יוקר הדירות היא לא בעיה יחודית לישראל... - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יוקר הדירות היא לא בעיה יחודית לישראל...

Sargon

Recommended Posts

חייתי ברחובות רבתי 6 שנים, נראה אותך מוצא שם דירה קטנה לא מפוצלת בפחות מ3500 שקל, ואלה מחירים של לפני שנה, לא רוצה לדעת מה קורה עכשיו.

במקרה חיפשתי חודשים ומצאתי דירת 2 חדרים, נראה לי אחת מ5 בכל העיר, ב3000 לחודש בלבד... בבניין בן 50 לפחות. נראה לי שהדירה לא שופצה מאז שנבנתה.

לא ממש היה אכפת לי אז קפצתי על זה בלי לחשוב פעמיים, מטר וחצי מכביש ראשי, אבל מזל שהשמיעה שלי דפוקה לגמרי. יש לציין שרחובות זה משהו יוצא דופן, בוא נכוון לנס ציונה שהיא במרחק קילומטר משם, המחירים שם פסיכיים לגמרי, וזה חור. 

להיות רווק בישראל ולחיות כמו בנאדם זה לא עובד מי יודע מה (הכי אהבתי שבסופרמרקט אין שום דבר שמותאים לרווקים, הכל בגודל של אריזה משפחתית). וכן, חייתי בתקופה ההיא פחות או יותר מהשכר הממוצע בישראל.

בערך 70% מהמשכורת שלי היה הולך על פריווילגיות כמו שכר דירה, ארנונה שברחובות היא פסיכית, חשבונות והמכה הישראלית השניה- וכל המסביב (תזכירו לי מה זה בישראל שוב? אה כן, אין בשבת). 

אחרי אוכל וקצת בילויים הייתי מגרד הצידה אולי כמה מאות שקלים. אם היה קורה משהו לא צפוי כמו שבירת טלפון שזה תחביב שלי, גם הכמה מאות האלה היו הולכים לפח.  

היום אני משתכר פה בערך 20% יותר מהשכר הממוצע, אני יכול לקנות כל חודש GTX 1080 בתשלום אחד בשלווה (אבל אני אסתפק ב1060 כי המחשב שלי גרוטאה). וממש לא זול פה בבריטניה, וגם עם הלא זול הזה, עדיין יותר זול ונגיש מבישראל בחלק נכבד הדברים. אין להם פה כמעט שימוש באשראי ותשלומים, והאוכל פה אמנם לא טעים, אבל אני יכול לקנות יותר ממנו. :D:S (רבאק, כמה אני מתגעגע לשווארמה נורמלית)

אני פורש מהדיון. תהנו להאכיל את הטרול. אולי כשהוא יגדל הוא יבין (או לחילופין, אחרי שהבועה תתפוצץ).

לילה נעים.  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 86
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

דר שווארמה אידיוט, אתה בא לכתוב ואז בורח וקורא לי עוד טרול. חתיכת פחדן.

כן אנגליה גם כן אחת הכלכלות החזקות בעולם, למה אתה משווה? אידיוט.

ישראל לא כזו עשירה ויחסית דלה במשאבי טבע... אוליי המצב היה פה יותר טוב אם השמאלנים הארורים לא היו מתנגדים למתווה הגז וסוף כל סוף היה לנו משאבי טבע כמו למדינות אחרות.

שמאל זה דרק.

אבל אני שמח שעזבת, לא צריך לראות בכיין כמוך במדינה שלנו.

רק תעשה טובה, אם יש לך ערכים ואתה מחשיב את עצמך מוסרי אל תצביע בבחירות הבאות כי מה שקורה פה במדינה זה כבר לא עיניינך.

עריכה: אגב בצפון הרבה יותר זול. אז זה תלוי איפה, זה גם תלוי איפה באנגליה, לא כל המקומות באנגליה זולים באותה המידה.

ויופי, הGTX יותר זול. זה ידוע שבחו"ל מוצריי אלקטרוניקה יותר זולים... אבל כל שאר הדברים יותר יקרים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה באמת טרול או שאתה נמצא על קשת האוטיזם. אין שום סיבה בעולם שדירה באשדוד תעלה יותר מדירה בלונדון לא משנה איך תסובב את זה. אנשים באמת עוזבים אלפים כל שנה והטובים ביותר. אנשים משכילים, יצרנים, ששירתו בצבא ביחידות מובחרות ועזבו כי הבינו שאין להם סיכוי לקנות דירה בישראל ונמאס להם מתהליך התבהמות שעוברת החברה הישראלית.

תמשיך לקרקר שמאל שמאל שמאל בדירה השכורה שלך.  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שקרים על גבי שקרים.

בהתחלה התלוננו שהמשכנתא תקח 30 שנה ולא 10 שנים. עכשיו פתאום אי אפשר לקנות דירה בכלל.

בלונדון דירה פיצפונת קרוב למרכז עולה הון תועפות, אז אני לא בטוח שיש לך נתונים שמגבים את הטיעונים שלך.

אתה יודע, לונדון זה עיר גדולה...

"הטובים ביותר" מזיז לי את הביצה גם אם נניח שהם הטובים ביותר. חבורה של בכיינים שלא מבינים לא המדינה שלנו לא עשירה כמו מדינה ששולטת בתעשייה שמגלגלת טריליונים בשנה(רכבים\גרמינה) או למה אנחנו לא סוציאליסטים כמו מדינה עם מאגר הנפט החמישי בעולם עם כמות אוכלוסיה יותר קטנה משלנו(נורווגיה).

חבורה של בכיינים. לא טובים ולא בטיח... יחידות מובחרות... יופי יופי, כרגיל השמאל משוויץ כמה הוא תרם למדינה וכמה הוא גיבור. כי זה הדבר האחרון שנשאר לכם בשביל להוכיח לנו שאתם לא שונאי ובעד ה"אחר" יותר מבעד העם שלכם(שהיה שלכם).

עריכה: הנזק הכלכלי שהשמאל גרם למדינה בגלל מתווה הגז הוא במימדים עצומים כמו שאתה לא מסוגל לתאר... רק בגלל שהשמאל רוצה שיהיה פה רע כי אם רע פה אפשר להאשים את הימין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר בין שמאל? מה הקשר מדינה סוציאליסטית? מה הקשר אימפריה תעשייתית? אני ביקשתי שהמדינה תבנה דירות בחינם? אתה בכלל מבין איזה שטויות אתה פולט? 

אתה חולה בתסמונת מוסקבה. מדובר באבחון רפואי חדשני. בדרך כלל מדובר ברוסים שאוהבים לחיות במציאות מחורבנת כי הם חושבים שזה הופך אותם ליותר חזקים וחכמים. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה המציאות מחורבנת בדיוק? מה הקשר?

הקשר לשמאל הוא שאתה מתלונן שהמדינה שלנו לא זולה כמו מדינות אחרות עם כלכלות הרבה יותר חזקות והקשר הוא שאילו השמאל לא היה מפיל את מתווה הגז המצב היה יכול כבר להשתנות לפני כמה שנים. זה הקשר.

מה מחוברן במציאות שלנו? בשבילך מציאות מחוברנת זה שכירות גבוהה, בשבילי מציאות מחוברנת זה לראות את הפרצוף של השמאל בחדשות כל יום בבוקר.

אני מרוויח מספיק בשביל לחיות סבבה בשכירות במרכז, לקנות דירה זה רק בונוס זה השקעה... אני מרוצה מהדירה שאני שוכר אין לי בעלים מפלצת ואין לי ביוב פתוח בדירה.

אז מה הבעיה בדיוק?

מה שמעצבן אותי זה שמאלנים שכל יום אומרים כמה רע פה כי אתם רוצים שיהיה פה רע כדי שתוכלו להגיד כמה הימין רע.

לא רע פה כל כך... יש מקומות יותר רעים ויש מקומות יותר טובים מין הסתם.

אמא שלך חולה...

אתה חולה באנטיגוניזם חריף. זה מחלה חשוכת מרפא.

אני לא מבין בדיוק מה התלונה שלך בדיוק ועל מה אתה מבסס אותה? שבאירופה יותר זול? יופי לך... פה זה לא אירופה אנחנו לא מדינה עשירה ואנחנו לא חלק מהאיחוד האירופאי.

התלונה שלך שחרא פה? אז שהוא שחרא לך, אבל לא חרא לכולם. ואם כבר חרא זה לא בגלל המצב הכלכלי זה בגלל המוסלמים וידידיהם השמאלנים. אתם החרא של המדינה הזו.

עריכה: מה שמשעשע זה שיש ערבים ישראלים מוסלמים שאוהבים את המדינה שלנו וטוב להם במדינה שלנו יותר משמאלנים יהודים. כי הם יודעים שטוב להם פה יותר מכל מדינת ערב ובכלל באופן כללי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז ככה לא קראתי יותר מדי פה רק ראיתי כמה שטויות שלא יכולתי להתעלם מהן.

דבר ראשון אין דבר כזה ה"טובים ביותר" יש את ה"מקומבנים ביותר" ואני לא מתלונן על זה חלילה, רק אומר לך שאתה צריך לעבוד על הגישה שלך ידידי כי העולם ממש לא הולך לפי הערכים של גולני. זה כבר פאסה.

אני מסכים שצריך קרביים ותומכי לחימה ודברים נחוצים בסגנון כי זה משהו שיש בכל מדינה בעולם, אבל ביננו, כמה כבר מתאימים לתפקידים הללו נפשית ורפואית? וכמה הולכים "לשרת" שחצי מה"שירות" שלהם הם מתחפשנים בעזריאלי (ואל תגיד שלא כי בעיניים שלי אני רואה תשמנים האלה עם הכרס בורקס שלהם כל יום שם)? ההא? מה יעזור לי בחיים להיות מש''ק ממטרות או חרטא בסגנון? אתה לא תאמין כמה דברים מיותרים יש בצבא וכמה אנשים לא עושים שם כלום חוץ מלהטיף לאחרים להתגייס שבפועל משתמטים שמאלנים קיצוניים עושים יותר מהם.

יש בצבא יחס שאני אישית ולדעתי כל בנאדם עם כבוד לא היה שותק עליו. רק אתמול שמעתי סיפור מחבר שמשרת בצבא שהרתיח לי את הדם ואם הייתי במקום החייל המפקד היה מוצא את עצמו דקור בכל חלקי הגוף ואם תתעמקו אתם תשמעו מלא כאלה.
הם לא מכבדים אותי ותמשפחה שלי למה שאכבד אותם למה מי הם בכלל? כולה כמה מסכנים שעשו איזה קורס בשקל תשעים והתנפח להם האגו, לפעמים צריך להוריד כמה טיפשים חזרה לקרקע.

דוגרי, לא עדיף לעבוד או ללמוד או אפילו להתמסטל בתאילנד 3 שנים מאשר להכין כל יום קפה שחור למפקד ממורמר שמחפש אותך על קטנות, לשדך דפים ולשחק טנקים אונליין במשרד ולחשוב שאתה קרבי?

אגב מה שעשו לדפני ליף רק בגלל שהיא "לא עשתה צבא" ומנסים לדכא תמחאה שלה ולקרוא להם "שמאלנים" זה רק חלק ממה שהמערכת רוצה שיהיה. וכל הימין ההזוי הזה נותן לזה יד ובאמת שאני מפתח תאוריה שהם סוג של מזוכיסטים או משהו כי לא אכפת להם מעצמם ורק מה"מדינה" בזמן שהמדינה משתניה עליהם בקשת... וואלה מה אכפת להם?
נוח להם שאוטו מסריח כמו מזדה שרק הישראלים הפראיירים קונים תדראק הזה עולה פה כמו פרארי 2016 מהניילונים בארה''ב (ואני ממש לא מגזים)
נוח להם שדירה בשכונת עוני עם כספומט סמים הכל כלול עולה כמו וילה 3 קומות בארה''ב בשכונה נקיה ויפה.
נוח להם שאתם מתגייסים ושומרים על התחת שלהם בזמן שיש פרזיטים שלא עושים כלום אבל ברגע שרק אתם חושבים על עצמכם ישר קוראים לכם בשמות
נוח להם שאתם משלמים על הכל פי פאקינג 3 יא עם "נבחר" כנראה ש"בחרו" אתכם לקחו לכם תעמוד שדרה מהמקום למה זה עושה רושם שאתם נהנים מהעובדות שציינתי למעלה...

ואומרים שתמונות מדברות חזק יותר ממילים, אז:
https://lh4.googleusercontent.com/7DWgxWobQljogLx7yRHPmDQhyOi2wtG5i9X9qrONPPdas-BtYqEYQb3HGFQwp4a5Reuu2tZ4UZHXz1fOrclrtzd-fgCIRfoCvg6zKe3PKvcJ_UVow4g

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של DrShawarma

(הכי אהבתי שבסופרמרקט אין שום דבר שמותאים לרווקים, הכל בגודל של אריזה משפחתית).

יש ממש לידי מאפיה קטנה בפסאז' של חנויות ירקות ופירות, שמוכרת באמצע כמו חנות בשוק.

אפילו שם מזיינים רווקים עם שיטת תמחור שאומרת שאם אתה צריך פחות מקילו!!! קרואסונים(בשביל הקפה) אתה תשלם 30% יותר במחיר, מה שמביא את המחיר למחיר היקר ביותר שקיים לקרואסונים באיזור קילומטר רבוע!

למה אני צריך לקנות קילו?

כמה אפשר לאכול לפני שזה לא טעים וטרי?

אני גר דקה! משם ממילא, למה שלא אקנה 4-5 קרואסונים כל יומיים?

אז אני הולך עוד 3 דקות הליכה משם, וקונה בחצי מחיר במאפיה אחרת.

סליחה שאני!!! לא מתאים את עצמי!! לשיטת המכירה האידיוטית של המאפיה.

ניסיתי לדבר עם הבן אדם שם, לא מוכן להבין, לא מוכן להתגמש.

אנחנו שכנים והייתי קונה אצלו כל יום יומיים כל מיני דברים אם רק הוא היה בן אדם במקום מניאק.

איזו מדינה נהיתה לנו?

מלאה רשעים.

שוב אחזור על הדברים של אלי ויזל שנפטר לא מזמן.

ציטוט

"ההיפך מאהבה זו לא שינאה, זו אדישות"

"בשבילי, האדישות, היא תמצית הרוע"

דברים כל כך נכונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח וואו... קונספירציה נגד הרווקים. אתה חושב שבארצות הברית התאגידים ותעשיית המזון כל כך מתחשבים בצרכים של האזרחים שם?

שם הם שמים סירופ תירס בכל דבר ובגלל זה הם כאלה שמנים... כי זה דופק להם את המערכות שלהם. שמים להם מלא סוכר כדי שהם יתמכרו לזה ואז כדי שזה לא ירגיש להם שזה מאוד מתוק שמים חומרים אחרים שיבטלו את המתוק.

בארץ עד כמה שידוע לי שמים בעיקר שומן וחמאה במוצרים לא סוכר שזה איכשהו יותר טוב.

וואו כאילו... דופק קוראסונים ומתבכיין כמה קשה פה חחח.

דפני ליף חברה לחבורת אנרכיסטים אלימים שצריך להוציא מחוץ לחוק בשביל המחאה הזו. אגב... כל האסטרטגיה של השמאל זה לשים גלגלים לממשלה ואחר כך להתלונן שרע פה.

השמאל מייחל שיהיה פה רע כדי שאחר כך הוא יוכל להתלונן כמה רע פה ושצריך להעיף את הימין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשזה קרואסונים מילא.

אבל כשמדובר בדירות...

הדבר הכי יקר שאדם קונה בחיים.

30 שנה משלם על זה.

ובדרך לשם צריך לשכור ולחסוך כדי שיוכל להשיג את הקרן למשכנתא.

אסור שיהיה מצב בו אין דירות קטנות להשכרה ולקניה היינו אך.

זה הוספת חטא על פשע.

המדינה היא לא החנות של מניאק אחד בשוק.

לא יתכן שגורלם של אנשים יופקר ע"י אידיוטים רעי לב כמו SARGON שרואים בהתעללות תופעה טבעית ורצויה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

מי אמר שכולם צריכים לקנות דירה? מה הבעיה לשכור כל החיים? חשבת על האפשרות הזו?

אין שום בעיה, אם אתה רוצה לשלם במהלך החיים שלך חודש חודש סך כולל של עלות דירה, שאם היית משלם אותה למשכנתא היתה לך דירה להוריש לילדים שלך לפחות, אבל שילמת אותה כדי לנפח את הכיס של איזה אייל נדלן שמשכיר עשרות דירות ברחבי הארץ לאנשים שחושבים כמוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של EGarchmorph

אין שום בעיה, אם אתה רוצה לשלם במהלך החיים שלך חודש חודש סך כולל של עלות דירה, שאם היית משלם אותה למשכנתא היתה לך דירה להוריש לילדים שלך לפחות, אבל שילמת אותה כדי לנפח את הכיס של איזה אייל נדלן שמשכיר עשרות דירות ברחבי הארץ לאנשים שחושבים כמוך.

הלוואי!!! וזאת היתה המציאות.

אבל המציאות הרבה הרבה הרבה יותר גרועה.

בגלל שהדירה לא שלך, היא לא מתוחזקת, היא לא מותאמת, היא לא נעימה ונוחה, היא בעצם לא שלך.

בכל רגע נתון יש איום של בעל בית שרוצה לסחוט ממך כסף.

ככל שיותר טוב לך שם כך הוא יסחוט אותך יותר.

ואם תהיה חולה חס וחלילה, ולא תוכל לעבוד באותה המידה שעבדת קודם, וכמובן שגם לא הצלחת לחסוך כי בעל הבית לקח לך את רוב ההכנסה שלך ובקושי השאיר לך לצרכים בסיסיים, אז אתה תהיה מסכן מאוד.

ולאף אחד... ודאי לא לSARGON, יהיה איכפת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבן אדם משכונע שמשבר הדיור ויוקר המחייה זו קונספירציה של שמאלנים למוטט את ממשלת הימין. אתם מתווכחים עם קיר.

ציטוט של Sargon

שקרים על גבי שקרים.

בהתחלה התלוננו שהמשכנתא תקח 30 שנה ולא 10 שנים. עכשיו פתאום אי אפשר לקנות דירה בכלל.

בלונדון דירה פיצפונת קרוב למרכז עולה הון תועפות, אז אני לא בטוח שיש לך נתונים שמגבים את הטיעונים שלך.

אתה יודע, לונדון זה עיר גדולה...

"הטובים ביותר" מזיז לי את הביצה גם אם נניח שהם הטובים ביותר. חבורה של בכיינים שלא מבינים לא המדינה שלנו לא עשירה כמו מדינה ששולטת בתעשייה שמגלגלת טריליונים בשנה(רכבים\גרמינה) או למה אנחנו לא סוציאליסטים כמו מדינה עם מאגר הנפט החמישי בעולם עם כמות אוכלוסיה יותר קטנה משלנו(נורווגיה).

חבורה של בכיינים. לא טובים ולא בטיח... יחידות מובחרות... יופי יופי, כרגיל השמאל משוויץ כמה הוא תרם למדינה וכמה הוא גיבור. כי זה הדבר האחרון שנשאר לכם בשביל להוכיח לנו שאתם לא שונאי ישראל ובעד ה"אחר" יותר מבעד העם שלכם(שהיה שלכם).

עריכה: הנזק הכלכלי שהשמאל גרם למדינה בגלל מתווה הגז הוא במימדים עצומים כמו שאתה לא מסוגל לתאר... רק בגלל שהשמאל רוצה שיהיה פה רע כי אם רע פה אפשר להאשים את הימין.

אני לא יודע איפה הראש שלך תקוע, אבל היום אדם בלי ירושה ו/או סיוע מההורים לא מסוגל לקנות דירה באזור המרכז. וכן, מתוק שלי, אני יודע שלונדון עיר גדולה ויקרה. באשדוד דירה 3 חדרים בבניין משנות ה-50 בשכונה של נרקומנים עולה קרוב למיליון שקל. ב-170,000 פאונד אפשר לקנות דירה 2 חדרים בלונדון יחסית קרוב למרכז. 

בישראל יש כסף כמו חול והכלכלה הישראלית היא בין החזקות בעולם. בתקופה שישראל הייתה מדינה הרבה יותר ענייה עם הוצאות בטחוניות הרבה יותר גבוהות ביחס לתל"ג דירה בישראל עלתה בין 60 - 80 משכורות והיו חברות בנייה ממשלתיות שהקימו דיור ציבורי. בשנת 2016 דירה עולה קרוב ל-170 משכורות ודיור ציבורי נכחד.

אני אתן לך טיפ: אני יועץ מס בהשכלתי. אני עובד במחלקת מיסים במשרד רו"ח הכי גדול בארץ. תאמין לי אתה לא מבין שום דבר במתווה הגז. פשוט כלום. רד ממתווה הגז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...