המחשב לא מגיב טוב בזמן באפר של סרטוני 1080p - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב לא מגיב טוב בזמן באפר של סרטוני 1080p

Zeev86

Recommended Posts

היי. יש לי בעיה מעצבנת נורא כשאני צופה בYOUTUBE בסרטונים של 1080p. המעבד מגיע ועובר את ה-50% שימוש, העכבר נתקע במקום וה-performance של כל המחשב על הפנים עד שהסרטון נטען חלקית או במלואו.

אני לא חושב שזה תלוי בRAM, אבל זה התחיל די מהתקופה ששדרגתי את הRAM מ8 ל16. האם אתם חושבים שזאת יכולה להיות בעיה?

מערכת הפעלה WIN10. בהתחלה חשבתי אפילו שזה הבעיה במערכת הפעלה אז התקנתי WIN10 מחדש. לצערי לא עזר.

ניסיתי לנגן את הסרטונים גם ב- וגם ב-Edge והבעיה נמצאת ב2 הדפדפדנים. 

כשהעכבר נתקע גם הסאונד נשמע מקורטע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא ציינת איזה מעבד יש לך.

2. לי יש גם בעיה דומה ואני דיי בטוח שזה נגרם כתוצאה מהיישום שמנגן את סרטוני ה , שכן בניגון קבצי מדיה בנגן רגיל (לא דרך הדפדפן) הבעיה לא קיימת.

3. חיפוש מהיר העלה את הדיון הזה באינטרנט:

http://www.tomshardware.com/answers/id-2397587/high-cpu-usage-watching-youtube-videos.html

במקרה הספציפי הזה הבעיה נגרמה כתוצאה מקירור לא תקין של המעבד, אבל בהמשך מישהו כתב שב-2014 YouTube עברו להשתמש ב VP9 codec, ואם הוא לא מופעל בדפדפן אז המעבד יצטרך לעבור הרבה יותר קשה בזמן ניגון הסרטים ברזולוציה של 1080p. הפתרון שהוצע הוא עבור דפדפן ה , אבל מניח שניתן למצוא הוראות דומות גם לדפדפנים אחרים:

א. יש להיכנס לעמוד הזה:

https://www.youtube.com/html5

אם MSE & WebM VP9 לא מסומן בכחול אלא באדום הוא לא פעיל (אצלי הוא הופיע באדום).

ב. בכדי להפעילו יש לרשום בשורת הכתובת בדפדפן (כאמור כאן מדובר על Firefox) את ה"כתובת" about:config.

ג. בשורת החיפוש יש להקליד media.mediasource. תתקבל רשימה של משתנים המוגדרים עבור הדפדפן.

ד. יש לוודא שכל המשתנים האלו מוגדרים כ true (בחקרה שלי media.mediasource.webm.enabled היה מוגדר כ false אז לחיצה עליו גרמה להגדרתו כ true).

האמת - לי זה שיפר את אחוזי השימוש במעבד ועכשו אני יכול לראות סרטוני ברזולוציה של 1080p בצורה הרבה יותר חלקה.

בדוק את עניין ה codecs הפועלים בדפדפן שלך, וכפי שאפשר ללמוד מהדיון שקישרתי אליו - בדוק את הטמפרטורות של המעבד שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, תודה רבה על העזרה והפירוט שלך והנסיון לעזור.

אצלי יש וי על VP9 וזה מופיע בכחול.

אם זה היה מעבד, משחקים אחרים היו עובדים לי לא טוב, אבל העניין הוא שכל המשחקים החדשים טסים אצלי.

חשבתי אולי זה זליגת זיכרון. כי בימים האחרונים מאז פתיחת הדיון לרוב אני בעבודה ובערב אני צופה רק בסדרות וב-, והכל עובד מעולה. לפני שפתחתי את הדיון בסוף השבוע שיחקתי המון ב-Hitman ועוד משחקים ורק לאחר זה שמתי לב ורק עכשיו הבנתי שזה קורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...