התלבטות מחשב להורים - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות מחשב להורים

TheSas

Recommended Posts

ציטוט של TheSas

המחשב איטי ברמה לא סבירה.

התקנתי וינדוס 10 נקי (הם עכשיו עם וינדוס 7) על הSSD, את הHDD השארתי מנותק, המחשב מגיב בצורה איטית מאוד, פתיחת תוכנות, טעינת דפי אינטרנט, זה כלכך איטי שמבחינתי זה בלתי שמיש.

ציטוט של TheSas

יש 4GB ראם וכונן SSD של Crucial MX100 128GB .

אין סיבה שמחשב כזה יהיה איטי, במיוחד אם יש לו כונן . גורמים אפשריים לאיטיות:

א. כונן לא תקין - בדוק אותו בעזרת התוכנה של היצרן (ה Storage Executive, שגם מאפשרת לעדכן את הקושחה) ואולי גם בעזרת תוכנות נוספות שמאפשרות לראות את מאפייני ה SMART של התקני האיחסון (אני משתמש ב CrystalDiskInfo) ותראה האם יש בעיה.

ב. כמו שנכתב - בדוק את הטמפרטורות במערכת ובעיקר את זו של המעבד (אני מציע להשתמש ב RealTemp, שמראה את הערך האמיתי שנמדד, שהוא ה"מרחק מהטמפרטורה המקסימלית"). ליתר ביטחון - תעלה .

ג. הגדרות לא תקינות בביוס של תדר ה FSB, תדר הזיכרון או/ו מכפלת המעבד. אני מציע שתבדוק בעזרת CPU-Z ותעלה .

ד. בעיה במערכת ההפעלה - יכול להיות שמשהו פשוט לא תקין במערכת ההפעלה (נסה התקנה ממקור אחר) או שיש תוכנה (אולי אפילו תוכנה זדונית כלשהי) שרצה ברקע ש"אוכלת" משאבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@smalul

ספויילר

RV83KZA.png

התמונה בספוילר.

עדכנתי FW לSSD, בSMART לפי CrystalDiskInfo והתוכנה של הכל תקין.

יש 136 Ultra DMA CRC Error, שככל הנראה אומר שכבל SATA שניסיתי בשלב כלשהו לא תקין או אחד מחיבורי הSATA בלוח אם שחשדתי בו פעם ואני לא משתמש בו היום, באמת לא תקין. נראה אם זה יהיה יותר גרוע עם הזמן.

קצת איטי בקריאה מהSSD אבל זה בכל זאת SATA2.

עד כמה שאני מצליח לראות הכל נראה תקין.

ציטוט של MekoPelet

נמוך מאוד לדעתי.

נמוך בשביל המעבד הזה או נמוך מידי בשביל להריץ וינדוס 10?

כביכול זה הסד"ג בשביל המעבד הזה בלי OC לפי hwbot ואני מאמין שאנשים מעלים לשם את תוצאה הכי גבוהה שיצאה להם.

המחשב השני שלהם, E5200 עם 3 ג'יגה, מוציא 80cb כשנראה לפי hwbot שאפשר להוציא ממנו 130+ בסטוק.

נראה לי שאני אקנה את הXeon בשביל לנסות.

אני אנסה (אני כבר מנסה, פשוט לא מצליח משום מה) לעשות שם בוט ללינוקס מUSB ולהריץ בנצ'מרק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TheSas

נמוך מידי בשביל להריץ וינדוס 10

זה נמוך מידי לסטנדרטים שלי לפחות. וכנראה גם לחלונות 10 מסתבר.

ציטוט של TheSas

נראה לי שאני אקנה את הXeon בשביל לנסות.

לך על זה . רק תוודא שיש לך עדכון ביוס התומך במעבד באינטרנט לפני ,שלא תבזבז $25 סתם (למרות שזה לא יקר בכלל להתחשב בעובדה שזה יוציא פי 2 ממה שאתה מקבל עכשיו בסינבנצ').

ציטוט של TheSas

אני אנסה (אני כבר מנסה, פשוט לא מצליח משום מה) לעשות שם בוט ללינוקס מUSB ולהריץ בנצ'מרק.

באיזה בעיה נתקלת?

איזה הפצה אתה מנסה?

הבנצ'מארק של הSSD שלי כאשר אני בחלונות 7 (דואל בוט עם לינוקס, נטו לגיימינג)

ספויילר

Безымянный.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של MekoPelet

זה נמוך מידי לסטנדרטים שלי לפחות. וכנראה גם לחלונות 10 מסתבר.

לך על זה . רק תוודא שיש לך עדכון ביוס התומך במעבד באינטרנט לפני ,שלא תבזבז $25 סתם (למרות שזה לא יקר בכלל להתחשב בעובדה שזה יוציא פי 2 ממה שאתה מקבל עכשיו בסינבנצ').

באיזה בעיה נתקלת?

איזה הפצה אתה מנסה?

לגבי העדכון ביוס, אני צריך לחפש משהו ספציפי? ראיתי בכמה מקומות התייחסות לזה שזה עבד ספציפית עם GA-G31M-E2SL וE5450.

זה נראה לי מספיק בשביל להזמין עכשיו וללמוד את הנושא עד שזה יגיע.

הביוס בגרסא הרשמית האחרונה בכל מקרה.

ממה שהבנתי (וקראתי מעט מאוד) זה יעבוד גם בלי המיקרוקוד החסר, חסרות פקודות שקשורות לוירטואליזציה.

לגבי הלינוקס, מנסה Mint, ניסיתי להתקין עם XBOOT ועם YUMI, מפורמט ל FAT32, מסרב לעשות בוט לUSB-FDD,-HDD,-ZIP דרך שקעי ה של הלוח אם.

במחשב שלי עושה בוט, נראה שיש לו בעיית עם הכרטיס מסך שלי ולא בא לי להדליק את הכרטיס מסך המובנה במעבד.

חשבתי לנסות Puppy .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן תנסה ללמוד את העניין . ככה או ככה יהיה לך חודש בערך עד שזה יגיע.

בקשר ללינוקס אני אישית משתמש בתוכנה שנקראת rufus ששם זה התקנה נורא פשוטה וזה צורב את הISO על .

ברגע שיהיה לך זה אפילו פשוט יותר לצרוב כי זה מובנה.

תצרוב ודרך הביוס תעשה BOOT מהUSB , לא צריך לשנות את הBOOT PRIORITY.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

מצטער עם ההקפצה נוגדת את חוקי הפורום, הבטחתי לעדכן.

הזמנתי ב Aug. 08 הגיע היום, כמובן שהדואר לא טרח לסרוק את מספר המעקב.

הלך חלק והתהליך פשוט.

עדכנתי את המיקרוקוד בגרסאת ביוס האחרונה למרות שכנראה לא צריך. הסבר טוב פה.

תמונות

המעבד בא עם משחה טרמית בשקית חד פעמית, העדפתי להשתמש בArctic Silver שיש לי במזרק.

מבחני ביצועים מראים שיפור של 70%, סתם התעסקות עם המחשב מרגיש שמגיב מהר יותר, נראה אם זה יספיק להורים.

Xeon.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיוון שהבטחת שתעדכן לא ניראהלי יש בעיה.

שמח לשמוע שההצעות שלנו עזרו לך :)

לפי מה שאתה אומר קיבלת בערך תוסף של 70% ביצועים עם מעבד של $25 שזה מעולה.

וגם אל תשכח שזה מעבד מדור שכולו עם מכפלה פתוחה אז אתה יכול גם להאיץ אותו לפי הצורך ולחלוב עוד ביצועים ממנו. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של MekoPelet

אל תשכח שזה מעבד מדור שכולו עם מכפלה פתוחה

לא ממש - המעבד הזה מסוגל לעבוד במכפלות של X6 עד X9. במצב ה"רגיל" המעבד עובד במכפלה של X9 עם תדר FSB של 333MHz, דבר שנותן תדר של 3GHz. כך בדיוק עובדים גם מעבדים מודרניים, רק שבמקרה שלהם המכפלות הן הרבה יותר גדולות פשוט כי תדר הבסיס הוא הרבה יותר נמוך (100MHz כאשר מדובר על מעבדים של אינטל החל מהדור השני מסדרת ה Core i). העניין כאן הוא שמדובר בחומרה שמסוגלת לעבוד עם תדר FSB גבוה יותר (יש לוחות לתושבת 775 שמסוגלים לעבוד בתדר FSB של 400MHz באופן טבעי) וזה מה שמאפשר יכולת המהרה טובה. כמובן שלכך יש להוסיף את העובדה שמדובר במעבד שיועד במקור לשרתים ולא למשתמשים ביתיים, מה שאומר שמדובר במעבד איכותי יותר (לפי האתר של אינטל מחיר המעבד E5450 היה 969 דולר) ולכן הוא מתאים יותר להמהרה מאשר מעבד ביתי פשוט (סביר להניח שמעבדים כאלו נוצרו מהחומרים האיכותים ביותר באותה התקופה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

לא ממש - המעבד הזה מסוגל לעבוד במכפלות של X6 עד X9. במצב ה"רגיל" המעבד עובד במכפלה של X9 עם תדר FSB של 333MHz, דבר שנותן תדר של 3GHz. כך בדיוק עובדים גם מעבדים מודרניים, רק שבמקרה שלהם המכפלות הן הרבה יותר גדולות פשוט כי תדר הבסיס הוא הרבה יותר נמוך (100MHz כאשר מדובר על מעבדים של אינטל החל מהדור השני מסדרת ה Core i). העניין כאן הוא שמדובר בחומרה שמסוגלת לעבוד עם תדר FSB גבוה יותר (יש לוחות לתושבת 775 שמסוגלים לעבוד בתדר FSB של 400MHz באופן טבעי) וזה מה שמאפשר יכולת המהרה טובה. כמובן שלכך יש להוסיף את העובדה שמדובר במעבד שיועד במקור לשרתים ולא למשתמשים ביתיים, מה שאומר שמדובר במעבד איכותי יותר (לפי האתר של אינטל מחיר המעבד E5450 היה 969 דולר) ולכן הוא מתאים יותר להמהרה מאשר מעבד ביתי פשוט (סביר להניח שמעבדים כאלו נוצרו מהחומרים האיכותים ביותר באותה התקופה).

אוקי תודה על התיקון , כל יום לומד משהו חדש פה :) 

בכל אופן עדיין אפשר להאיץ את המעבד הנ"ל וגם ראיתי סרטון בנצ'מארק של המעבד בתדר 3.7GHz שקיבל קרוב ל400 נקודות בcinebench (מה שאומר שהוא בסרטון קיבל יותר ב60% ביצעים מהמעבד ממה ש OP קיבל)

ספויילר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית מרוצה מה E5450 שלי, שמקבל ב CINEBENCH R15 ניקוד של 308 כאשר נעשה שימוש ב-4 ליבות וציון של 82 כאשר נעשה שימוש בליבה אחת בלבד. לא ברור מדוע @TheSas קיבל ציון של 253 בלבד - אולי היו לו תוכנות שרצו ברקע בזמן הבדיקה או שהקירור שלו לא מתאים והמעבד שלו מתחמם (אצלי במנוחה ה Distance to TJ Max עומד על מעל 50).

בנוגע להמהרה - אני לא מרגיש צורך לבצע כלשהי - לוח האם שלי החזיק מעמד כמעט 10 שנים ואין טעם להעמיס עליו יותר מדיי. במקרה של המחשב המדובר זה כנראה גם לא נחוץ, שכן המחשב לא מיועד לשימושים כבדים בכל מקרה.

עריכה:

מצ"ב תמונה של הרצת CINEBENCH R15 שביצעתי כרגע.

CINEBENCH R15 03092016.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@smalul

קירור סטוק, אבל הוא לא מגיע לטמפרטורה שתוריד ביצועים לדעתי. מה יש אצלך?

אני רואה שיש לך E0 ואמורים להיות ביצועים טובים קצת יותר. קצת חבל שלא ביקשתי מהמוכר E0, ידעתי מראש לגבי ההבדל (אמור להיות 10%).

אני רואה שיש לך 7GB ראם, יכול להיות שגם זה משפיע על cinebench, בלוח שלי המגבלה היא 4GB וזה מה שיש. 

אם לא יהיו מרוצים מהביצועים אני אנסה גם .

עריכה:

עלה ל327 בסינבנץ', בלי . הרצתי כמה פעמים והתוצאה נשארת. יכול להיות שוינדוז עשה משהו ברקע כשהרצתי בפעם הקודמת.

אחרי ההודעה האחרונה עדכנתי לגרסאת ה Anniversary, אבל לא נראה לי שזאת הסיבה לשיפור כי אני לא רואה שיפור במחשב אחר שגם בו עדכנתי.

Xeon2.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TheSas

קירור סטוק, אבל הוא לא מגיע לטמפרטורה שתוריד ביצועים לדעתי. מה יש אצלך?

אני משתמש ב Alpine 11 PLUS של שעלה לי בזמנו 55 ש"ח ב KSP (משום מה הם הפסיקו למכור את הקירור הזה למרות שלדעתי הוא נותן יחס ביצועים למחיר דיי טוב).

ציטוט של TheSas

צת חבל שלא ביקשתי מהמוכר E0, ידעתי מראש לגבי ההבדל (אמור להיות 10%).

אכן חבל שלא ביקשת מראש את גירסת ה E0, אבל אני לא יודע אם יש הבדל של 10% בביצועים - אחרי הכל מדובר בסה"כ בגירסה קצת שונה של אותו המעבד (אותה ליבת עיבוד, אותו תהליך ייצור וכד').

ציטוט של TheSas

אני רואה שיש לך 7GB ראם, יכול להיות שגם זה משפיע על cinebench

יכול להיות.

בכל מקרה - תהנה. לדעתי מדובר במחשב דיי טוב שעוד ניתן "לסחוב" איתו עוד שנה או שנתיים לפחות, כל עוד הוא יישאר תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...