר את תהליך הצביעה באנודייזינג ולפי מיטב ידיעתי אפשר לבצע את התהליך רק על אלומיניום, טיטניום, ונראה לי גם מגנזיום. 

אני לא מכיר תהליך צביעה (לא ציפוי) אחר במתכות... אולי לקה אבל זה לא מחזיק. 

מהאתר של EK: 

ציטוט

The barb is made of nickel-plated CNC machined brass and the ring is made of anodized CNC machined aluminium

הלוגיקה עובדת שעות נוספות חחחח, אז זה מסיר קצת את הדאגה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...