שדרוג מפרט מחשב קיים ודי וותיק לסטנדרטים העכשוויים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מפרט מחשב קיים ודי וותיק לסטנדרטים העכשוויים

Recommended Posts

היי חברות וחברים.

למרות שהמחשב הקיים שלי הורכב מלפני איזה 7-6 שנים, אני רוצה לשדרג את הקיים ולא לקנות שלם מחדש.

מה שכבר יש לי:

- מארז ANTEC NSK4480.

- ספק כח של EARTHWATTS 380W + .

- לוח אם GA-G41M-ES2L (די מיושן, אך אולי עשוי להספיק?).
- מעבד 2 DUO כלשהו.
- כרטיס מסך Geforce G210 512MB(שוב, מיושן אך איני צרכן גרפיקה)

- כונן-צורב.

האם העניין נראה לכם אפשרי?

אני פשוט לא רוצה להוציא איזה 1200ש"ח+-(וזה עוד לבייסיק)  ורוצה להיוועץ עמכם אם ניתן להמשיך עם הציוד הזה ורק לשדרג את:

- (כרגע יש 4GB DDR2).

- כונן (ל-SSD).

במידה וכן: אשמח לקבל המלצות.

או במידה וכן, אך עדיין יש צורך בהחלפת רכיבים נוספים - אילו?

האם עדיין משתלם?

אם כל זה ניתן, אנא המליצו לי על רכיבים.
כפי שציינתי - הרעיון הוא לשדרג לסטנדרט העכשווי מבלי להוציא יותר מ-1200+-ש"ח

אודה לסיוע מכם.

שבוע טוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי בלמה אתה רוצה לשדרג, מה לא עובד מספיק טוב?

עוד זיכרון לא בטוח יתן לך משהו , כונן יכול להיות שידרוג נחמד.

אפילו אפשר לשדרג מעבד , אבל שוב השאלה - מה המטרה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

אני רוצה לשדרג כי אני מרבה להשתמש בעת שימוש באינטרנט בטאבים מרובים (גם מתוך הרגל, גם כי צריך) וזה לא תמיד רץ חלק.

מוריד תכנים.

לפעמים מריץ תכנים המצויים על המחשב דרך הקודי בסלון.

אז המטרה: מחשב שעובד חלק , ללא תקיעות עבור השימושים שציינתי.

במידה ואתה ממליץ לשדרג את המעבד - אודה אם תוכל להמליץ בנוסף לזכרון וכונן ה-.

אגב: המטרה היא לשדרג לכונן רק עבור המערכת + תוכנות ולהישאר עם הכונן הרגיל לשאר הדברים.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי שדרוג - אני לא בטוח לגבי מה גורם לאיטיות שאתה מרגיש אבל מבחינת אין לך אפשרות לשדרג בזול (אולי דרך יד שניה אבל יש מצב שזה גם יהיה יקר כי קשה למצוא DDR2).
מה שהייתי ממליץ זה דבר כזה:

דבר ראשון: לוח אם חדש עם תמיכה בDDR3 (כמו למשל G41C-GS שתומך ב2 מקומות לDDR2 ו2 מקומות לDDR3), ולהוסיף לזה 4 ג'יגה ראם כדי שהזיכרון לא יהיה הגורם לאיטיות בגלל מספר טאבים גדול.
לוח אם: http://plonter.co.il/detail.tmpl?sku=G41C-GS&cart=14698987936325694&lang=heb
זיכרון: http://plonter.co.il/detail.tmpl?sku=KVR13N9S8-4G&cart=14698987936325694&lang=heb
דבר שני: אם אתה רואה שזה לא מספיק, SSD פשוט כמו ה750 EVO של סמסונג יכול לעזור טיפה בהפעלה של תוכנות שמותקנות עליו, כמו למשל עלייה של הווינדוס וקצת לגבי דפדפן וכאלה.
http://plonter.co.il/detail.tmpl?sku=MZ-750120BW

דבר שלישי: לדעתי זה לא הבעיה, אבל אם במצב האחרון אתה שם לב שהמעבד הוא זה שגורם לאיטיות הייתי ממליץ לשדרג לquad כמו הQ8300, שתוכל גם לבצע לו לבערך 3ghz (לא תהליך מסובך) בלי לגרום לו להתחמם יותר מדי ולגרום לו לעבוד מהר יותר.

http://plonter.co.il/detail.tmpl?sku=BXC80580Q8300&cart=14698987936325694&lang=heb

מה שאני מבקש שתעשה כדי לעזור יותר להבין מה הבעיה - תשתמש במחשב כמו שאתה רגיל ומדי פעם תסתכל במנהל המשימות מה מצב השימוש במעבד ומה מצב השימוש בזיכרון, ככה תוכל לזהות מה יותר מפריע:

אם זה המעבד - כנראה שצריך להחליף אותו ולא צריך לשנות ולכן תוכל לקנות מעבד חדש וSSD ולא להוציא יותר מדי.

אם זה הזיכרון - הבעיה שלך יותר חמורה, לקנות 8 ג'יגה של זה לא זול, אלא אם תצליח למצוא ביד שנייה, חוץ מזה שיש ללוח אם שלך רק 2 מקומות שזה עוד יותר מקשה.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רואה שום טעם להתחיל להחליף עכשיו .

הלוח שלך תומך עד 8 גיגה ב2  סטיקים של  כל אחד 4.

באופן עקרני 4 גיגה זה די והותר בשביל גלישה ו KODI.

אתה צריך לבדוק במנהל המשימות אם יש לך מחסור בזיכרון כאשר אתה מרגיש איטיות.

במידה וכן אפשר לקנות זיכרונות משומשים/חדשים באיבי או באלי אקספרס, זה עדין יותר משתלם מלוח חדש.

באותו אופן אתה צריך לבדוק במנהל המשימות את אחוזי השימוש במעבד כאשר אתה מרגיש איטיות. עם המעבד

על 100% אז אפשר לקנות יחסית בזול מעבד מסדרת Q כזה או אחר ( 100-200 שקל תלוי איזה)

אני חושב ש יתן לך שיפור בביצועים בלי שום קשר ואם ה HD הנוכחי שלך די ישן אז גם מאד יכול להיות שהוא זה שמאיט לך את הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

לא רואה שום טעם להתחיל להחליף עכשיו לוח אם.

הלוח שלך תומך עד 8 גיגה ב2  סטיקים של  כל אחד 4.

באופן עקרני 4 גיגה זה די והותר בשביל גלישה ו KODI.

אתה צריך לבדוק במנהל המשימות אם יש לך מחסור בזיכרון כאשר אתה מרגיש איטיות.

במידה וכן אפשר לקנות זיכרונות משומשים/חדשים באיבי או באלי אקספרס, זה עדין יותר משתלם מלוח חדש.

באותו אופן אתה צריך לבדוק במנהל המשימות את אחוזי השימוש במעבד כאשר אתה מרגיש איטיות. עם המעבד

על 100% אז אפשר לקנות יחסית בזול מעבד מסדרת Q כזה או אחר ( 100-200 שקל תלוי איזה)

אני חושב ש SSD יתן לך שיפור בביצועים בלי שום קשר ואם ה HD הנוכחי שלך די ישן אז גם מאד יכול להיות שהוא זה שמאיט לך את הכל.

אפילו ביד2 אני לא מצליח למצוא 8 גיגה של לנייח ולקנות חדש יעלה יותר מ1200 שקל, זו הסיבה שהצעתי עם תאימות לDDR3 על תושבת 775.

לגבי המעבד אני גם חושב שזה הבעיה ופחות הזיכרון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy
Delivery:
Estimated between Mon. Aug. 15 and Mon. Sep. 5
לא בקטע רע פשוט מעדיף לוודא שהזיכרון באמת פועל גם...
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב ששדרוג בלבד אמור לסגור לך את הבעיה (יחסית)

אין טעם לשדרג את הזכרון בלוח האם שלך.

תוכל לשדרג את המעבד לQ9650 (E5450) ב120 ש"ח אם תרצה, משהו שמאוד מומלץ, אבל רק אם תראה בעיות ביצועים גם אחרי החלפת הכונן לSSD.

לדעתי מעבד הC2D אמור להספיק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

ראשית - המון תודה על התגובות המושקעות, שאפו!

1. מצ"ב: צילום של מנהל המשימות בעת שימוש ב-12-9 טאבים בכרום.

מה דעתכם?

2. אני חושב שכונן אכן יעשה "מהפכה".

בתכנון להשאיר את ה-HD הישן ל"חומרים" (כל מה שלא קשור לתפעול המחשב).

אז למעשה - זהו השדרוג שכנראה יביא להאצה משמעותית של המחשב:

1) מעבד: כפי שהוצע, Core2 Quad Q9650  או  Intel E5450 (מבחינת ביצועים נראים די זהים).

Intel E5450 - עניין של 220+-ש"ח כולל משלוח באיביי.

2) זיכרון: שני סטיקים של 4GB כ"א ב- II ׁ(אם תוכלו לאתר עבורי דיל טוב לכך בארץ/איביי וכו' אשמח מאד)

אגב, מביניהם: מה יותר חשוב להאצת פעילות המחשב?

3) כונן של Samsung  750 EVO עבור מערכת ההפעלה+תוכנות (250GB יספיק די והותר, נכון?)

וזה סוגר את הפינה לגמרי?
מה דעתכם?

המלצות מחו"ל (או אם בארץ במידה וההפרשים לא גדולים) יתקבלו בתודה גדולה.

שבוע טוב!

39586b?filename=1469922154019_31-07-2016

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ריאשון שאני שם לב שרשום שיש לך 3 GB ואתה אמרת שיש לך 4 GB .

אז או שטעית או שיש לך מערכת הפעלה 32 BIT שלא מזהה את כל הזיכרון. בכל מקרה כרגע לא היית מחפש להגדיל כי כרגע גם ב 3 יש קצת אקסטרה.

תבדוק למה אתה רואה רק 3 גיגה. אם זה אז תתקין מערכת של 64 BIT ואם יש לך רק 3 אפשר לקנות סטיק אחד של 2 ולהגדיל ל 4.

לגבי המעבד נראה שהוא טוחן , תבדוק במנהל המשימות מה טוחן אותו. יכול להיות שזה סתם תוכנה/תהליך שאפשר לנטרל ועושה את הבעיות.

אם מסתבר שזה הדפדפן אז כדי לשדרג מעבד.

Intel E5450 - דורש עידכון של ביוס פרוץ ומוד כי הוא נועד במקור לתושבת אחרת , אפשר לקנות את ה Q9650 אבל אפשר גם לקנות מעבד קצת יותר

זול מסדרת Q , נראה לי שגם הם יספיקו. בכל מקרה נראה לי ש @אור כהן יכול לתת המלצה יותר טובה ממני בנקודה הזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

תודה על תגובותיכם.

אני רואה 3GB משום שאני עם OS של 32ביט.

@אור כהן  (והמגיבים האדיבים האחרים שיודעים):
תוכלו לסייע לי בסיכום של מה הצעדים המומלצים עבור שדרוג המחשב?

מה סדר החשיבות בשדרוג רכיבים בכדי לעבוד עם ולהאיץ עבודת המחשב?

לגבי המעבדים:
Q9650  V.S  Xeon E5450:

מבחינת משתמש שבעיקר גולש ומזרים לסטרימר (תכנים על המחשב) - יש בכלל יתרון למי מהם על גבי השני?

לגבי OS של 32 ביט: יש לי 10 שמראש הורד ב-32.

האם ניתן לקבל מחדש בתקופה זו(שהשדרוג החינמי אוטוטו מסתיים) רישיון ל-64 ביט?

תודה על העזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@בולי איש השלג

אז בואו נתחיל:

1. המעבדים זהים מבחינת ביצועים, חוץ מזה שהE5450 זול יותר. אני אישית אכין לך ביוס לצריבה ברגע שיגיע, בינתיים ממליץ לרכוש את המעבד E5450 הבא ב100 ש"ח (אחרי שימוש בהנחת החנות!) ולדרוש את גרסת הSLBBM בהודעת הרכישה. לא לשכוח!

http://www.aliexpress.com/item/LGA775-slot-Xeon-E5450-3-0GHz-12M-1333-CPU-close-to-Core-2-Quad-Q9650-CPU/2041514744.html?spm=2114.30010308.3.71.IDjJn4&s=p&ws_ab_test=searchweb201556_8,searchweb201602_1_10057_10056_10037_10055_10049_10059_9987_10033_10058_10032_10017_405_404_106_105_104_10060_103_10061_102_10062_412,searchweb201603_7&btsid=b2634353-83dd-4a57-b3fb-4b04b7097fd9

2. ניתן לעבור מ32BIT ל64BIT באמצעות המדריך כאן:

http://www.howtogeek.com/228042/how-to-switch-from-32-bit-windows-10-to-64-bit-windows-10/

אתה יותר ממוזמן לבצע את המעבר, או שתעדיף לעשות אותו ברגע שיגיע כונן הSSD

3. כונן הEVO 750 יהיה בחירה מצויינת, אבל במחירו יש לך כבר את הEVO 850 

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=890755

בלי קשר, אם תרצה לחסוך, תוכל לרכוש את הTRITON של ב300 ש"ח בלבד

http://www.1pc.co.il/product-8232-כונן_קשיח_פנימי_OCZ_TRN100_25SAT3_240G_240GB.aspx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק 2 הערות

1. לפני שאתה קונה מעבד תבדוק מה טוחן אותו. צריך לוודא שאכן הוא צוואר בקבוק. כמו שאמרתי רואים שהוא טוחן אבל חשוב להבין למה.

2. שים לב ש E5450 לא נועד לתושבת שלך. המעבד בקישור הוא מעבד שעבר מוד וכמו שאור אמר הוא יעזור לך בהכנת וצריבת ביוס מתאים.

אתה צריך להיות מוכן מראש לקצת התעסקות פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...