כתיבה לתוך Disk On Chip - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כתיבה לתוך Disk On Chip

nivstm

Recommended Posts

שלום חברים!

לאחרונה בעבודה עשיתי custom build  למערכת הפעלה מבוססת בשם Thinstation.

התפקיד של המערכת הזאת הוא לחבר את המשתמשים שלנו ישירות לשרת טרמינל דרך RDP.

את המערכת אפשר להתקין על מחשבים מכל הסוגים..

עד כאן הכל טוב, אבל - יש אצלינו המון משתמשים שכרגע משתמשים במחשבי-מיני של חברת CHIP-.

לינק לסוג המחשב: http://portal.chippc.com/support/downloads/files/Xtreme_PC_LXN2321_Spec.pdf

תמונה של איך שזה נראה מבפנים: הימני ביותר

כרגע, מותקן על המחשבים האלה מערכת הפעלה CE, שמוטמעת על disc on chip שמולחם ללוח אם (ניתן לקרוא על זה בלינק שהבאתי).

הבעיה שלי היא להתקין את המערכת הפעלה שבניתי על המחשבים האלה.

ולפני שכולם סוקלים אותי - אין BOOT MENU במחשבים האלה, אי אפשר לעשות BOOT מPXE, או DISK ON KEY.

שלחתי מייל לחברה ובתשובתם אמרו שאני לא יכול לעשות את זה, אך אני אוכל לעשות זאת עם המוצרים החדשים שהם הוציאו..(קצת מנסים לעקוץ ממני כסף, לא?)

אני לא מאמין להם ואני בטוח שיש איזושהי דרך לכתוב לתוך הCHIP הזה.

אחרי הכל, עם המוצר הזה מגיעים קבצי UPGRADE, קבצים שמעדכנים את הWINDOWS CE הקיים לגרסאות חדשות יותר, ואפילו עדכון מWINDOWS CE למערכת הפעלה של בשם THINX.

עם קבצי ה- UPGRADE האלה מצורף גם קובץ בשם "write2doc.exe" ׁ- יעני - write to disk on chip, זתאמרת שכן אפשר לכתוב לCHIP. אותו קובץ לא יכול להפתח דרך CMD.

את העדכון הזה אפשר לעשות אך ורק אחרי שעלתה המערכת הפעלה, צריך להגדיר לה כונן שבו נמצאים הקבצים הנ"ל, והיא ניגשת אליהם ומעדכנת אוטומטית (דרך ממשק כזה בשם "upgrade").

בנוסף, אפשר לראות בתמונה השנייה ששמתי, שהלוח עצמו כולל מן חיבור PCI כזה, שאין לי מושג למה הוא משמש, אולי זה קצה חוט?

אשמח לקבל עזרה בנושא, אני דיי מיואש, ולא באלי להתחיל להתרוצץ ולהתקין את המערכת הזאת על מחשבים ישנים וגדולים, כשיש לי מחשבים קטנים וניידים כאלה.

תודה לעוזרים!!

ניב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מבין נכון ה-custom build שעשית מיועד למחשבי PC x86 רגילים, אם זה המצב הוא פשוט לא יעבוד על המכשיר הזה גם אם תצליח לצרוב אותו איכשהו. המחשב הזה מבוסס מעבד הוא לא תואם לאף שלא נבנתה והותאמה אליו במיוחד.

אם יש כבר מערכת מבוססת שאפשר להתקין עליו הייתי ממליץ לך להתחיל מהתקנה של המערכת שלהם ולעשות שינויים כדי להתאים אותה לצרכים שלך. תאורטית אם החברה מספקת אז היא חייבת לספק גם את הקוד של הלינוקס המתאים ככה שאתה יכול לבנות לבד את מערכת ההפעלה אבל זה סיפור די מסובך שגם למפתח שמבין בתחום עלול לקחת הרבה זמן עבודה (והחברה אפילו לא מחוייבת לתת לך דרך להתקין את מה שיצרת).

* הלינק השני שלך לא מוביל לשום מקום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...