כמה שאלות בקשר למקלדת חדשה (מאוד ספציפית) - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות בקשר למקלדת חדשה (מאוד ספציפית)

Lyor

Recommended Posts

אני מעוניין לקנות לעצמי מקלדת (מכנית) חדשה מסוג Cherry MX אבל אני לא חושב שיש אחת כמו שאני מחפש בשוק.

ה-Layout המועדף עלי יחסית נדיר, במיוחד פה בארץ, והוא נראה הכי דומה לדגמים של SteelSeries 6Gv2 ו-ZOWIE CELERITAS, רק שנורא חשוב לי שזה יהיה סוויץ' חום ולא אדום/שחור וכו'.
אני שוקל אם אני אוכל לייצר אותו בעצמי ע"י כמה קומבינות.

חשבתי בתור התחלה לקנות את SteelSeries 6Gv2 ולפרק לו את הסוויצ'ים לגמרי, ובמקומם להלחים כמה חומים שאותם אני אזמין מאיביי או משהו.
לפי מה שהבנתי אני צריך בשביל זה את הדגם MX1A-G1NA (כן, אני יודע שזה הדגם של הRGB) חשבתי על זה בגלל שאין לי ב6Gv2 את שני פיני ההלחמה הנוספים ללדים במקשים,
ובשביל שאני אוכל לקבל מקלדת מוארת, עם המקשים האלה אני אוכל להשתמש ב2 המקוריים שדרכם הם מקבלים את האות שלהם.

בנוגע לKeycap, אני מאמין שיש איפשהו ברשת מקשים כאלו עם חריטות שקופות בעברית/אנגלית, למרות שאני ממש לא אתנגד לעזרה גם בנושא הזה.

השאלה הראשונה שלי היא: האם זה בכלל אפשרי?

הכוונה, אם אני אלחים מחדש את הסוויצ'ים של הRGB במקלדת הזאת (שלא תוכננה מראש להאיר את המקשים שלה) הפונקציה הזאת תעבוד?

אם כן, תהיה לי אפשרות לשלוט על התאורה (אני לא בררן כל כך, יהיה לי מספיק אם אני אוכל להדליק/לכבות את זה on demand)?

כמובן בלי שום קשר, אם מישהו מכיר מקלדת שדומה לצרכים שלי יותר ממה שאני הצגתי, אני אשמח מאוד לראות. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר כאן על "מקלדת החלומות" שלי ^_^

לכסף יש פחות משמעות בעיניי, מכיוון שהיא עומד לשרת אותי ליותר מ3-4 שנים (כמו מקלדת ב60 שקל).

אבל לצורך העניין, אין לי בעיה להשקיע את זה, לפי מה שראיתי זה יצא לי בסביבות ה80$.

אבל באמת שלא חקרתי את זה לעומק, ויכול להיות שאני אמצא מקום זול יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה מיוחד ב-Layout של המקלדות האלו, נראה לי מבנה רגיל של מקלדת ISO 104 מקשים.

לגבי השאלות שלך די ברור שלהלחים סוויצ'ים במקלדת לא מוארת זה בזבוז זמן, אפילו אם פיסית תצליח להלחים את זה למקום אין במקלדת כזו את החיבורים ואת מערכת הבקרה שתאפשר לשלוט בתאורה. אם זה באמת חשוב לך אתה צריך לבדוק בפורומים שמתמחים במקלדות מכניות, שם יש קיטים לבניה עצמית עם כל החלקים הנדרשים להרכבה, קח בחשבון שזה הרבה יותר יקר מלקנות מקלדת מוכנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה Layout הזה מיוחד מפני שמקש הenter שלו יחסית גדול (כמו של פעם), ותקן אותי אם אני טועה, אין הרבה מקלדות מכניות כאלו היום (אתה מוזמן להראות לי עוד דגמים בנוסף למה שאני הצגתי).

בנוגע לסוייצ'ים, למה לא? הרי זה כולה חיבור של 2 פיני הלחמה.
בין אם המקלדת נועדה להיות מוארת או לא, המתח שמגיע אליהם אמור להיות זהה (או לפחות דומה).

נכון שאולי אין לה מערכת בקרה על אותם מתחים (בשביל לכבות/להדליק אותם למשל) אבל אולי אפשר לפתור את זה ע"י דרייברים? (אם לא, אני אשמח אם תוכל להפנות אותי לפורומים שעליהם דיברת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-Layout הזה נקרא ISO וכמעט כל מקלדת שתקנה מאירופה תהיה ככה. הרבה מהמקלדות מיוצרות בשתי וורסיות, אחת עם enter צר כמו שהאמריקאים אוהבים (נקרא ANSI) והשניה במבנה האירופאי ISO. אם תזמין מקלדת מאמזון אנגליה\גרמניה היא כמעט תמיד תהיה במבנה ISO, בארץ יש גם וגם תלוי מה היבואן החליט באותו משלוח להביא, אל תתייחס יותר מדי לתמונות באתרים הן הרבה פעמים לא משקפות את ה-Layout בפועל.

אם תחבר כל מיני דברים נוספים לפינים של הסוייצ'ים איך אתה מצפה שהמקלדת תוכל לזהות שלחצת עליהם בכלל? גם על שאר השאלות שלך באלקטרוניקה התשובה היא פשוט לא, אתה ממש לא בכיוון.

https://geekhack.org/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

ה-Layout הזה נקרא ISO וכמעט כל מקלדת שתקנה מאירופה תהיה ככה. הרבה מהמקלדות מיוצרות בשתי וורסיות, אחת עם enter צר כמו שהאמריקאים אוהבים (נקרא ANSI) והשניה במבנה האירופאי ISO. אם תזמין מקלדת מאמזון אנגליה\גרמניה היא כמעט תמיד תהיה במבנה ISO, בארץ יש גם וגם תלוי מה היבואן החליט באותו משלוח להביא, אל תתייחס יותר מדי לתמונות באתרים הן הרבה פעמים לא משקפות את ה-Layout בפועל.

אם תחבר כל מיני דברים נוספים לפינים של הסוייצ'ים איך אתה מצפה שהמקלדת תוכל לזהות שלחצת עליהם בכלל? גם על שאר השאלות שלך באלקטרוניקה התשובה היא פשוט לא, אתה ממש לא בכיוון.

https://geekhack.org/

ב99% מהמקרים על כל המקלדות שחיפשתי (עם ולפני ההגדרה הספציפית שאמרת על הISO 104) בכל פעם שנתקלתי במקלדת אירופאית היא נראתה בסגנון הזה.

וזה לא אותו הדבר כמו מה שאני ביקשתי, הenter הפוך ויש את מקש ה"|" ליד המקש Z.

בכל אופן, זה לא ממש עוזר לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IlanF האמת, שיצא לי בעבר לראות המון כאלה, היום אומנם פחות, אבל הם עדיין קיימות בכמויות די גדולות.

הבעיה שלי היא שאני לא רואה איפה יש כאלה שהם גם מכניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...
ציטוט של Lyor

טוב אז... אני מניח שאני אהיה חייב להתפשר על מקלדת מכנית בלי , או שיש לי אופציה אחרת?

החברה הזו תבנה לך מלקדת מקוסטמת עם הלייאוט שאתה רוצה ואם איזה סוג סוויצ'ים שבא לך

כולל עוד מלא התאמות אחרות:

http://www.wasdkeyboards.com/index.php/products/mechanical-keyboard/wasd-v2-105-key-iso-custom-mechanical-keyboard.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...