אורך חיים של דיסק קשיח - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אורך חיים של דיסק קשיח

Epidem

Recommended Posts

תהיתי איך אני אפיק אורך חיים מירבי מהדיסק הקשיח שלי?

זה דיסק של כי למשחקים ולמערכת יש לי כונני SSD נפרדים והרבה פעמים אני שם לב ושומע שהוא עוצר, ז"א ללא שימוש הוינדוס מכבה אותו. ואז כשאני ניגש לתכנים שלו אז יש לי מן דילאי של חצי שנייה, של ספין אפ ואז עולה.

בעקרון זה לא מפריע לי מבחינת דילאי וכל זה, השאלה זה האם זה בריא לו שהוא כל פעם יעצור ואז שוב יאיץ, או שעדיף שיעבוד 24/7 רצוף...?

כי נגיד אם אנחנו מקבילים את זה למכונית, זה לא בריא למכונית לכבות מנוע בכל עצירה, אחרת זה מעמיס על הסטרטר, על המצבר וגם על האלטרנטור, ושלא נדבר על זה שהולך מלא דלק בהנעה (לפחות ברכבים ותיקים יותר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אורך זמן דלוק משפיע וגם כמות הדלקות ויציאה מהייברנט וכו' מכאן אין תשובה אחת......

מעריך שמשהו באמצע זה התשובה ז"א נגיד כיבוי שמעל 8-12 שעות עדיף לכבות מתחת לזה להשאיר.

השערה בלבד.

עוד נקודה- ככל שהמחשב יותר מכובה פחות סיכוי לקבל משהו מהחשמל, המחמירים בכלל מנתקים מהשקע.

טמפ' נמוכה ככל שניתן תמיד עוזר, ז"א לוודא איוורר, במידה והדיסק ממש חשוב לך תוודא שיש עליו מאוורר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל למען עולם ירוק וחסכון באנרגיה. לגבי מכוניות אז בדקתי בניידת משטרתית במצב שבו כל האורות דלוקים

כולל הצקלקות שהן 120 וואט ומכשיר הקשר דלוק.  הצריכה היתה כ 0.8 ליטר לשעה!  חסכון כספי זניח וגם

לגבי התרומה לעולם ירוק אני בספק.

מה שקובע בקשיחים מעבר למכות וזעזועים, זה המזל בלבד ואין לנו שליטה עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה פעמים למשל MTBF של שעות של דיסק, זה לא הזמן שבאמת צפוי להיות עד כשלון, אלה חלק ממספר שמכניסים לנוסחא עבור הסתברות לכשל של x דיסקים בy זמן. בדר"כ הזמן הזה כמיליון שעות.....

סיכוי סביר שזה אותו דבר במקרה הזה, לא סגור על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי נגיד יש כונן WIN בן 6.5 של היטאצ'י שעובד בלי הפסקה ואני מדליק מכבה בכלל קורע לו את הצורה והוא עובד מעולה.

ליגה אחרת מכונני WD שיש לי... אז המלצה ראשונה אם זה חשוב לך.

לדעתי עדיף שיתכבה ויודלק מאשר יתחמם 24/7 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון ברכבים החדשים שמתי לב שזה מצב שנקרא eco אז אולי זה פולט פחות גזים וכאלה ברמזורים, אבל עדיין להניע אוטו אחרי כל עצירה לדעתי זה לא כ"כ טוב לגבי מה שהזכרתי קודם...

אז מה שעשיתי זה שלא יהיה כיבוי והדלקה כל 20 דקות של אי-שימוש אלא אם ההארד דיסק ללא שימוש 3 שעות

אז יהיה מקסימום של 8 פעמים שזה מאוד לא סביר שיקרה כי לפחות 7 שעות ביום אני בעבודה, ו7 שעות שינה, שבוודאות הדיסק ללא שימוש שם (אלא אם אני משאיר הורדה)

ד"א מבחינת ספק אני חושב שזה ספק איכותי מה שיש לי... 660W platinum של seasonic :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש מקווה שיהיה לי מזל איתו... 

ולא סתם :poop: (הייתי חייב להשתמש בסמיילי הזה!)

ד"א kakadu אתה מנסה לשבור שיא עם המוניטין השלילי? xD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...